İçeriğe Yönlendir

Banka Kredisini Erken Kapatma ?

Ahmet Koca

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Senin örneğe bakınca, 2885 TL ödemişim, üstüne 19400TL daha ödüyorum, yani 5. ayda toplam 22285 TL ödemiş oluyorum. 30ay beklesem 25620 ödeyecekken, ben buna dezavantaj derim.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Kredinin kendisi dezavantaj abi. Mesele neresinden dönsek daha karlıdır ise formül bu.

Ancak 5 ayda (457*5) = 2.285 TL ödediğimiz kısım. Bu 2.285 TL'nin 1.210 TL'si anapara, 1075 TL'si faiz. Yani, 1075+ceza (500 desek) = 1575 TL faizle, 5 ay ötelemeli 20.000 TL kullanmış oluyoruz.

Bana 20.000 TL ver, 5 ay sonra 21575 TL olarak al gibi birşey :basketci:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bana 20.000 TL ver, 5 ay sonra 21575 TL olarak al gibi birşey :basketci:

bana uyar, banga faizinin 2 mislisi kazanırım hem de

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
bana uyar, banga faizinin 2 mislisi kazanırım hem de

Bankaya uyan şahsa her türlü uyar abi :basketci:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okay Çetinkaya

herkese iyi akşamlar,evet bugün itibariyle kredi borcumu(ford finans)kapatmış bulunuyorum,kuş gibi hafifledim artık keyif süreceğim oh be darısı tüm kredi borcu olan forumdaşlara herkese,yaptıklarım şunlar;önce bankaya gittim kalan miktarın tamamını yatırdım ,dekont verildi borcu yoktur kağıdı istedim gerek yok dediler,ruhsatımın fotokopisini çektiler birde benim adıma bir dilekçe yazarak imzamı aldılar emniyete onlar götürecekmiş bende ordan yeni ruhsatımı alacakmışım eksik veya hatalı bir şey varsa uyarılarınızı,fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum selamlar herkese :lol2:

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Hocam geçmiş olsun bide biz kurtulsak şu borçlardan biri bitmeden biribaşlıyor.

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya
Hocam geçmiş olsun bide biz kurtulsak şu borçlardan biri bitmeden biribaşlıyor.
hayırlı olsun, darısı bizim başımıza. evet daha önceki aracımın kredi borcunu ödediğimde de sizinkine benzer bir prosüdür izlendi vede ekstra bir ücret ödemedim.ayrıca ruhsatıda değiştirmeye gerek görmedim. bence ruhsatı değiştirmek için masraf yapmaya değmez. bir kaç gün içinde e-devlet üzerinden aracınızı sorguladığınızda borcunun olmadığını göreceksiniz.

teşekkürler,inşallah darısı sizlerin başına ruhsattan rehinli yazısını kaldırmayı sordum valla bugün yetişmez yarın öğleden sonra emniyetten sorabilirsiniz yeni ruhsatınızı dediler ne kadar ücret öderim ?35-40 tl kadarmış galiba,ayrıca başka bir işlem yapmam gerekiyo mu?

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya
hocam ruhsatı değiştirmenize gerek yok,hem boş yere masraf yapmış olursunuz, hemde boş yere bir kaç saatinizi harccarsınız.ama takdir sizin, ileride aracı sattığınızda alan nasılsa değiştirecek...

olsun sadık bey içim rahat olsun değiştireceğim ,kasko yada sigortaya bildirmeme gerek var mı?

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya
Dosya kapama adı altında ücret kesildi mi?

hayır alınmadı hakan bey kredi alırken 520 tl gibi bir masraf almışlardı zaten sadık beyin dediği gibi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Allah'a şükür tüm borçlarımı kendimi biraz sıksam 1 kerede ödeyebilecek güçteyim. Sırf bu krediye senelerce bağlanma olayını sevmediğim için pahalı arabaya veya 0km arabaya binemiyorum. Pişmanda değilim aslında.

Size de geçmiş olsun :nazar:

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner
hayır alınmadı hakan bey kredi alırken 520 tl gibi bir masraf almışlardı zaten sadık beyin dediği gibi

Ben morgage kredisi kapatırken 350TL almışlardı onun için sordum.

Hakem heyetine verip geri aldım, çünkü yasal değildi. Onun için sordum.

