İçeriğe Yönlendir

Jant Boyama-tadilat

Serdar Özel

Recommended Posts

Serdar Özel

arkadaşlar aracıma 3 ay önce taktığım jantlarım, çok fazla titiz olmam sebebiyle vernik atığı oldu :D koçtaştan jant temizleyici diye bir ürün aldım jantlarıma sıktım ve maalesef verniği kaldırdı :D şimdi boyatmayı düşünüyorum ancak değişiklik olsun diye orjinal rengi yerine bildiğimiz gümüş griye boyatmayı düşünüyorum bu konuda görüşlerinize başvurmak istedim. şimdiden teşekkürler.

bunlarda jantların orjinal hali :p

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Yeni-Jantlarm-t194623.html

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı
Sedefli gri...

abi, sedef derken :blush:

gene trafik cezası mı geldi bi yerlerden nooldu :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

emrenin jant renginde beyaz araçta bayağı güzel duracağını düşünüyorum gri güzel bir seçim olur

Yorum bağlantısı
Serdar Özel

evet buda demek oluyorki jantlarımızı griye boyatyoruz.. :) yok sıfır almıştım...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıfır jantta, vernik atmış ise, boyatmadan önce, diğer tüm jantlar zımpara ile boya öncesi hazırlanmalı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
abi, sedef derken :)

gene trafik cezası mı geldi bi yerlerden nooldu :)

Jantların orjinal boyası normal gri değildir.. Sedeflidir, simli gibidir.. parlar...

sıfır jantta, vernik atmış ise, boyatmadan önce, diğer tüm jantlar zımpara ile boya öncesi hazırlanmalı.

+1

Yorum bağlantısı
Serdar Özel

evet az önce ustamla görüştüm zımpara yapıp astar çekilicekmiş. 1 gün bekleyip ertesi gün boyanacakmış. toplamda iki günde boya işi bitecek. fiyat olarakta 100 tl ye anlaştık..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
evet az önce ustamla görüştüm zımpara yapıp astar çekilicekmiş. 1 gün bekleyip ertesi gün boyanacakmış. toplamda iki günde boya işi bitecek. fiyat olarakta 100 tl ye anlaştık..

Fiyat çok iyi.. Ben yıllar önce 100 liraya boyatmıştım..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hasan Kerik
(düzenlendi)

Selamlar ,

Jantları nerede boyattınız acaba, benimde boyatmam lazım uygun fiyatlı iyi işçilik yapan bir yer arıyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

-Pardon ya bakmamışım Burdur'daymışsınız :D ben istanbulda arıyorum böyle bir yer .

Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim Teşekkürler.

tarihinde Hasan Kerik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Aksüt

Ben de jant boyaması için desteğinizi istiyorum. Bildiğiniz bir yer var mı? 150 (boyama) +50 (işçilik+balans) fiyat aldım. Sabah verirsem akşam alabilirmişim.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

fiyat süper, zımpara ve astar olmazsa haftaya tekrar boyatırsınız :lol2:

Yorum bağlantısı
Serkan Gümüşdağ
Benim jantlardan birisini OtoKing de mini onarım dahilinde düzeltme + boya yaptılar onbeş gün evvel şimdiden boyaları çıktı bile, orası dışında her yer iyidir bence. Bir balans işleminde boyalar döküldü. :lol2:

Bende bir tamir işlemi için otoking e gitmeyi düşünüyordum. Bir sorunmu yaşadınız acaba.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sabahtan akşama boyama için 150 TL bile fazla. Kazınıp, astar çekilmeden, torna cihazına bağlanıp boyanacak (muhtemelen), zira sadece astarın kuruma süresi 8 saat civarı.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
Sabahtan akşama boyama için 150 TL bile fazla. Kazınıp, astar çekilmeden, torna cihazına bağlanıp boyanacak (muhtemelen), zira sadece astarın kuruma süresi 8 saat civarı.

UFO tarzı bir ürün ile ısıtarak astarı kurutuyorlarmış. Yetişmeme durumunda uygun bir jant ile aracınızı teslim edebilirim deniyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Güzel olmuş..

Yıllar önce tanesini 25 liraya boyatmıştım...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eline sağlık

1. İçinde yemek geçmeyen konu açamıyorsun ;)

2. 200 gr lık tek sprey yetti mi? Tek kutuyu kaça satın aldın

3. Son kat sprey vernik neden geçilmedi

4. Çok güzel olmuş.

Meraklısı için, boyama öncesi için son kat temizlik pedleri vardır, oto nalburlarda satılır, yağ kir is pisi tam anlamı ile temizler.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ellerine sağlık.Güzel anlatım ve iş çıkmış.Boyama tekniğin mekan olmasada çok doğru.Bende bir şeyler boyadığımda hep böyle yapıyorum.Vernik şart.Renk olarakta fena değil.Canlı en azından. ;)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Mumlu bezlerden boyacılık zamanımda çırakken yani çok kullanırdık.Ben mumlu bez yerine ne kadar yerini tutmasada önce şu kolonyalı kalın bezler varya onla siliyorum sonra eski pamuklu atlet ile muhakkak siliyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Demir2
Güzel bir anlatım olmuş, teşekkürler vallaha .

Apachi jantlara bu uygulama olmuyor ama. :D

Eline koluna sağlık abi, Güzel olmuş..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...