İçeriğe Yönlendir

Sym 250i Evo Xenon Projesi :)

Fatih Ada

Recommended Posts

Fatih Ada

Arkadaşlar motor kullanan arkadaşlarında çok iyi bildiği gibi trafikte araç sürücüleri tarafından fark ediliyor olmak çok önemli..

Bu sebeple bende arabamın sislerinden söktüğüm H11 xenon kiti motoruma takmayı düşünüyorum..

Acaba xenonu direk taksam mı yoksa 2011 motor falan demeyip iki farada bi-xenon mercek mi taksam? (bu konuda servet abi'nin desteğide şart tabi ki :D )

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Direkt tak, bu trafikte, motora saygı duymayanın gözü kör olsun, ilk defa merceksiz xenona katılıyorum :D

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Direkt tak, bu trafikte, motora saygı duymayanın gözü kör olsun, ilk defa merceksiz xenona katılıyorum :D

Eyvallah Çağlar abi :unsure: peki sadece kısaya mı takayım uzunada takayım mı?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Fatih bence merceğe hiçgerek yok magirus minibusler bile xenon takıp adamı kör ediyolar. seni farketmeleri bu sayede daha rahat olur

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Ben direk taktırayım o zaman :)

aslında kendim takarımda nasıl sökülüyor bilmiyorum daha :D

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz

Herkes yapıyor bende yapayım mantığı zaten bu ülkeyi bu hale getirdi. Bence mercekli takın takacaksanız.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
Ben direk taktırayım o zaman :)

aslında kendim takarımda nasıl sökülüyor bilmiyorum daha :D

direkt çak gitsin :p yerler merceği

senin elinden gelir sen halledersin

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
direkt çak gitsin :) yerler merceği

senin elinden gelir sen halledersin

yarın iş dönüşü bakıcam bi yapabilecek miyim :D

Herkes yapıyor bende yapayım mantığı zaten bu ülkeyi bu hale getirdi. Bence mercekli takın takacaksanız.

bende ilk başta çift taraflı bi-xenon mercek düşündüm halada düşünüyorum fakat benim için fark edilmek önemli.. malesef motor kullanmadan sürücülerin ne denli dengesiz olduğunu anlamak çok güç..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

otomobil sürücüleri tarafından motorsiklet kullanan arkadaşlara yapılan birçok hadiseyi gördüm. onların gözüne gözüne sokacaksın xenon'u en azından uzunlar merceksiz olsun

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)
otomobil sürücüleri tarafından motorsiklet kullanan arkadaşlara yapılan birçok hadiseyi gördüm. onların gözüne gözüne sokacaksın xenon'u en azından uzunlar merceksiz olsun

tekine takıp tekine takmazsam görüntü çok kötü olur en iyisi ben direk takayım kısaya xenonu :)

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Biri gözümü alıyor diye yatırmasın arabayı üstüne dikkat et adaş.:)

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz
(düzenlendi)

Evet güzel demişsiniz. Ben motor kullanıyorum haklısınız ama sokaktaki kuryeler olsun paket servisçiler olsun kırmızı ışıkmış kaldırımmış dönülmezmiş hiçbir kurala uydukları yok. Kaldı ki şuan sokakta en çok onlar var motorcu olarak. Peki şimdi buradan bir genelleme ile, araba sürücüleri olarak biz nasıl tepki gösterelim? Hani sizi fark etmiyorlar diye xenon takacaksınız ya bizde bu kurallara uyulmuyor diye nasıl bir çözüm bulalım? çarpalımmı sıkıştıralımmı? Maalesef karşılıklı olarak otomobil sürücüleride motorsiklet sürücüleride belli başlı hatalar yapıyorlar ama hata yapmayanlara neden bu zulüm :)

Konusu açılmışken, arkadaşımın restorantında paket servisi yapan eleman demişti; yeşil ışık geç, sarı ışık şöyle bir bak geç, kırmızı ışık dikkatli geç.. Duracaksam neden motor aldım diyordu..

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
motosikletlerde tek far iidir japon ve türevleri herzaman tek kısa tek uzun yapar işin şekli orda :good1:

Emre 5 beygiri kaça atıyorlarmış öğrendin mi :police:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Evet güzel demişsiniz. Ben motor kullanıyorum haklısınız ama sokaktaki kuryeler olsun paket servisçiler olsun kırmızı ışıkmış kaldırımmış dönülmezmiş hiçbir kurala uydukları yok. Kaldı ki şuan sokakta en çok onlar var motorcu olarak. Peki şimdi buradan bir genelleme ile, araba sürücüleri olarak biz nasıl tepki gösterelim? Hani sizi fark etmiyorlar diye xenon takacaksınız ya bizde bu kurallara uyulmuyor diye nasıl bir çözüm bulalım? çarpalımmı sıkıştıralımmı? Maalesef karşılıklı olarak otomobil sürücüleride motorsiklet sürücüleride belli başlı hatalar yapıyorlar ama hata yapmayanlara neden bu zulüm :good1:

Konusu açılmışken, arkadaşımın restorantında paket servisi yapan eleman demişti; yeşil ışık geç, sarı ışık şöyle bir bak geç, kırmızı ışık dikkatli geç.. Duracaksam neden motor aldım diyordu..

