İçeriğe Yönlendir

Laguna3 Dizel Mi Mondeo Mk3 Dizel Mi

Melih Ünsal

Recommended Posts

Melih Ünsal
(düzenlendi)

arkadaşlar bu iki araç hakkında karşılaştırmalı yorumlarınızı almak isterim? birbirlerine gore avantajları dezavantajları nelerdir?

2008 model laguna 3 2.0 dizel privilege

2007 model mondeo mk3 2.0 dizel ghia

tarihinde Melih tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Cep telefonunu alalım, bulaşık eldiveni takıp mesaj yazalım, sonra ameliyet eldiveni takıp mesaj yazalım, böyle bir fark hissederdim bu ikili arasında.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Mondeo3... :rolleyes:

En azından görsel olarak karşılaştırılmaz bile... :unsure2:

Mondeo'yu kullandıkça bağımlısı olursunuz... :good1:

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Cep telefonunu alalım, bulaşık eldiveni takıp mesaj yazalım, sonra ameliyet eldiveni takıp mesaj yazalım, böyle bir fark hissederdim bu ikili arasında.

Hmm. Bulaşık eldiveni Laguna mı oluyor? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

ehü ehü ehü

Şu mondeonun birde kıçını düzeltseler daha iyi olacak.Melih bey bence o listeye birde skoda suberb ekleyiverin

qa95s3u9f8nmcgj8xv6b.jpg

qa95s3u9f8nmcgj8xv6b.jpg

ttjo4g9hvglhxzlzunih.jpg

ttjo4g9hvglhxzlzunih.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Melih Ünsal
ehü ehü ehü

Şu mondeonun birde kıçını düzeltseler daha iyi olacak.Melih bey bence o listeye birde skoda suberb ekleyiverin

bir yanlış anlaşılma olmasın laguna 3 ü , mondeo 4 ile değil mondeo 3 ile bir karşılaştırma konusu açmak istemiştim:)

Yorum bağlantısı

Renault en cömert donanım sunan markalardandır. Fakat bu cömertliğinin bedeli bazen pahalıya patlayabilir. Fransızlar bol kullandıkları elektronik aksamı çok dayanıklı yapmayarak ve fahiş fiyatlarlar satarak kullanıcıları tamirat veya fonksiyonları çalıştırmadan araç kullanma yollarına itiyorlar.

Yine Renault kullanıcılarının öyle şikayetleri olur ki, orta-üst sınıf gamında karşılaşılmaması gereken mekanik arızalar can sıkar. Genl olarak Renault "0" alınıp 3 yıl binildiğinde kullanıcısı için çok keyiflidir. Sonrasında sıkıntıları yavaş yavaş maliyetleri ile beraber kullanıcısını üzer. Bu nedenle Renault'ta orta sınıf araçları seçenler en şanslı gruptur. Yaygın servis ağı ve görece olarak daha ucuz yedek parça avantajları "c sınıfı" satışları ile Renault'u Türkiye'de lider konuma getirir. Üst sınıf Renault için Safrandan sonra hedef hiç olmamıştır. Onun yerine orta-üst sınıf olan Laguna'yı donanım olarak zenginleştirse de arkasında pek durmamıştır. "C sınıfının" memnun kullanıcıları gelirleri artınca doğal olarak memnun oldukları markadan yola devam etmek isteyip, daha üst modeli tercih etmişler ancak yüksek maliyetli parça fiyatları, Renault'a özgü düşük yakıt ekonomisini bulamama, araçlardan anlayan servislerin Türkiye geneline yayılamaması gibi problemlerle memnuniyetlerini bu sınıfta sürdürememişlerdir.

Laguna3'te durum biraz daha karmaşık. LagunaI üretiminin sona ermesi ile Fransız estetiği de Laguna'yı terketmiştir. LagunaII Türkiye'de yukardaki nedenlerin yanında bu estetik problemi nedeni ile de tutulmamıştır. LagunaIII ise estetiği geri getirmek yerine daha da kötüye gitmiştir. TEk avantajı 1.5dci motorudur ki, siz tercih edilmeyen 2.0 motoru istiyorsunuz. Yani pek tercih edilmeyen motor. Bu durumda tercihinizde tamamen Renault'a karşı duyduğunuz sevgi ve güven unsurları rol oynayacaktır.

MK3 ile LagunaIII aslında karşılaştırılmamalı. MK3'ün rakipleri, Laguna2, Octavia veya Superb, Passat2001 kasa vb. Bu araçları gözönün egetirdiğinizde, Laguna3'ün farklı bir çizgiye sahip olduğu hemen anlaşılabilir. Laguna teknoloji olarak daha üstün, çizgi olarak ise daha modern ama çirkin bir araç. Mk3 ise artık olgunluğunu yaşayan bir model. Yani son demleri. Motoru ve performansı konusunda problemi olmasa da temizini, iyi kullanılmışını bulmak bu saatten sonra biraz zor. MK3 dizel tercih edilecekse, Ghia olmalı ve mümkünse ESP'li olan model bulunmalı. Biraz daha klasik çizgileri seviyorsanız, MK3 iyi bir alternatif.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

satış rakamlarına bakmak geldi aklıma konuyu görünce, sonuç banada şaşırtıcı geldi Mondeo Laguna'ya göre yaklaşık 2 katı satış rakamına sahip

Yorum bağlantısı
Melih Ünsal
Renault en cömert donanım sunan markalardandır. Fakat bu cömertliğinin bedeli bazen pahalıya patlayabilir. Fransızlar bol kullandıkları elektronik aksamı çok dayanıklı yapmayarak ve fahiş fiyatlarlar satarak kullanıcıları tamirat veya fonksiyonları çalıştırmadan araç kullanma yollarına itiyorlar.

