İçeriğe Yönlendir

Sizce V Grubu Mu? Yoksa H Mi?

Serkan Kılıç2

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Mehmet Bey teşekkürler..Fakat ön ve arka lastiklerin farklı markada olması ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım.Yoksa ben mi göremedim acaba??

:unsure2:

Abi buradan arkadaşlar cevap vereceğini umuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Hepsinin aynı marka ve kategoride olması tabiiki yol tutuş açısından daha iyi. Farklı marka yada model olunca yol tutuşu yada fren mesafeleri farklı olacağından çok kuvvetli frenlemede zaafiyet ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla lastikleri çift değiştirmek hiç bir zaman karlı bir işlem değildir. Uç noktalarda kullanılmadıkça çok sorun teşkil etmez. Ama yinede dikkatliolmak gerekecektir....

Arabanın markası ne olursa olsun bence en önemli parçası lastiklerdir. Araç yere ne kadar sağlam basarsa o kadar güvenli olur. Ama bizim milletimiz maalsef zenon far yada lüzümsuz bir çok ıvır zıvıra para harcar.hayati önemi olan  lastiklerini ise canı çıkıncaya kadar kullanır. Bunun mantığınıda anlamak çok zor :)

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Efficient Performance (performans modeli iyidir bu arada, diğer modelleri eski seridir) ın sanırım H sınıfı yok, hep V var diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Farklı marka , seri , hız endeksi ve aşınmışlıktaki lastikler , özellikle ani fren durumunda farklı tepkiler vererek , aracın stabil pozisyonunu etkileyebilir. Yine bu tür farklılıklara sahip lastikler , viraj için olası bir kayma durumunda da , tutunmayı zorlaştır.

Zor durumda kalmadıkça ,  herhangi bir sorun hissetmezsiniz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 9 yıl sonra...
İlke Demir

9 yıl sonra gelen soru :)

Herkese merhaba, konuyu baştan aşağı okudum hatta "muayene" başlığına da baktım ama bir şey bulamadım. Ben muayene için v veya h olması fark eder mi, onu merak ediyorum. Şu an araçta 82v lastik takılı ve bu şekilde geçen sene muayeneden geçti. Şimdi 82h alsam seneye muayenede sıkıntı yaşar mıyım? 2008 kurbağa göz fiesta 195/50/R15. Kapı içi etikette v veya h değerleriyle ilgili bilgi yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...