İçeriğe Yönlendir

Ford C Max Şanzıman Arızası

Serdar Toprakcı

Recommended Posts

Serdar Toprakcı

iyi akşamlar başıma bir olay geldi forma danışmak istiyorum 03.10.2011 de maslakta bir araba firmasının 2 elinden206 ford cmax gihia aldım servis bakımlı olarak temiz bir araç dıştan 14.10 2011 sabah arabayı park ettim bir sorun yoktu akşam 3,5 ta arabayı çalıştırdım vites geçıyor el vitesi tamam ama araba ne ilri ne geri gidiyor gaza basınca vuuuuuv diye sese geliyor ibre dibe dayanıyor bilgisayarda vi tes kutusu arızası görünüyor aldığım yere tel açtım bizim ustamız var onu yönlendirelim dediler usta çekiciyle geldi çekici prasını ödedim çekildi. şimdi bu araç 10 gün oldu satan garanti vermedi 10 günde şanzuman arızalnırmı aldığım firma üstlenirmi. üstlenmezlerse arıza kaça patlar ne yapmalıyım.

Yorum bağlantısı
Misafir

geçmiş olsun.şansımandan önce debriyaj baskı-balataya baktırsaydınız keşke.aracı almadan önce ekspertiz yaptırmışmıydınız başka bir yere?

Yorum bağlantısı
Serdar Toprakcı
geçmiş olsun.şansımandan önce debriyaj baskı-balataya baktırsaydınız keşke.aracı almadan önce ekspertiz yaptırmışmıydınız başka bir yere?

bakımları kağıthane ford bayii asal oto da yapılıyormuş gittim araçta sorun yok dediler.expertize gitmedim kişiden almadığım içinoto firması 2 el bayiinden aldım servis bakımlı olarak

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Baskı balata arızası gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Araç cvt sanırım.Asala gitsenizde müdahale edemezler zaten.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile 2.el araba, noterden çıkarsınız marş basmaz (mesela) satıcı o hali ile satmıştır yani çalışır hali ile, şanssızlık da bir faktördür. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Geçmiş olsun. Araca bişey yapacaklarını sanmam. Umarım sorun çözülür.

Hep konuşulur otomatikler sorunlu diye, sanırım siz örnek oldunuz.

Yorum bağlantısı
Serdar Toprakcı
Geçmiş olsun. Araca bişey yapacaklarını sanmam. Umarım sorun çözülür.

Hep konuşulur otomatikler sorunlu diye, sanırım siz örnek oldunuz.

4 sene ford fiesta otomatik kullandım benzinli olması dışında her şeyinden memnundum fakat küçük gelmeye başlamıştı

10 gün önce alınan araç ikinci el vites kutusu arızalı diye ikaz verirmi ben şunu anlamak istiyorum kullanıcı hatası olduğunu zannetmiyorum birkaç gün çalışsın sonra patlar mantığında iseler buna üzülürüm diye düşünüyorum belki aldığım yer üstlenebilrmi acaba diyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abim kendine transit aldı, 4. gün radyatör hortumu patladı, hararet falan...

Hiç belli olmuyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 sene ford fiesta otomatik kullandım benzinli olması dışında her şeyinden memnundum fakat küçük gelmeye başlamıştı

10 gün önce alınan araç ikinci el vites kutusu arızalı diye ikaz verirmi ben şunu anlamak istiyorum kullanıcı hatası olduğunu zannetmiyorum birkaç gün çalışsın sonra patlar mantığında iseler buna üzülürüm diye düşünüyorum belki aldığım yer üstlenebilrmi acaba diyorum.

Dizel otomatik bir focusta şanzıman arızası her an beklenesi bir durumdur..

Satıcının herhangi bir sorumluluk alacağını sanmıyorum.. Bu şanzıman ile alması da gerekmiyor..

İnşallah garantiden falan onarılabilir..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ekspertizde, otomobilin anlık durum tespiti yapılır, klasik otomatikte vuruntu vs. testi yapılabilir, ama bu tip şanzımanda herhangi bir ön haber olmadan arıza verebiliyor. Siz satıcı olsanız, o gün sorun da yoksa, alıcı kontrolü yapıp aldıktan 10 gün sonra geri gelip arıza var iade al dese ne yapardınız?

Bundan sonraki tamir aşamasında kontrollü olarak işlem yaptırın derim, gözü kapalı işe başlatmayın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
madem arız çıkarıyor niye küfür eder gibi araba satıyorsun satıyorsun niye arkasında durmuyorsun.

Valla haklısınız...

