İçeriğe Yönlendir

Wifi Yazıcı Dizüstünden Direkt Kullanabilir Mi?

Misafir

Recommended Posts

Misafir

İki dizüstü birbirine başka bir cihaza ihtiyaç olmadan bağlanabiliyor(ad-hoc bağlantı).Peki wifi lı yazıcı direkt, hiç bir araç, ek cihaz olmadan dizüstünden kullanılabilir mi? Nasıl kullanılır?

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

Bağlanır, şöyle;

1. Yöntem: Wifi yazıcı bir wireless modeme ağ yazıcısı olarak eklenir ve wireless modemin bağlandığı tüm bilgisayarlar bu yazıcıya belge gönderebilir.

2. Yöntem: Ortada bir wireless modeme bağlı ağ yoksa, bilgisayar yazıcıyı görür ve ekler (tüm bunlar için, üreticinin kılavuzlarını okumak gerekir, zira markalar arası prosedür farkılılıkları olabilir, driver gerektirebilir)

Not: Android cep ve tabletler ile dahi kullanılabilir, PrintShare adlı programla, okulda android işletim sistemli cep telefonumdan wi-fi destekli HP yazıcıdan direk baskı alabiliyorum. Ayrıca HP yazıcılar için e-print uygulaması kullanılarak yazıcıya özel tanımlanan mail adresine yazdırılacak belge eklenmek suretiyle e posta gönderilerek de baskı alınabilmekte, biraz HP reklamı gibi oldu :) Büyük ihtimalle diğer markaların da buna benzer uygulamaları vardır..

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ben usb den bağlayıp, var olan cd si ile bile fenalık geçiriyorum, vayyfayyyy :lol2:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Wi-fi'den tabiiki de kullanılır ancak ad-hoc çalışırken olmayabilir.

Wireless'lar genelde tek bağlantıya destek verir. Bu sebeple ya yazıcı ya da ad-hoc.

Çağlar abi, wireless noktaları sağlıklı ise sıkıntı olmaz. Senin usb'deki problemi yazarsan belki ona da yardımcı olabilirim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Problem bende, parasını vermişim almışım pc yi windowsu yazıcıyı, takarım kabloyu çalışır, sıfır araba almışın, marşa basmak için 15 dakka kurulum yaparmıydın :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Araçlarda windows devreye girsin, 45dk bekleyeceksin marşa basmak için :unsure2:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Problem bende, parasını vermişim almışım pc yi windowsu yazıcıyı, takarım kabloyu çalışır, sıfır araba almışın, marşa basmak için 15 dakka kurulum yaparmıydın :)

Benzin almak için 5dk bekliyoruz işte abi :rolleyes: aynı şey

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Ad-hoc varken wi-fi çalışmaz. Onun dışında driver'ın yüklü olduğu makine kadar makine kullanabiliyor.

Yorum bağlantısı
Arda Merve
Araçlarda windows devreye girsin, 45dk bekleyeceksin marşa basmak için ;)

hiç gülceğim yoktu valla :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...