Kuş gibi hafiflemişsinizdir, darısı kredi borcu olanlara..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
hocam ruhsatı değiştirmenize gerek yok,hem boş yere masraf yapmış olursunuz, hemde boş yere bir kaç saatinizi harccarsınız.ama takdir sizin, ileride aracı sattığınızda alan nasılsa değiştirecek...

sadık abi değiştirmek gerekiyor eğer rehinlidir yazıyor ise çünkü aracı satarken noter trafikten yazı istiyor bu yazı içinde 35 tl ödemek gerekiyor zaten bende sizin düşündüğünüz gibi düşünerek geçen sene fiestamın bankadan yazısını almış olmama rağmen (noter tastikli) ruhsat değiştirmemiştim. aracımın satış için notere gittik trafikten yazı getirmeden olmaz dediler ya ruhsat değiştirin yada yazıyı alıp gelin dediler. gittik trafikten o yazıyı almaya 35 tl para ödedim. şimdiki sistem çok güzelmiş mükemmel bir şey siz gidin daha sonra ruhsat evinize gelsin.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
olsun sadık bey içim rahat olsun değiştireceğim ,kasko yada sigortaya bildirmeme gerek var mı?

Trafikten borcu yoktur yazısı alın yeter. Ruhsat değiştirmeye gerek yok. Kasıp İçin acentanız bildirin çünkü kaskonuzda daimi murteinin kaldırılması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya
Allah'a şükür tüm borçlarımı kendimi biraz sıksam 1 kerede ödeyebilecek güçteyim. Sırf bu krediye senelerce bağlanma olayını sevmediğim için pahalı arabaya veya 0km arabaya binemiyorum. Pişmanda değilim aslında.

Size de geçmiş olsun :lol:

Ben morgage kredisi kapatırken 350TL almışlardı onun için sordum.

Hakem heyetine verip geri aldım, çünkü yasal değildi. Onun için sordum.

Kuş gibi hafiflemişsinizdir, darısı kredi borcu olanlara..

Geçmiş olsun Okay Hocam. Darısı bizlerin başına.

herkese çok teşekkürler valla sormayın nasıl hafifledim arabam bir başka tatlı geldi bugün bana darısı borcu olanların başına inşallah en kısa zaman da kapatırlar çok rahatladım borcu hiç sevemedim hep rahatsız olurum borcum olunca neyse artık rahatım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gözünüz aydın Okay bey.. Darısı 45 ay sonra bana inşallah...

Kaskoya bildirmenize gerek yok...

Hasar olursa, yeni ruhsatın fotokopisini verirsiniz..

Seneye kasko yaptırırken acenteyi uyarın, yoksa kaskoyu yine rehinli olarak yapar..

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya
Gözünüz aydın Okay bey.. Darısı 45 ay sonra bana inşallah...

Kaskoya bildirmenize gerek yok...

Hasar olursa, yeni ruhsatın fotokopisini verirsiniz..

Seneye kasko yaptırırken acenteyi uyarın, yoksa kaskoyu yine rehinli olarak yapar..

teşekkürler inşallah darısı sizin başınıza valla beklediğim kişi beklediğim cevap sağolun inşallah sizlerde en kısa zamanda kapatırsınız borçsuz harçsız günlere hep beraber inşallah

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aboooow adammi vurdun gardas...

Yok len.. 45 ay önce birinin evini almıştım elinden de.. 90 ay yazmışlardı.. :police:

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya
Gözünüz aydın ,darısı bize inşallah...

sağolun inşallah

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Gözünüz aydın, noterler artık arabayı satarken emniyetten rehin kaldırmayı istemiyorlar...Zaten emniyetin sistemine bağlanıp rehinin kalktığını görebiliyorlar sanırım..Benden istemediler, ruhsatta rehin yazısı olduğu halde..Şu an kullandığım arabanın ruhsatında yok çok şükür ama bu seferde evin tapusu ipotekli..:police:

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya
Gözünüz aydın, noterler artık arabayı satarken emniyetten rehin kaldırmayı istemiyorlar...Zaten emniyetin sistemine bağlanıp rehinin kalktığını görebiliyorlar sanırım..Benden istemediler, ruhsatta rehin yazısı olduğu halde..Şu an kullandığım arabanın ruhsatında yok çok şükür ama bu seferde evin tapusu ipotekli..:rofl:
hadi geçmiş olsun darısı başıma :p

çok sağolun darısı sizlerin başına inşallah artık borç değil keyif süreceğim yaşasın :p

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Benim aracta ruhsatta rehin ibaresi yoktu. bankaya (kocfinans) parayi cikardim. bir gun sonra teelefon ettim tamam borcunuz kapandi dediler. yazi vermiyormusunuz dedim hayir dediler. gercektende notere gittik sistemden goruyorlarmis durumu. direk satis yapildi. bu islemleri 17 agustos 2011 de yaptim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...