Yine Renault kullanıcılarının öyle şikayetleri olur ki, orta-üst sınıf gamında karşılaşılmaması gereken mekanik arızalar can sıkar. Genl olarak Renault "0" alınıp 3 yıl binildiğinde kullanıcısı için çok keyiflidir. Sonrasında sıkıntıları yavaş yavaş maliyetleri ile beraber kullanıcısını üzer. Bu nedenle Renault'ta orta sınıf araçları seçenler en şanslı gruptur. Yaygın servis ağı ve görece olarak daha ucuz yedek parça avantajları "c sınıfı" satışları ile Renault'u Türkiye'de lider konuma getirir. Üst sınıf Renault için Safrandan sonra hedef hiç olmamıştır. Onun yerine orta-üst sınıf olan Laguna'yı donanım olarak zenginleştirse de arkasında pek durmamıştır. "C sınıfının" memnun kullanıcıları gelirleri artınca doğal olarak memnun oldukları markadan yola devam etmek isteyip, daha üst modeli tercih etmişler ancak yüksek maliyetli parça fiyatları, Renault'a özgü düşük yakıt ekonomisini bulamama, araçlardan anlayan servislerin Türkiye geneline yayılamaması gibi problemlerle memnuniyetlerini bu sınıfta sürdürememişlerdir.

Laguna3'te durum biraz daha karmaşık. LagunaI üretiminin sona ermesi ile Fransız estetiği de Laguna'yı terketmiştir. LagunaII Türkiye'de yukardaki nedenlerin yanında bu estetik problemi nedeni ile de tutulmamıştır. LagunaIII ise estetiği geri getirmek yerine daha da kötüye gitmiştir. TEk avantajı 1.5dci motorudur ki, siz tercih edilmeyen 2.0 motoru istiyorsunuz. Yani pek tercih edilmeyen motor. Bu durumda tercihinizde tamamen Renault'a karşı duyduğunuz sevgi ve güven unsurları rol oynayacaktır.

MK3 ile LagunaIII aslında karşılaştırılmamalı. MK3'ün rakipleri, Laguna2, Octavia veya Superb, Passat2001 kasa vb. Bu araçları gözönün egetirdiğinizde, Laguna3'ün farklı bir çizgiye sahip olduğu hemen anlaşılabilir. Laguna teknoloji olarak daha üstün, çizgi olarak ise daha modern ama çirkin bir araç. Mk3 ise artık olgunluğunu yaşayan bir model. Yani son demleri. Motoru ve performansı konusunda problemi olmasa da temizini, iyi kullanılmışını bulmak bu saatten sonra biraz zor. MK3 dizel tercih edilecekse, Ghia olmalı ve mümkünse ESP'li olan model bulunmalı. Biraz daha klasik çizgileri seviyorsanız, MK3 iyi bir alternatif.

Saygılarımla.

Mk3 bana göre en kaliteli araçlardan birisi ve bu sıralar da almayı düşündüğüm bir araç. Fakat dediğiniz gibi temizini bulamıyorum. Yaklaşık 3-4 aydır yoğun bir şekilde aramama rağmen bulamadım. Halen de arıyorum ama pek umudum kalmadı. Artık alternatiflerini değerlendirmeye başladım. Okuduğum yorumlar, test sonuçları vs. sonucunda yol tutuş,konfor, performans ve sessizlik açısından birbirlerine çok büyük üstünlük sağladıklarını düşünmüyorum ama bu noktada emin de olamıyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Çağlar Abi de Evren Bey de gerekli açıklamayı yapmış.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Laguna I'den ötesi yalan bence.

Reno nun alayı yalan :nazar:

meganı da lagunası da yalan. her iki aracın da iki kasa sıfırlarını alıp binme şansım oldu. ford un yanına bile yaklşamazlar. Reno taaa 12 lerden kalma alışkanlığını devam ettiriyor türkiyede. araçta iç işçilik, özenme, kullanılan malzeme, vb gibi kulllanıcının gözüne ve gönlüne hitap eden yanları sıfır. ikinci bbir yan laguna nın1.5 motoru belki piyasada çok tutulur ancak performans olarak berbattır. 2.0 dizel dah aiyidir performans yönünden ancak o da mondeo nun TDCI sı yanında sıfır kalır bence. artı duyduğum bir konu da bu fransız arçlarının bir kısmında ford un motorları kullanılıyormuş. for 2 ve üzeri dizel motorlar karşılığında bu 2 altı dizel motor alıyormuş. (duyum sadece)

boşverin lagunayı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...