İçeriğe Yönlendir

Honda Civic 2007 1.6 Elegance Hakkında Bilgi

Mehmet Sevgin

Recommended Posts

Mehmet Sevgin

Yok yok ben bu arabayı alacağım. :lol2: açıkçası otomatik vitesin rahatlığını düşününce yakıt o kadar önemsenmemeli diye düşünüyorum dediğiniz gibi tüm otomatikler çok yakar birde bu 125 bg.henüz tecrübe edemedim ama 2007 ghia otmatiklerden daha üstün performansı varmış.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Focustan performanslı olacağı kesin. Baktınız zorluyor bütçeyi çakarsınız LPG'yi olur biter. Çok da fazla düşünmeyin. Satsanız bile zarar etmezsiniz.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
Yok yok ben bu arabayı alacağım. :lol2: açıkçası otomatik vitesin rahatlığını düşününce yakıt o kadar önemsenmemeli diye düşünüyorum.dediğiniz gibi tüm otomatikler çok yakar.birde bu 125 bg.henüz tecrübe edemedim ama 2007 ghia otmatiklerden daha üstün performansı varmış.

Size tüketim olarak şunları söyleyebilirim:

2001 Focus I düz vites aracım ile şehir içi tüketim değeri arasında 0.5lt fazlası var..

Civic'i alalı 14 ay oldu. 10binkm'ye yaklaştım, 3000km şehir dışı gerisi şehir içi kullanıma ait ortalama tüketimim 7.4lt/100km

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Arkadaşlar öncelikle şunu net söyleyeyim.Açıkçası sırf eşim de rahatlıkla kullanabilsin diye otomatik vites araç almaya kararlıyım.içime sinen 2 araç var.Focus 2007 ghia ve de 2007 honda elegance.Birde olay şu.Bahsettiğim civic özürlü arabası.Gözleri görmeyen bir abimizin aracı.araç gerçektende 13binde.çünkü sürekli yatıyor araç.Yani diyorum ki alsam şu civici taksam lpg yi nasıl olur ? :lol2:

Lpg takılır takılmayada benim etrafımda 3 tane arkadaşım sizin gibi düşünerek aldılar ve hepsi aşırı yakıttan dolayı sattılar. Diğer benzinli otomatiklerden fazla yaktığı her honda cı tarafından söylenen bir şey. Ayrıca o fiyata madem benzinli alınacak alternatif oldukça çok. Acele karar vermeyin.

:D araç 5 yılını doldurmuş olcak bu aralık itibariyle. bana 5 yılı doldugu için aracın vergisi falan yok.bende hak verdim ama.atladığımız bir detay mı var acaba.eşim pek yol yapmayacakta.kendim yapacağım.ayda 1000 km gibi bir durum söz konusu :spiteful:

Ayda 1000 km hiç de az kullanım değil. Benzinli araç bence sizi yorar. Ayrıca Honda nın servis ve parça maliyetlerini hesaplayın derim.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Bu kasa otomatik civiclerin tüketimi çok tartışılan kişiden kişiye çok değişen bir konu. Arkadaşımın sıfır kilometre olarak aldığı Hondasını sürücülükte fazla usta olmayan babası kullanıyordu. 15 lt ye varan tüketimi nedeniyle servise götürdüler, bu araçta bir hata var diye. Servis başteknisyeniyle birlikte aracın deposunu ağzına kadar doldurdular ve 2 saatlik uzun bir teste çıktılar. Tekrar depoyu doldurup hesap yaptıklarında arkadaşım babasının lpg'siz araca binmemesi gerektiğine karar verdi :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Sevgin
Focustan performanslı olacağı kesin. Baktınız zorluyor bütçeyi çakarsınız LPG'yi olur biter. Çok da fazla düşünmeyin. Satsanız bile zarar etmezsiniz.

