İçeriğe Yönlendir

Tamamen Doğal

Ertan Çabuk

Recommended Posts

Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Arkadaşlar aşağıdaki resimler kendi imalatım olan seram dan kendi yetiştirdiğim (tohum da dahil) sebzelerimin resimleridir. Yaz boyu bunlarla uğraşmak o kadar büyük bir keyif ki anlatamam.

Hayatın karmaşasından kovalamacasından kaçıp sığındığım bir köşe

Hele ki bunları dalından koparıp yemesi daha da büyük keyif :D

Rbkoo.jpg

mQp2H.jpg

8JEep.jpg

tarihinde Onur Berkta? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Su varsa heryerde hayat vardır.. Tebrik ediyorum...

Vallahi en iyisini yapmışsınız,peki size birşey sorayım,bu yıl bende biraz sebze diktimde,hepsi çok güzel oldu,yalnız domatesler bir türlü dökmedi,nerede yanlış yapmış olabilirim...

Sulayabildin mi Onur... Güneşleri yeterli mi. ?

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Ertan bey yeşil domatesleri görünce direk aklıma turşu geldi... :)

Burda bulmak mesele bana yollasana... :D

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bir kaç sebebi olabilir. ama en önce aklıma gelen şey geç dikilmiş olması ihtimali. ben nisan ayı başları gibi diktim. bir de çok fazla su vermemek lazım artı koltuk altı tabir edilen uzamalar var onları düzenli almak ve diplerindeki yaprakları boşaltmak lazım. ilk diktiğim sene bende bu yukarıda saydığım hataların hepsini yapmıştım. kış geldiğinde domatesler yeni vermişti ve hepsi yeşildi. bende dalı ile söküp bodrumda kızarmasını bekledim. ancak o şekilde yiyebildim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Babam terasta çok büyük çaplı olmasa da senelerdir eker biçer...Salatalık,domates,patlıcan,biber,fasulye,üzüm en çok rağbet görenler :D Karpuz ve kavunda sıkıntı yaşıyor.Onlar tam olarak büyümüyorlar.Diğer bu saydıklarım oldukça güzel oluyor.Önemli olan bence de su...Su olmadan hiç bir şey olmuyor.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Ertan bey yeşil domatesleri görünce direk aklıma turşu geldi... :)

Burda bulmak mesele bana yollasana... :D

ne demek adresinizi verin yollayayım ancak size gelene kadar ya ezilir ya da kızarır :D

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Tebrikler Ertan Bey çok güzel olmuş.Benim balkondaki domateslerde çiçek açıyor ama meyveye durmuyor doğru düzgün.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Babam terasta çok büyük çaplı olmasa da senelerdir eker biçer...Salatalık,domates,patlıcan,biber,fasulye,üzüm en çok rağbet görenler :D Karpuz ve kavunda sıkıntı yaşıyor.Onlar tam olarak büyümüyorlar.Diğer bu saydıklarım oldukça güzel oluyor.Önemli olan bence de su...Su olmadan hiç bir şey olmuyor.

İnsanın kendi yetiştirdiği sebzeleri yemesi gerçekten büyük bir zevk. Su konusu bazan dezavantaj olabiliyor. özellikle domates te. çok suladığınızda sebze kendini yaprak ve dala verip çiçeğe istenilen zamanda durmuyor. önceleri 3-4 hatta haftada bir sulardım. çiçeğe durduktan sonra iki günde bir suladım ve yukarıda bahsettiğim temizlikleri (koltuk alma dip açma gibi) yaptım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
İnsanın kendi yetiştirdiği sebzeleri yemesi gerçekten büyük bir zevk. Su konusu bazan dezavantaj olabiliyor. özellikle domates te. çok suladığınızda sebze kendini yaprak ve dala verip çiçeğe istenilen zamanda durmuyor. önceleri 3-4 hatta haftada bir sulardım. çiçeğe durduktan sonra iki günde bir suladım ve yukarıda bahsettiğim temizlikleri (koltuk alma dip açma gibi) yaptım.

Kavun ve karpuz yetişmemesini babam toprağın derin ve geniş olmadığına bağlıyor.Su konusunda sanırım tecrübesi var çünkü güzel sebzeler yetiştirebiliyor.Tabii bizde afiyetle yiyoruz.Netice de saksılarla bir yere kadar oluyor...

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
ne demek adresinizi verin yollayayım ancak size gelene kadar ya ezilir ya da kızarır :D

Çok teşekkürler,yakın yer olsa almaya gelirdim... :)

Domatesler buraya gelene kadar salça olur... :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

:D toprakla uğraşmak çok keyifli bir iş.bende 1 haftadır bolu da bahçedeydim kendi emeğinle yaptığın şeyleri yemek insanı çok mutlu ediyor.bunlarda benden olsun :)

12762.jpg

Bu sene yeni aldığımız arı kovanlarımız :D

12818.jpg

12857.jpg

Buda kendi emeğimizle yaptığımız ilk evimiz :rolleyes:

12915.jpg

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Ben mayıs sonuna doğru diktim ve yapraklarıyla dallarını temizlemedim malesef,bunu bana başka biriside söylemişti,acemilik işte...Yalnız soğan-patlıcan ve biberlerim çok güzel oldu,buradaki acemiliğim de,biraz fazla sayıda sedir dikmişim ve okadar çok biber olduki,1 aydır hep biber yemekten usandım :wub: Neyse seneye,tohum için kapınızı çalarım artık ;)

