İçeriğe Yönlendir

Laptopu Kablosuz Modem Olarak Kullanabilir Miyim?

Ersen Tapan

Recommended Posts

Ersen Tapan

Arkadaşlar işyerimde internete kablolu bir modem ile bağlanıyorum; 4 portlu..

Windows vista business ile benim laptoptaki interneti kablosuz olarak dağıtabilirmiyim ?

Cevap evetse basit bir anlatımla anlatırmısınız :flowers:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bende buzdolabını ütü olarak kullanmak istiyorum..kısaca özetleyen olursa çok memnun kalırım :D:flowers:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
İçinde dahili bir adsl modem yoksa anca access point olarak kullanırsın abi.

Access point falan bilmem ben :D Laptoptaki interneti 2. bir laptopta kullanabilirmiyim ? ( kablusuz olarak )

Sanırım mümkün değil..

Verdiğin linki yeni gördüm dur bakayım

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)
Bende buzdolabını ütü olarak kullanmak istiyorum..kısaca özetleyen olursa çok memnun kalırım :p:D

Abi yaparız onu. Kondensere ek bir rezistans ile gazı daha da kızdırırsak kızışan gazı da suyla soğutursak nofrost buharlı ütü olarak kullanabilirsin totalde. :)

Access point falan bilmem ben :D Laptoptaki interneti 2. bir laptopta kullanabilirmiyim ? ( kablusuz olarak )

Sanırım mümkün değil..

Verdiğin linki yeni gördüm dur bakayım

Laptop'a 3g modem ile internet bağladın. Bunu ahanda bu şekil paylaşırsın. Ya da tek bir kablolu bağlantın var bu şekilde çoğaltırsın.

He bu arada konu başlığını okuyup içeriğini okumadan yazdım :D Yaparsın abi çözümü veridğim linkte var. Menüler birbirine yakındır. Xp Vista 7 farketmez

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Laptop'a 3g modem ile internet bağladın. Bunu ahanda bu şekil paylaşırsın. Ya da tek bir kablolu bağlantın var bu şekilde çoğaltırsın.

Yani mümkün ozaman .. Dur ben azıcık kurcalayayım bunu. :D

Sağolasın.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

Yapılır, şöyle;

1. önce kablo nete ile bağlanan bilgisayarda denetim masasından "ağ ve paylaşım merkezi" açılır, sonra sol taraftan "Kablosuz Ağları Yönet"e tıklanır, daha sonra sol üstte "ekle" komutuna tıklanır, çıkan menünün alt kısmından "Geçici Ağ Oluştu"a basılarak gerekli bilgiler girilerek ağ oluşturulur.

2. olarak diğer bilgisayara geçilir, internete bağlı bilgisayarda "geçici ağ oluştur" kısmında verdiğimiz bağlantı adı bulunur, bağlana tıklanır, şifresi girilir ve iki bilgisayar da internete girer.

Not:windows 7 de böyle büyük ihtimalle vista da aynıdır.

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yardımcı olan arkadaşlar teşekkürler :D

Peki birazdaha yüssüzleşip bu ağa wifi özelliği olan cep telefonuylada bağlanmak istesem ne olur :D

Buda yapılabilirmi?

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

2. işlem cep telefonu için yapılır, eğer bilgisayar ve cep telefonu bu bağlantıyı görmüyorsa bağlantılar elle yapılandırılmalıdır, bazı işletim sistemlerinde bilgisayarda bilgisayara bağlantı veya ad-hoc bağlantı diye de geçebilir.

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vural Dirimeşe

Bende HTC wildfire s var. USB ile bilgisayara bağlayıp bilgisayardaki interneti telefonuma alıyorum. Sonra, telefonumun wifi hotpoint özelliğini açıp bir şifre belirliyorum. İnterneti kablosuz paylaşıyorum. Şifreyi giren her bilgisayar kablosuz internete bağlanabiliyor. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir
Bende buzdolabını ütü olarak kullanmak istiyorum..kısaca özetleyen olursa çok memnun kalırım :):D

Ayhan Bey uzun zamandır böyle gülmemiştim.Çok yaşa...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...