yaşaaaaaa :lol2:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Uyumlu lpg markalarını şimdiden araştırın. Bir ay sonra lpg konusu açmayın. :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Sevgin
Bu kasa otomatik civiclerin tüketimi çok tartışılan kişiden kişiye çok değişen bir konu. Arkadaşımın sıfır kilometre olarak aldığı Hondasını sürücülükte fazla usta olmayan babası kullanıyordu. 15 lt ye varan tüketimi nedeniyle servise götürdüler, bu araçta bir hata var diye. Servis başteknisyeniyle birlikte aracın deposunu ağzına kadar doldurdular ve 2 saatlik uzun bir teste çıktılar. Tekrar depoyu doldurup hesap yaptıklarında arkadaşım babasının lpg'siz araca binmemesi gerektiğine karar verdi :lol2:

babasına başka çözüm olarak sürekli taksi çağırsın :spiteful:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Şaka bir yana en kötü karar kararsızlıktan iyidir. Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Sevgin
Uyumlu lpg markalarını şimdiden araştırın. Bir ay sonra lpg konusu açmayın. :lol2:

:lol2: haklısınız

Şaka bir yana en kötü karar kararsızlıktan iyidir. Hayırlı olsun.

Arabamı sattım.şuan arabasızım.ve karşıma böyle bir seçenek çıktı.tamda aradığım bir araç değil ama işte temizliği km si vs gibi özellikler cezbediyor.Arabam da buydu :(

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu
Hondanın En çok yakan serisi olduğu için almam heleki 33.000 tl Dizel focus alabiliyor iken 33.000 tl İ30 dizel alabiliyorken ceed alabiliyorken .

Can a katılıyorum...Cıvıc lerde o kasislerden geçerken gelen sesten nefret ediyorum.Adı üstünde cıvık işte... :lol2:

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Abi o ses focusta araçtan çıkmıyor mu? Hadi çıkmıyor 100'ü geçince içerde rüzgar sesi geziyor. Kapılar esniyor, gıcırdıyor, konsol tıkırdıyor. Yani arabanın sınıfı belli gidelim C200 alalım o zaman. Onun da vergisi fazla. Ferrari'nin kırmızısı kötü. Porsche nin yedek parçası sıkıntılı. Ne alacağız?

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

otomatik alıncaksa civic iyi bir tercih. tüketim değeri de otomatik araba sürmeyi bilen için hiçte sıkıntı felan yaratmaz. onun bunun yaktığı yakıta bakmayın. katalog değerine bakın. aşağı yukarı o civarda tüketimi ile gezersiniz.

araç servis bakımlı ise zaten 2012 ye kadarda garanitiniz olur. büyük ihtimalle. 5 yıl garanti 2007 de varmıydı ama onu öğrenmek lazım. imakn varsa biraz daha modellisi alınır. garntiden yararlanılır.

Abi o ses focusta araçtan çıkmıyor mu? Hadi çıkmıyor 100'ü geçince içerde rüzgar sesi geziyor. Kapılar esniyor, gıcırdıyor, konsol tıkırdıyor. Yani arabanın sınıfı belli gidelim C200 alalım o zaman. Onun da vergisi fazla. Ferrari'nin kırmızısı kötü. Porsche nin yedek parçası sıkıntılı. Ne alacağız?

C200 için çok büyük beklentilere girmeyin derim :lol2: belirli hız da ondada rüzgar sesi vs oluyor :lol2: ha bu focus için 90 km ise C için 110 dur sadece :(

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Valla akrabamda var c200 compressor 150-160 anca tekerlek sesi duymaya başlıyorum. Başka bir akrabamda da 316 var 2011 model . Focusu tercih ederim.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Sevgin
(düzenlendi)

satmış oldugum focusun hertarafından ses gelirdi.nereye el atsam elimde kalıyordu.kuru zeminde bile camlar kapalı iken 100 km/h hızlarda araç içinde muhabbet etmek bi başka oluyordu.adeta bağırıyorsun :s bu civic ne tatlı şey ama :)

otomatik alıncaksa civic iyi bir tercih. tüketim değeri de otomatik araba sürmeyi bilen için hiçte sıkıntı felan yaratmaz. onun bunun yaktığı yakıta bakmayın. katalog değerine bakın. aşağı yukarı o civarda tüketimi ile gezersiniz.

araç servis bakımlı ise zaten 2012 ye kadarda garanitiniz olur. büyük ihtimalle. 5 yıl garanti 2007 de varmıydı ama onu öğrenmek lazım. imakn varsa biraz daha modellisi alınır. garntiden yararlanılır.