Valla ben kurallara uyarak kullandığım için şu yukarıdakiler bana uymuyor.. aynı zamanda arabamda olduğu için motorların ne kadar zor fark edildiğinide biliyorum.. kaldıki yansıtma yüzeyi reklektör ufak olduğundan arabalardaki kadar çok göz alacağınıda düşünmüyorum..

takılsın bi deneyeceğim :police:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben direk taktırayım o zaman :police:

aslında kendim takarımda nasıl sökülüyor bilmiyorum daha :good1:

Bu motor çin malı ise xenon takma.. Reflektörü xenonun ısısına 2 ay dayanamaz.. Far almak zorunda kalırsın..

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Tek duramıyonuz demi batıyo :police::good1:

tekinde mercek tekinde reflektör görüntüsünü bozmaz mı :) ikisinede bi-xenon takmayı düşündüm aslında ama merceklerin sığıp sığmayacağı konusunda emin değilim..

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz
Valla ben kurallara uyarak kullandığım için şu yukarıdakiler bana uymuyor.. aynı zamanda arabamda olduğu için motorların ne kadar zor fark edildiğinide biliyorum.. kaldıki yansıtma yüzeyi reklektör ufak olduğundan arabalardaki kadar çok göz alacağınıda düşünmüyorum..

takılsın bi deneyeceğim :police:

Bende motorcuları hiçbir zaman sıkıştırmıyorum. Aksine sıkışık trafikte yanımdaki arabalarla aramı açıyorum rahat geçip gitsinler diye. Ama siz xenon farı takıp arkamdan gelince maalesef farlar seçicilik yapmıyor, önüne geleni kör ediyor.

Takıp denemesini yapın ama arabanın içinde oturan siz olun :good1:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Bu motor çin malı ise xenon takma.. Reflektörü xenonun ısısına 2 ay dayanamaz.. Far almak zorunda kalırsın..

çin malı değil mehmet abi..

onlara xenon takınca zaten göstergeleri sapıtıyormuş..

benim motor suzukinin ürettirdiği bir motor,zaten far şeklide suzuki ile örtüşüyor..

ne yapsam sen ne diyosun?

Bende motorcuları hiçbir zaman sıkıştırmıyorum. Aksine sıkışık trafikte yanımdaki arabalarla aramı açıyorum rahat geçip gitsinler diye. Ama siz xenon farı takıp arkamdan gelince maalesef farlar seçicilik yapmıyor, önüne geleni kör ediyor.

Takıp denemesini yapın ama arabanın içinde oturan siz olun :police:

motora direkt takılan xenon arabadaki gibi etkilemiyor onu biliyorumda bakalım işte deneyelim bi..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
çin malı değil mehmet abi..

onlara xenon takınca zaten göstergeleri sapıtıyormuş..

benim motor suzukinin ürettirdiği bir motor,zaten far şeklide suzuki ile örtüşüyor..

ne yapsam sen ne diyosun?

Xenon cidden gereksiz.. Ben galiba bosch kullanıyorum.. çok memnunum...

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Ben xenon yerine kalın otomobil kornasi tavsiye ederim.

Oğuz acaba Fa notadan çalan focus kornası mı taktırsam? Sen ne kullanıyorsun?

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)
Xenon cidden gereksiz.. Ben galiba bosch kullanıyorum.. çok memnunum...

Ya aslında kısanın açık olduğu resme bi baksan Mehmet abi böyle ne bileyim içime daha bi siniyo focusta clioda bi-xenon/xenon olunca buda halojen halojen takılsamı ki acaba demiyoda değilim ama şu video beni yoldan çıkarıyo :D

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
Oğuz acaba Fa notadan çalan focus kornası mı taktırsam? Sen ne kullanıyorsun?

Ben orjinal kullanıyorum, yeterli tonu var.

Ancak bir kere arabayla giderken hiç bir aracın gecemeyecegi bir yerden otomobil kornasi duyunca yüreğim ağzıma gelmişti

Ben aynada motosikleti gormuştum ve onun geçebileceği alanı ona bırakmıştım ancak korna otomobil kornasi duyunca biraz terlemistim :D

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Ben orjinal kullanıyorum, yeterli tonu var.

Ancak bir kere arabayla giderken hiç bir aracın gecemeyecegi bir yerden otomobil kornasi duyunca yüreğim ağzıma gelmişti

Ben aynada motosikleti gormuştum ve onun geçebileceği alanı ona bırakmıştım ancak korna otomobil kornasi duyunca biraz terlemistim :D

ben bi ford kornası bakıyım bide ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...