İçeriğe Yönlendir

Hyundai Yeni I30

Fazlı Özdemir

Recommended Posts

Tuğrul Ersoy

2011 7.000km'de ikinci el 93bin Borusan'dan o şekilde aldı. Elektrikli koltuk, cruise, deri koltuk, dijital klima, örümcek şeklinde jantları var ama ses sistemi dandik olabilir bilmiyorum. Bana göre her şeyi dandik geldi. Bir daha hayatta uzun yola gitmem o araçla.

aklımdan da geçti bu işte bir iş var dedim özel sipariş yada böyle özel durumlar harici elektrlikli koltuklu ve cruz conrtollü araç gelmiyor velinimet bu donanımlar bmw :biggrin: çünkü paketli olarak geldikleri için, luxury donanım olan araç sa eğer çok çok iyi fiyata almış akraban :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fun 1.16 tokatlıyor denedik biz :biggrin:

Fun düşmanları duymasın, :crazy:

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Tokat böyle olur

video da tokat yok :) başka bi maksadı mı var yoksa, açık olun lütfen sayın Gürsoy... :))

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tuğrul Ersoy

arkadaşlar biraz önce otoshow aldım i30 focus 308 ve yeni civic hb karşılaştırması var almanya dergisi tabiki artık kesin olarak söylemeliyim ki galiba bu dergiler firmalardan para alıyorlar adamlar i30 sonuncu yapmak için 1.6 tdci focus varken 1.6 hdi 308 varken 1.6 civic varken gitmişler 2.0 tdci 2.0 hdi ve 2.2 cdti motorlu araçlarla 1.6 dizel i30 karşılaştırmışlar ha buna rağmen sonuncu i30 değil tabiki hepsi 150 bg 340-350 torklu araçlar.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

ben de okudum dergiyi, almanya da vergi sistemi farklı olduğu için 2.2 motorla 1.6 motor araçlar hemen hemen aynı para. Testte en güçlü dizellerini almışlar sanırım, hyundai hafif siklet kalmış. Motor dışında bütün konularda iyi puanlar almış.

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

ben de okudum dergiyi, almanya da vergi sistemi farklı olduğu için 2.2 motorla 1.6 motor araçlar hemen hemen aynı para. Testte en güçlü dizellerini almışlar sanırım, hyundai hafif siklet kalmış. Motor dışında bütün konularda iyi puanlar almış.

motor kısmıdaki puan kaybına rağmen 3. olmuş eşdeğer motorlarla test yapsalar 1. olurdu demekki, çünkü 10 puan fark ordan zaten oda 3. sıraya atmış i30 u

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

1.6 motorda rakiplerden daha güçlü zaten. Fakat şunu da görüyoruz, dizelde büyük motorlar daha fazla yakmıyor. Hepsi yaklaşık 5.5 litre yakmışlar.

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

1.6 motorda rakiplerden daha güçlü zaten. Fakat şunu da görüyoruz, dizelde büyük motorlar daha fazla yakmıyor. Hepsi yaklaşık 5.5 litre yakmışlar.

evet asıl ilginç nokta orası zaten bu araçların avrupadaki fabrika tüketim verileri de test verileride türkiyeden en az 1lt aşşada(ortalamadaki) bana ilginç gelen tarafı 2.0 tdci focus tr deki 1.6 tdciden daha az yakıo i30 da öyle

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

fabrika verilerinde 0.5 lt ye varan fark var değişiyor tabiki hepsinde .05 lt değil test te 1lt kadar çıkıyor hatta daha fazla

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

farbrika verileri ile testlerdeki sonuçlar doğal olarak farklıdır. Fabrika verisi lab. şartlarında alınıyor. Derginin kendine göre test prosedürü var, daha gerçekçi.

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

almanlar daha yumuşak kullanıyor heralde araçları ben tr dekinden daha fazla çıkan görmedim hiç 1o yıldan beri alırım :) ki soğuk bir ülke

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

evet asıl ilginç nokta orası zaten bu araçların avrupadaki fabrika tüketim verileri de test verileride türkiyeden en az 1lt aşşada(ortalamadaki) bana ilginç gelen tarafı 2.0 tdci focus tr deki 1.6 tdciden daha az yakıo i30 da öyle

büyük hacimli motor, aynı kasada, her zaman daha az yakar, aşırı beygirli sportif amaçlı olmadıkça tabii

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bana göre sakin kullanımda küçük motor, seri kullanımda büyük motor az yakar.

Yorum bağlantısı

Hyundai güçlü motor yapsa da malesef aktarma çok başarılı olmadığından o gücü tam hissedemiyoruz. Zaten kağıt üzerinde de bu değerler gözüküyor. Bu araç gereğinden pahalı ve riski yüksek bir araç, normalde naylon severim ama bunun dolu vers. para vereceğime en boş golf'e binmeye razıyım.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bunu aktarmadan kaynaknandığını düşünmüyorum. Motor karakteri faklı olabilir, güç fazla ama hangi devirde. Tork eğrisi vs önemli.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...