C200 için çok büyük beklentilere girmeyin derim :) belirli hız da ondada rüzgar sesi vs oluyor :punish: ha bu focus için 90 km ise C için 110 dur sadece :D

araç servis bakımlı evet.garanti sordugumda garanti bitti demişti.33bin gibi rakama 2009 da buldum nette fakat km ve kaza olayı var onlarda.bu sebeple bu araçta karar kılınmak ÜZERE :p

tarihinde Mehmet Sevgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren
İçime kurt düştü.Acaba vergi olayı falan.kime danışmalıyım?
Eğer engelli indirimi ile alınmış bir araç ise üzerinden 20 senede geçse vergisi ödenecek .

5 Yıl Geçerli olan vergi farklı .

Arkadaşlar belki forumdan bazı arkadaşlar hatırlar. Ben haziran ayında görme engelli olan annemin adına sıfır Focus aldım. Alırken de bu beş yıl içinde satışı ve beş yıl sonraki satışı ile ilgili çok araştırma yaptım. Engelli vatandaşlar 5 yılda bir ötv indirimi hakkına sahip. Yani aldığı aracı beş yıl içinde satarsa ötv ödenmesi gerekir. Beş yıldan sonraki satışlarda ötv ödenmesi yapılmıyor.

Bu arada Mehmet Bey beş yıllık sürenin aralık ayında biteceğini söylemişsiniz. Peki siz aracı şimdi alıp devrini aralık ayında mı yapmayı düşünüyorsunuz. Eğer düşünceniz buysa sıkıntı yaşarsınız.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
Teşekkür ederim aracı alırsam otomatik araç kullanmanın püf noktalarını ve incelikleri için yine sizlerden fikir alacağım.

Size kısaca sunu söyleyim otomatik vites aracı istikrarlı bir şekilde kullanmalısınız araç gaz vermeden de ilerlediği için bunu gerek dur kalkda gerekse sabit hızlarda çok iyi sekilde hissedip kullanmalısınız

Ayrıca gaz pedalı ile araca vites buyutturmeyi kavramalı aracı scooter gibi hep aynı seviyede gaza basarak hizlandirmamalisiniz

Bence fiyatı iyi servise gösterin satıcının dediği gibiyse alın zarar etmezsiniz aksine uzun donemde kar bile edebilirsiniz

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Sevgin
Arkadaşlar belki forumdan bazı arkadaşlar hatırlar. Ben haziran ayında görme engelli olan annemin adına sıfır Focus aldım. Alırken de bu beş yıl içinde satışı ve beş yıl sonraki satışı ile ilgili çok araştırma yaptım. Engelli vatandaşlar 5 yılda bir ötv indirimi hakkına sahip. Yani aldığı aracı beş yıl içinde satarsa ötv ödenmesi gerekir. Beş yıldan sonraki satışlarda ötv ödenmesi yapılmıyor.

Bu arada Mehmet Bey beş yıllık sürenin aralık ayında biteceğini söylemişsiniz. Peki siz aracı şimdi alıp devrini aralık ayında mı yapmayı düşünüyorsunuz. Eğer düşünceniz buysa sıkıntı yaşarsınız.

aynen öyle yapmayı düşünüyordum.sıkıntı derken nasıl bir sıkıntı ?

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Lpg takılır takılmayada benim etrafımda 3 tane arkadaşım sizin gibi düşünerek aldılar ve hepsi aşırı yakıttan dolayı sattılar. Diğer benzinli otomatiklerden fazla yaktığı her honda cı tarafından söylenen bir şey. Ayrıca o fiyata madem benzinli alınacak alternatif oldukça çok. Acele karar vermeyin.

Ayda 1000 km hiç de az kullanım değil. Benzinli araç bence sizi yorar. Ayrıca Honda nın servis ve parça maliyetlerini hesaplayın derim.

diğer benzinli araçlardan mı fazla yakar yoksa diğer benzinli ve otomatik c segment araçlardan mı çok yakar ? burasını anlamadım ! :crazy:

servis hususunda ise 10000 bakımı en son 170 tl civarıydı .

yakıt konusunda çekmiş olduğum şu foto belki bir fikir verir .

goruntu168sk5.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Sevgin

Bence yeteri kadar ekonomik.Birde sanırım otomatik araç kullanma tekniğide bu verilerin elde edilmesinde etkili oluyordur. Nedir size göre işin püf noktası :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

gaza mümkün olduğunca yavaş ve az basmak :p araç ağırlığı ile yürümeli. zaten motor sesinden fazla bastiğinızı zamanla anlıyorsunuz. araç sanki yarım debraj gidiyor gibi ses eder vs :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...