İçeriğe Yönlendir

Gündüz Farı İçin Yer Tavsiyesi

Sinan Yalçın Durmuş

Recommended Posts

Sinan Yalçın Durmuş
1000 lira benide aşar abi.

Benide aşar abi 1000TL Çok para sagolsun Erkan abi bugun buldu bi set yarın bakacak inş temiz bi settir :) kurtulurum bu far işindende=)

Hele bir daha tak yine sökerim. :flowers::flowers:

Test için çok iyi olur :good1: Beklesin izin günü yanar hepsi o olur ;) Onur hıncını Adnan dan alsın nazarı değdi benim suçum yok :):):):):) :lol2: :lol2:

=)) izin günümü hergün değiştiriyorum zaten en son cumaya attım bakalım nolacak hayırlısı =)))

Yorum bağlantısı
Misafir
Çağlar hiç acıma,tak birkaç ay kullan,usanınca yalçına verirsin :)

bir ay sonrada havalar bozulur kar yağar yollar kapanır kargo gitmez demi abi :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Hediyelik oyuncak gibi olmuş. :wub: Gündüz resimleri şart bundan bişi anlaşılmıyor.

Mersin'ede kar yağmazki. :D

Yorum bağlantısı
Misafir
:rolleyes: Oktay abinin ürünlerin testlerini yapalım beraber abi :D makinaya da ne zaman dersen bakarız abi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Bu ledlerin,parklar açıldığı vakit sönmesi veya kısılması gerekli,aksi halde hem karşıdakini çok rahatsız eder,hemde gündüz farı amacının dışına çıkmış olur...

Ben kısalar yanınca kapanacak şekilde yaptım.

Yorum bağlantısı
Misafir
Hediyelik oyuncak gibi olmuş. :rolleyes: Gündüz resimleri şart bundan bişi anlaşılmıyor.

Mersin'ede kar yağmazki. :(

Ankara da kardan dolayı yollar kapanır abi :) kargo Ankara dan çıkamaz :lol2:

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Malzemeler alındı işlemlere başlandı :good1: Onur kızacak ama artık 1 aydada bunu bitirim yavaş yavaş temizce :lol2: :good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Hediyelik oyuncak gibi olmuş. :fiuw: Gündüz resimleri şart bundan bişi anlaşılmıyor.

Mersin'ede kar yağmazki. :p

Mersin'de kar ne gezer abi ya ;) daha yeni klimaları kapattık bir kaç gündür.

konuyu allak bullak ettik abi, amerikan çamurluk sinyal-park alacağım,

28cnak8.jpg

bunu hem park, hemde sinyallere bağlayabilir miyiz oktay abi?

Yok Adnan abi olurmu ya...Amerikan park yaptırırsan,bende yaptırdım bence orjinal mini coopper gibi yaptır tek lambalı komple ledli değil

Ben kısalar yanınca kapanacak şekilde yaptım.

Benimkinde Parklar kapalıyken full güç yanacak parkları açtığımda yarım güç yanacak

Ankara da kardan dolayı yollar kapanır abi :) kargo Ankara dan çıkamaz :fiuw:

Ayıp ediyorsun Çağlar'ım bir ara uğra yarın Oktay abinin yanına yollamadan yarın yollayacak çünkü :D

Ya bizim farlar olmadı malesef fiyat 500tl diyor 270tl demedim demiş :(

Sinan parasını verir uçakla yolla der bunu yapar :)

Abi teknolojide çareler tükenmez çok çok perşembe akşam yarın yola çıkarım :))) cuma sabah ordayım beraber montaj yaparız geri akşama doğru dönerim hep beraber bide yemek yeriz işlem tamam :))) vallahi salıdan berli hergun iznimi sallıyorum=))

Malzemeler alındı işlemlere başlandı :good1: Onur kızacak ama artık 1 aydada bunu bitirim yavaş yavaş temizce :lol2: :good1:

Kolay gelsin Oktay abi bi ara aradım galiba ledlere dalmış olacaksınki duymadın=))

Onur'un eline ulaştı galiba kargo ama sesi çıkmadı nasıl oldu acaba montaj yaptımı =)) abi vallahi yarın haber bekliyorum senden:D

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Karar verilen gündüz farı şekli mutasyona uğradı. :) Sis kapağının oluklu yerlerindeki kısımların iç çap ölçüsü maalesef kullanacağım mercek için 3mm küçük kaldı.Bu mercekleri hiç bir şekilde kullanamıyorum bunun yerine yassı ortadan 60 ve yanlara 120 derecelik olarak kullanılabilen mercek kullanmak zorunda kaldım.Mercekleri yerine taktım.Sislerin olduğu yer Normalden aşağıda araç zaten yüksek ve bu sis kapağı yanlamasına daha büyük boyutta olduğu için ve birazda mecburen,fakat Sinan'ın esas istediği 7 numaradaki şekili dün gece kararlaştırdık.Her bir sis kapağında 6 tane led olacak. :( Fakat bu merceklere yön vermem bayağı zor oldu fakat ideal seviyede tuttum.

