İçeriğe Yönlendir

Çok Uluslu üretim..

Hüseyin Matur

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Nedir bu meselenin aslı... ?

Böyle bir volvo yoktur diye tahmin ediyorum...

Ticari bir mantığı olmaz bu işin..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Test aracı denmiş. Camların da kalitelerini deniyor olabilirler mi? Hangisi geçerse o kullanılacak gibisinden?

Yorum bağlantısı
Ali Eren
Test aracı denmiş. Camların da kalitelerini deniyor olabilirler mi? Hangisi geçerse o kullanılacak gibisinden?

Test araçları müşterinin test etmesi için değil midir?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Kendileri de test yapıyorlardır hocam? Ne tür test belli değil ki. Görünce aklıma geldi, yanılıyor da olabilirim tabi. Attım.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Kendileri de test yapıyorlardır hocam? Ne tür test belli değil ki. Görünce aklıma geldi, yanılıyor da olabilirim tabi. Attım.

Bu testler araçlar yollara çıkmadan önce yapmazlarmı firmalar.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Görüntü e-otodergi'nin eylül sayısından alınma arkadaşlar. Sayfa 46..

Yani araç piyasa malı.

nS1jM.jpg

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Bu testler araçlar yollara çıkmadan önce yapmazlarmı firmalar.

Abi tekrar baktım da. Nereden anladınız bu aracın yola çıktığını?

Sadece bir fikirdi :p Tamam unutalım gitsin madem :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Volvo, eskidendi, artık sadece volvo; yani global ekonomi olur böyle şeyler, ne de olsa artık Hintli bir yönetimi var.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Dediğiniz gibi de olabilir. Belki müşteri test aracı değildir fabrikada yapılacak bir test için hazırlanmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Abi tekrar baktım da. Nereden anladınız bu aracın yola çıktığını?

Sadece bir fikirdi :) Tamam unutalım gitsin madem :)

Zafer bende baktım yeniden. :) herhalde yola çıkmıştır diye düşündüm bende :) ama haklısın unutalım gitsin :p

Yorum bağlantısı
Kürşat Özcan

2009 Ford Volvo'yu 1,8 milyar dolara Çinlilere satmıştı.

Yerli otomobil üretmenin çok revaçta olduğu bugünlerde aklıma hep Volvo geliyordu. Sıfırdan marka yaratmak çok zor (üretmek değil :lol2:) Volvo bu iş için çok idealdi. Her türlü know how. Türkiye'ye bir fabrika kuruldu mu yerli otomobil olurdu.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

V60 yakışır sana Sefa abi. Stepne işi bir türlü çözülür herhalde. Yazık şimdi bir stepneden hayallerinden eleme arabayı. :lol2:

Yorum bağlantısı
Umeyr Sadık Turan

abiler cam tartışması konusunda bizim ortak geçen sene s40 aldı dizel onun camlarına bakıp size haber verebilirim yukarıda da dendiği giibi ford volvo citröen pejo 1,6 dizel motorda aynı düzeni kullanıyorlar benim tespitim bu motor sesi bile aynı ama volvo daki s40 için diyorum sessizlik benim baya bi hoşuma gitti araçla 200 km hızla seyir halinde bile hiç bir ses yok iyi bir yalıtım yapmış adamlar saygılar

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)
İnşaallah.

Edindiğim bilgilerde, S60 belçikada dünya için üretiliyor, V60 ise isveçte isveç için üretiliyor. Kalite farkı var. Zaten fiyat farkından da belli. Bu nedenle V60 tek tercihim.

Ek; Belçika üretimi S60 ın isveçe satılabildiği gibi, isveç üretimi V60 ın herhangi bir ülkeye gönderilmesi de mümkündür. İstisnalar kaideyi bozmaz.

Başka bir forumda okudum. İsveçte yaşayan bir gurbetci S40 almak istiyor. Fabrikaya sipariş veriyor, donanımlarını seçiyor. Fabrika bir teslimat tarihi veriyor. O gün gittiğinde kendisi gibi onlarca insan toplanmış. Bu insanlara güzel bir fabrika gezisi yapıp bilgi veriyorlar. Öğle yemeği ikram ediyorlar. Evraklarını teslim edip, otomobilleri de bahçede teslim edip gönderiyorlar. Gurbetçi yaşadıklarını fotoğraflamış. Sistem şaşırtıcı. Volvo bayisi orada var mı yok mu, fabrikadan almak seçenek mi yoksa şart mı, bu tarz detayları hatırlamıyorum.

Vay be. Bizi de Kocaeli'ye alsalar keşke. :lol2:

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Görüntü e-otodergi'nin eylül sayısından alınma arkadaşlar. Sayfa 46..

Yani araç piyasa malı.

nS1jM.jpg

şu resimden de anlıyoruz ki telefon iphone dur :D

tüm dünya kabul etti bu forum hala direniyor yok iphoneda telefon mu diye :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak
Bayide S60 direksiyonuna geçtim, o gün bu gündür leyla gibi geziyorum. Tek içimin sinmediği nokta stepnesinin olmaması oldu. Bir gün alırsam V60 tercih ederim. Fakat stepnesiz araç Türkiye'de insanı çok zorlar. Sırf bu nedenle araca yoğunlaşamıyorum.

arkadaşla bayide bakarken epey stepnesini aramıştık ;):D sonra arkadaş stepnesiz arabaya binmem dedi bmw aldı. ;)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Vay be. Bizi de Kocaeli'ye alsalar keşke. :)

Biz gitsek levye ile kovalarlar :) Ha birde neyi varki ilave ettirebileceğimiz ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
arkadaşla bayide bakarken epey stepnesini aramıştık :):) sonra arkadaş stepnesiz arabaya binmem dedi bmw aldı. ;)

Ben de stepnesize binmem, o yüzden Bmw de almadım, onlarda da stepne yok.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hüseyin Matur

Dün bir S60 denk geldi, bu konu aklıma geldi şunun camlarına bir bakayım dedim, araç sahibi başladı avanak avanak bakmaya. Dedim artık araç alırken iyi mi kötü mü diye motora kaportaya değil camlara bakılıyor. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...