İçeriğe Yönlendir

Sinyal Devamlı Yanıyor

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert

herkese iyi akşamlar öncelikle. bugün benzin aldım ve benzinlikten çıkarken dönmek için sinyal verdim fakat sinyalin devamlı yandığını farkettim, ters tarafa sinyal verdim aynı şekilde o da yanıp sönmüyor devamlı yanıyor. flaşörden kaynaklandığını düşündüm fakat dörtlü sinyallerde sorun yok, sadece sağa ve sola sinyal verdiğimde devamlı yanıyor. biraz devam ettikten sonra denedim yanıp söndü fakat yine takıldı. aracı sağa çektim soketlere baktım sorun yok fakat şu dikkatimi çekti kontak kapalı iken sinyal verdiğimde sinyal yine devamlı yanıyordu (normalde kontak kapalı iken yanmaması lazım). daha sonra eve geldim her iki sinyalde de sorun yoktu normal yanıp sönüyordu. acaba sorun neden kaynaklanıyor ya da kaynaklanmış olabilir? herkese şimdiden teşekkür edrim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gem modülü de olabilir, basit bir röle arızası da. Gem moddülü gösterge saati ile tümleşik, umarım sağlamdır. Ford ehil elektrilçiye baktırın.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Gem modülü de olabilir, basit bir röle arızası da. Gem moddülü gösterge saati ile tümleşik, umarım sağlamdır. Ford ehil elektrilçiye baktırın.

Çağlar abi haliyle söylediklerinden bişey anlamadım,büyük bir arıza mıdır, ne kadar masraf çıkarır? şimdi Sinop'tayım ve burada arabadan anlayan pek iyi tamirci yok ancak İstanbul'a geldiğimde baktırabileceğim. şimdilik anlattığım gibi arada yaptı ama takip edeceğim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gem modülü; kötü iki kelimenin bir araya gelmiş halidir... Allah esirgesin.. İnşallah roledir..

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Gem modülü; kötü iki kelimenin bir araya gelmiş halidir... Allah esirgesin.. İnşallah roledir..

Amin diyelim o zaman da korkmaya başladım şimdi, umarım dediğiniz gibi röledir...

arızayı bir kaç gün izleyeyim o zaman, bakalım devam edecek mi?

Yorum bağlantısı
Muhammed Koyuncu

Sinyal aralıksız mı yanıyor ?

Eğer hızlı hızlı yanıp sönüyorsa muhtemelen sinyal ampülünde problem vardır.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu
herkese iyi akşamlar öncelikle. bugün benzin aldım ve benzinlikten çıkarken dönmek için sinyal verdim fakat sinyalin devamlı yandığını farkettim, ters tarafa sinyal verdim aynı şekilde o da yanıp sönmüyor devamlı yanıyor. flaşörden kaynaklandığını düşündüm fakat dörtlü sinyallerde sorun yok, sadece sağa ve sola sinyal verdiğimde devamlı yanıyor. biraz devam ettikten sonra denedim yanıp söndü fakat yine takıldı. aracı sağa çektim soketlere baktım sorun yok fakat şu dikkatimi çekti kontak kapalı iken sinyal verdiğimde sinyal yine devamlı yanıyordu (normalde kontak kapalı iken yanmaması lazım). daha sonra eve geldim her iki sinyalde de sorun yoktu normal yanıp sönüyordu. acaba sorun neden kaynaklanıyor ya da kaynaklanmış olabilir? herkese şimdiden teşekkür edrim.

Canım kardeşim benim görev aracımda aynı dertten muzdarip oldum, Flaşörü değiştirmen yeterli olacaktır..Önemli bir arıza değil. :)

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Sinyal aralıksız mı yanıyor ?

Eğer hızlı hızlı yanıp sönüyorsa muhtemelen sinyal ampülünde problem vardır.

evet sinyal devamlı yanıyordu fakat arada bir kez daha yaptı ondan sonra yapmadı hiç.

Canım kardeşim benim görev aracımda aynı dertten muzdarip oldum, Flaşörü değiştirmen yeterli olacaktır..Önemli bir arıza değil. :unsure2:

teşekkür ederim Şahin Bey, bakalım ondan sonra bir kez yaptı ve daha hiç olmadı, eğer aynı sorun devam ederse flaşörü değiştireceğim.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Beni servise götür uyarısı.:unsure2: Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

bugün aracı çalıştırdım ve daha hareket etmemiştim ki önce akü lambası yandı söndü, arkasından abs,esp ve el freni lambaları aynı anda yanıp söndü ve bu durum eve gidene kadar da aralıklarla devam etti. eve geldim aracı parkettim akü lambası yanıp sönüyordu, akünün zayıfladığını düşündüm ve farları açıp kapattım araç stop etme noktasına geldi sonradan topladı, ayrıca camları kapatırken hiç duymadığım bir ses geldi inceden. acaba bunların hepsi akünün zayıfladığını mı gösterir? aküyü alalı 2 yıl olmak üzere ya da oldu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
bugün aracı çalıştırdım ve daha hareket etmemiştim ki önce akü lambası yandı söndü, arkasından abs,esp ve el freni lambaları aynı anda yanıp söndü ve bu durum eve gidene kadar da aralıklarla devam etti. eve geldim aracı parkettim akü lambası yanıp sönüyordu, akünün zayıfladığını düşündüm ve farları açıp kapattım araç stop etme noktasına geldi sonradan topladı, ayrıca camları kapatırken hiç duymadığım bir ses geldi inceden. acaba bunların hepsi akünün zayıfladığını mı gösterir? aküyü alalı 2 yıl olmak üzere ya da oldu.

Evet, akünüz öldü ölecek. Sizi yolda bırakmadan acil değiştirin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...