İçeriğe Yönlendir

Astra Hb Classic Iii 1.3 Cdti & Lİnea Active Plus 1.3 Multijet

Ali Nail Özdemir

Recommended Posts

Ali Nail Özdemir

Astra HB Classic III 1.3 CDTi Dizel (90 HP) HB Essentia (Konfor paketli) görüşleriniz.

bir kaç kez test ettim motor ilk kalkışlarda ağır ama 2000 devri bulunca iyi. yakıtı çok iyi. sizlerin görüşü nedir?

LİNEA 4K ACTIVE PLUS 1.3 MULTIJET 90 HP bu araç için görüşleriniz nedir? test etmedim hiç

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

2009 1.3 MJ 90 Hp.

1 yıl boyunca test ettim(eski şirket aracımdı). Tamamiyle uzak durulması gereken bir alet.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)
Astra HB Classic III 1.3 CDTi Dizel (90 HP) HB Essentia (Konfor paketli) görüşleriniz.

bir kaç kez test ettim motor ilk kalkışlarda ağır ama 2000 devri bulunca iyi. yakıtı çok iyi. sizlerin görüşü nedir?

LİNEA 4K ACTIVE PLUS 1.3 MULTIJET 90 HP bu araç için görüşleriniz nedir? test etmedim hiç

Astra 2007 model Enjoy sp li aracım vardı. Söylediğiniz gibi bir ve ikinci viteslerden pek fazla bir beklenti içinde olmamalısınız.

Araç devrini aldığında performansı güzel. Sade bir iç tasarımı var.

Sizi en çok rampalarda özellikle şehir içi dar ve dik sokak rampalarda yorabilir. Onun dışında yakıt sarfiyatı iyidir.

Benim o araçla yaşadığım iki büyük problem şu oldu.

1. Aracın rölantide mazot pompasından acayip bir ses yaptı. Serviste (İstanbul) 4 gün çare bulamadılar. Hatta değiştiriyoruz ama kullanıcı hatası maliyeti siz karşılayacaksınız dediler.

Tüm aldığım akaryakıt fişlerini önlerine koyunca 5 nci günde aracı garantiden yapıp teslim ettiler.

2. Aracıma servis önünde arkadan ticari taksi çarptı. Basit bir kaza olmasına rağmen 14 gün serviste kaldı. Aracınız hazır gelin alın dediler. Gittiğimde sol arka çamurluk astarlı halde duruyordu boyanmamıştı. Üç gün daha bekledim. Aracım teslim edildi klima arızalıydı. Dedim ki buraya teslim ettiğimde klima sağlamdı. Dedilerki hayır mümkün değil biz elektronik herhangi bir yere dokunmadık. Bu arada teslim belgesinde klima faal olarak işaretlendiğini gördüler. Ve aracın göstergeleri sıfırlanmıştı Teyp kod istiyordu. dedimki madem dokunmadınız bunlar neden sıfırlanmış açıklayamadılar ve klimayı garantiden değiştirdiler. Klima içinde 10 gün bekledim.

Bunlar bana özel yaşananlar ve araçtan soğumama neden olan ayrıntılar. Değerlendirme size ait.

Linea ya yaklaşmayın derim. tabiki imkanlar el veriyorsa.

tarihinde Murat Ersel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Astra tecrübem hiç olmadı , dolayısı ile yorum yapamayacağım . Ancak en son çalıştığım şirketten ayrılmadan önce 1.3 Multijet 90 hp Linea emotion aracım vardı ve diğer yorum yapan arkadaşların aksine ben gayet memnundum araçtan . Yanlız şunu belirtmem gerek araçta 1. vites neredeyse tamamen ölü , onun haricinde diğer viteslerde 2000-4000 devir aralığında gayet tatminkar bir performansı vardı . Sizin sorduğunuz versiyon giriş modeli herhalde benim tecrübe ettiğim en üst donanım paketlisi idi ve ben son derece memnundum...

Yorum bağlantısı
Kürşat Özcan

Opel ve Fiat aynı motoru kullandığından bu yönde karşılaştırmamak lazım :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Motorlar aynı o konuda şu daha iyi demek yanlış olur. Astranın görünüşü daha ağır ve hoş duruyor. O yüzden ben olsam astrayı tercih ederdim. Ama linea'yı uzun süre kullandım hiçte fena araba değil gayet güzel. Beğenildikten sonra gönül rahatlığı ile alınabilir.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Linea tercih edilebilir bir araç. Astra'ya göre daha yumuşaktır. Oturma pozisyonu daha yüksektir, bu yüzden araç içi daha ferah hissedilir. Süspansiyon, şanzıman sorunsuzdur. Bagaj büyüktür, bakımlar ucuzdur. Ben şirket aracı olarak kullandım gayet memnundum. HB istenirse Astra, onun dışında bence Linea.Astranın bir artısı ise iç mekan kalitesi yüksek ve tıkırtısızdır.

Yorum bağlantısı
Ali Nail Özdemir

astra ağır basıyordu yanlız 42 bin olmuş fiyatı çok geldi bence. linea ise 34 gibi bir rakama alınabilir.

Yorum bağlantısı
Sedat Oral

astra kaliteli bir arabadır.. performans olarak beğendiyseniz düşünmeden alın.. linea la kıyas yapmazdım bile

Yorum bağlantısı
Sedat Oral

opel çok satıyor ondan araba kalmamış:rolleyes:

2011 yılı

1- Fiat Linea Satış adedi: Yıllık toplam: 19.013

2- Opel Astra HB Satış adedi: Yıllık toplam: 13.748

3- Renault Fluence Satış adedi: Yıllık toplam: 16.885

4- Toyota Corolla Satış adedi: Yıllık toplam: 9.936

5- Ford Focus II Sedan Satış adedi: Yıllık toplam: 7.865

Yorum bağlantısı

Arkadaşım 3-4 ay önce astra clasic sedan 1.3cdti aldı.

Aracın vitesini çok sık değiştirmek zorunda kaldığını belirtiyor. Kasa ağır olduğu için turboya girene kadar süre uzuyor, turbodan sonra problemsiz. Ancak dik bir otopark yokuşunda öndeki araç durunca, yokuştan kaldırmaya cesaret edemeyip, geri gittik. Hız alıp çıktık. Vites joystick gibi. 6 vites eknomiye destek. Aracın işçiliği önceki araçlara göre daha özensiz sanırım. 2 klima düğmesi bozuk çıktı alındığında. Harita lambalarının olduğu bölümdeki plastik kapaktan çıtırtılar geliyor. Piano black kaplama şık duruyor. Donanım otomatiklerde esp ve benzer güvenlik önlemleri ile zenginleşiyor. Yol sesi var. Bagaj devasa. İçi geniş ama ön konsol yüksek biraz. Kapsamlı yol bilgisayarı güzel, klima Ford'a göre başarılı.

Linea için söyleyeceğim tek şey, uzun dar bir araç. Bu durumadışardan dikkat etmeyenler olabilir ancak arkada üç kişi oturmaya çalışınca bariz sırıtıyor. Bazı araçlar için arkası dar denir ama o araçlar Linea'nın yanında geniş kalırlar.

1.3 Multijet motoru ben Albea'da kullanıyorum. Performansı son derece başarılı. Dayanıklı. Hızlanmaları iyi. Son hızı doğal olarak 68bg'in gücüne göre. Yine de gayet yeterli. Ancak Linea'da aynı performansı vermiyormuş. ÖZellikle otomatiklerde durum çok kötü diyorlar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...