Ben senenin tohumlarini hazirliyorum elbette size de yollarim. domates tohumlarini bizim buralarda "koyulhisar domatesi" denilen domatesten kendimiz aldik ve cimlendirdik. yine tohumluk ayirdim. ben muhtemelen unuturum ancak bana hatirlatin tohum gonderirim size bildigim seyleri de aktaririm. profosyonel olmayacak ancak bi nebze faydam dokunursa ne mutlu bana

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Caglar bey masallah ari da var mis gibi ari demek guzel sebzeler ve en onemlisi bal demek :-)

ersen bey kabagin tohumlarini isterim :-)

allah hepinizin gonlune gore versin arkadaslar. doga gercekten insana cok sey ogretiyor ve en guzel ilac insana

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Allah bereketini artırsın ama sizin oraya bahçe demek haksızlık olur :nazar: maşallah...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Ertan Bey maşallah bahçeniz çok güzel Rabbim sağlıkla afiyetle yemeyi nasip etsin

Vallahi en iyisini yapmışsınız,peki size birşey sorayım,bu yıl bende biraz sebze diktimde,hepsi çok güzel oldu,yalnız domatesler bir türlü dökmedi,nerede yanlış yapmış olabilirim...

Onur Abi dometesleri sularken yapraklarına su getirmemeye özen göster sebep bu olabilir.

tarihinde Tahir ?lter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Maşallah emeklere sağlık.

Bu işlerle uğraşmak isteyenleri Yalova'ya davet ediyorum. :bravo:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Onur domates için toprağın ve dibini çapalamanın çok etkisi var..

Hatta 2 çapa bir su derler :bravo:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Onur domates için toprağın ve dibini çapalamanın çok etkisi var..

Hatta 2 çapa bir su derler :bravo:

Babamın bir beyiti vardı...

Unutmamışım..

Vur çapacı çapayı

Otu çapan kurutur

Tertemiz et tarlayı

İki çapa bir sudur

Yorum bağlantısı
Serap Tapan

Ben ve annem büyük bahçesi olan bir evde oturuyoruz,zeytin ağaçlarımız,çam ve meyve ağaçlarımız var.Toprakla uğraşmak çok keyifli,annem beni sinirli görünce çıkar şu ayakabılarını bas toprağa der,geneldede evde olduğum sürece toprakla uğraşmayı ihmal etmem.Annemle geçen sene taze fasulye ,domates ve sivri biber ekmiştik,sabah kahvaltısında dalından sivri biber ve domates koparıp yemek ayrı bir güzel oluyor.Meyve ağaçlarımızdan tek bir meyve koparmak nasip olmadı bugüne kadar,ya kuşlar ya sincaplar son zamanlardada 2 maymunumuz olmuş,(komşular söylüyor) onlar meyve ve cevizleri didikliyor.:=)) Tek korkum o iki maymunla karşılaşmak :=)) Sincap ve kuşlara alıştıkta,maymun yok artık dedirtti herkesi.

Seranızı çok beğendim bu arada,büyük emek harcanmış her halinden belli,insanın eli ayağı toprağa değince herşeyi unutuyor değilmi?O toprak kokusu bir başka güzel.

Ellerinize sağlık,emeğinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Babamın bir beyiti vardı...

Unutmamışım..

Vur çapacı çapayı

Otu çapan kurutur

Tertemiz et tarlayı

İki çapa bir sudur

Güzel söylemiş :lol2:

Ben ve annem büyük bahçesi olan bir evde oturuyoruz,zeytin ağaçlarımız,çam ve meyve ağaçlarımız var.Toprakla uğraşmak çok keyifli,annem beni sinirli görünce çıkar şu ayakabılarını bas toprağa der,geneldede evde olduğum sürece toprakla uğraşmayı ihmal etmem.Annemle geçen sene taze fasulye ,domates ve sivri biber ekmiştik,sabah kahvaltısında dalından sivri biber ve domates koparıp yemek ayrı bir güzel oluyor.Meyve ağaçlarımızdan tek bir meyve koparmak nasip olmadı bugüne kadar,ya kuşlar ya sincaplar son zamanlardada 2 maymunumuz olmuş,(komşular söylüyor) onlar meyve ve cevizleri didikliyor.:=)) Tek korkum o iki maymunla karşılaşmak :=)) Sincap ve kuşlara alıştıkta,maymun yok artık dedirtti herkesi.

Seranızı çok beğendim bu arada,büyük emek harcanmış her halinden belli,insanın eli ayağı toprağa değince herşeyi unutuyor değilmi?O toprak kokusu bir başka güzel.

Ellerinize sağlık,emeğinize sağlık.

Maymun Nerden gelmiş çok merak ettim :bravo:

Yorum bağlantısı
Serap Tapan
Buda bizim ağaçta yetişen kabağımız :)

Ersen babana çaktırmadan kopar getirde kabak tatlısı yapayım sana :=)) :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Serap Tapan
Güzel söylemiş :unknw:

Maymun Nerden gelmiş çok merak ettim :rolleyes:

Biri çocuğunu eğlendirmek için almıştır,bakamamıştır,salmıştır ormana nerden gelecek :=)) :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...