Yorum bağlantısı
Serdar Toprakcı
en çokta millet bizim otomatik alışımıza bir yerleriyle gülüyor ona kızıyorum. lanet olasıca ford....

madem arız çıkarıyor niye küfür eder gibi araba satıyorsun satıyorsun niye arkasında durmuyorsun.

aynen öyle soruyorlar otomatik dizelmi evet diyorum hemen idam ediyorlar. 4 sene kullandım tık yoktu bence çok rahat sürüşü var. manueli yiğitlik olarakmı görüyorlar acaba. gelişme arabama dün baktım şanzımana gitmiş kötü bir şey olmayablir diyorlar elektroniğine bakacaklar.yalnız tabiki tamiri manuelden çok daha zor. bugün haber çıkacak heralde.

Yorum bağlantısı
Serdar Toprakcı
Di mi ya...Herkes aynı mağdur duruma düşebilir,düşünceli olmak lazım.Satsan bir türlü alana da yazık.Bu kaygı beni çok rahatsız ediyor.

Hemde ne küfür eder gibi...Bir ara 10 yıl garanti dediler,2. elde alan aldı satan sattı sonra hop kaldırdılar.Dalga geçiyorlar.

Katılıyorum,lanet olsun.

Geçmiş olsun Serdar Bey,aracınız yetkili serviste mi? Arızası belli oldu mu? Detayları paylaşabilirseniz ileride bizlere faydası dokunabilir.

araba garaj _3 kattaydı sigorta ve ford yol yardımı çekici kata inemediği için dışarıya çırkartın öyle alalım dediler aldığım firma tanıdık kendilerinin çalıştığı tamirciyi gönderip çektiler. şu ana kadar firma yetkilisi ilgileniyor biz firma olarak bir şey yapamıyoruz fakat ücret konusunda indirim yaptıracağını söyledi.forda götürsen kat kat ücret alırlar dedi zaten istinye otokoçta bakımlarını yaptıtrıyorum.

Yorum bağlantısı
Aydın Karadağ
mehmet bey şimdi biz bu araçları nasıl satıcaz, servise elli defa sordum "yok abi sende aruza çıkmaz o arıza çıkaranlar çok hor kullananlar vs." diyorlar mümkün olduğu kadar dikkat ediyorum şimdilik bişey yok. resmen avlendik arabayla.

ilk defa Ford kullandığım için bu konulara uzağım ancak Dün gittiğim yetkili serviste buradan okuduklarımla yola çıkarak sordum ``Baba bu CVT ler nasıl`` aldığım cevap aynen bu.. Abi aman uzak dur.. yani kim demişse hor kullanma falan tamamen saçma çünkü üretilen her araç maximum zorlama testiyle satılmak zorunda burda tamamen hata üretim hatası kaynaklanıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet bey şimdi biz bu araçları nasıl satıcaz, servise elli defa sordum "yok abi sende aruza çıkmaz o arıza çıkaranlar çok hor kullananlar vs." diyorlar mümkün olduğu kadar dikkat ediyorum şimdilik bişey yok. resmen avlendik arabayla.

Pazara çekeceksin... Biraz uygun bir fiyat yazacaksın.. 2-3 hafta götürsen satarsın.. Sen nasıl aldıysan, birisi de senden alır merak etme..

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

CMAX CVT'ler bugün olmasada yarın kesinlikle arıza yapıyor. Arıza yapması başka, tamiri bile yapılamıyor. Bu şanzımanı üreten firma bu CMAX CVT'den sonra iflas etti, fabrikayı kapattılar. Ford bu durumun farkında ama artık çözüm üretemiyor. Bu CVT sahipleri bir araya toplanmadan bu işi çözemezler. Fordun ayıplı aracıdır. Ama aynı şanzımanın 2.0 motrolularında sıkıntı yok mesela. İlginç bir durum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

CVT 2.0 motorda kullanılmadı Mehmet..

Yada aynı CVT diyim..

Bu motorun sorunu torkun fazla gelmesi.. 2,0'da 10 bin kilometre dayanmaz bu..

Benzinli 1,6 ya koysa hiç bir sorun olmazdı..

Yorum bağlantısı
Serdar Toprakcı

arabamı aldım şanzımanı açmışlar dağıtmışlar yanlış anlamadıysam dinomaları bakmışlar platinleri temizlemişler filtrelere bakmışlar çapakları temizlemişler 1850 tl aldılar. bu fiyat aracı aldığım firma tarafından ödenmeyip sadece hatır ücretiymiş bu fiyata çekmişler.konuyla ilgilenen ve bütün cevap veren form üyelerine teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Geçmiş olsun.

Bence bir an önce bu araçtan kurtulun.

Yorum bağlantısı
Serdar Toprakcı

benmi rastlamadım acaba bu araçları aman almayım bu arzaları yapıyor elinide kalır. masraf açar diye. form da bayağı bu aracı kullanan var heralde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...