Yassı mercek için mecburen kalıp yaptım bununla yer açarak mercekleri taktım.

cmax1.jpg

Mercekleri idareten taktım sabitlenmedi yön vererek oturtmak epey zor olacak ama bence güzel oldu. :good1:

cmax.jpg

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Ya Oktay abi millet Türkiyenin öbür ucundan bir şeyler yaptırıyor,ben burnunun dibinden daha kadranlar ve saat için gelecem. Yuh bana. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
konuyu allak bullak ettik abi, amerikan çamurluk sinyal-park alacağım,

28cnak8.jpg

bunu hem park, hemde sinyallere bağlayabilir miyiz oktay abi?

Bağlanır bence...

En güzel modlardan biri...çok hoş gözüküyor...ayrıca jantlar da süpermiş... :D

Yorum bağlantısı
Misafir
Ya Oktay abi millet Türkiyenin öbür ucundan bir şeyler yaptırıyor,ben burnunun dibinden daha kadranlar ve saat için gelecem. Yuh bana. :p

:lol2: :lol2:

Sende kargoya ver gelsin bana uğraşayım. :lol2:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

İşte bu ya Oktay abi çok güzel duruyor ya gerçekten harikasın sen abi

Eline sağlık çok güzel duruyor burdan,birde arabanın üstüne takıldıktan sonra harika duracağına eminim

İlk baştada benim gönlümde bu şekil vardı zaten :seytan:

Abi bu mercekli ledlerin aydınlatması nasıl ? performans olarak

Abi ne kadar teşekkür etsem az bu iş için o kadar uğraştın çok teşekkür ederim abi

:spiteful::p

Sende kargoya ver gelsin bana uğraşayım. :lol2:

Abi benim arabayı direk sana kargolasam olmaz mı :lol2:

İç aydınlatmaları Erkan abinin ki gibi istiyorum bende çok güzel duruyor Erkan abinin ki

Yorum bağlantısı
Misafir

Performans olarak led sayısı ve bunun derece ektrası olduğu için gayet iyi.Kısık halindeki ışık şiddetinide ayarladım oda çok iyi oldu.Isı testleri için soğutucu boyutunu oluşturup toplayacağım.Hafta içide eksik parçaları alıp sona gelirim. :good1:

Yolla arabayı hallederiz. :);)

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Anladım Oktay abi eline koluna sağlık.Sabırsızlıkla bekliyorum son halinin resimlerini.

Abi bayramdan sonra büyük bir ihtimal Ankara'ya gelebilirim o zaman bir proje düşünürüz benim arabaya ;)

Şu bmw lerde var ya kapı kolu içinde aydınlatma dıştan o acaba benim arabaya olurmu :good1:

Yapılırmı Oktay abi öyle birşey ? yada çok abartımı olur her yeri led oldu yav arabanın.

Tamponlardaki Amerikan parkları orjinal mini cooperinki ile değiştirmeyi düşünüyorum tek bir tane lambalı

ledsiz olan nasıl olur sence Oktay abi?

Yorum bağlantısı
Misafir

Gelince elimden geleni yaprım.Minicupor daki nasıl bilmiyorum ama bence ledliler daha güzel ;) Ampullerde bu parçaların üst kısmı soluk kalıyor.Bunlardaki ledler sanırım 3mm 20 derecelik onlar smd led ile değişirse ışık şiddetide iyi olur ledin yanarken görünüşüde değişir. :good1:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Teşekkür ederim abi vallahi bilmiyorum nasıl bir led abi şerit led galiba ;)

Bir Ankara'ya geleyimde abi ondan sonra eminim bir çok şey değişir arabada elektrik aksamıyla ilgili :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sinan Yalçın Durmuş

Oktay abi son durum nedir bir gelişme varmı bi-xenonlar tamam gündüz farlarınıda taktıkmı bu aydınlatma işini kapatmış oluyorum ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...