İçeriğe Yönlendir

Kaçakçılıktan Aradılar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Basın yapacak bu bilgilendirmeyi..

Başka yolu yok..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hehehe :D Basın yapıyor abi bilgilendirmeyi. Gece 02:00'den sonra ne programlar var.

Sigaranın sağlığa zaraları..

Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım...

Dolandırıcılara prim vermeyin...

Ama hep gece kuşağında. Tutti Frutti'den hemen sonra :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Basın yapacak bu bilgilendirmeyi..

Başka yolu yok..

Evet...uygun saatlerde yazılı ve görsel basında bahsedilmeli.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Geçenlerde beni de aradılar işte şu numara sizin mi falan demeye kalmadı bende,bende komserim sen hangi karakoldan arıyorsun diyecektim ki telefon kapanmıştı, :hahahohoh: hemen numarayı aradım açık mı değil mi diye ama kapanmıştı :D

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Herşeyi de devletten beklemeyin kardeşim, cık cık cık. :D

Nasııııııı? Gidip ağızını burnunu kıralım. (LİM - İsmail abi)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Yok tanımıyorum...

Beni arayan Komser Şahin'di :D

Yıldırım ekipler amiri mi ? Emmi senden beklemezdik ne kaçırdın bize de söyle bizden sır çıkmaz :D

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
Yıldırım ekipler amiri mi ? Emmi senden beklemezdik ne kaçırdın bize de söyle bizden sır çıkmaz :)

Yurtdışından kamyonla cc kiti, teyp, ecu getirdiği tespit edilmiş :shok: Olacağı buydu. :tease3:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

De gedin hele. .başka işiniz yok mu :shok:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun tuttuğunu ben hiç görmedim Armağan.

Sen ne kadan da cani, ne kadan da şiddet yanlısı bir insanmışın böyle.

İsmail abi dediğine göre Leyla ile Mecnun'dan bahsediyor galiba Ahmet.

Emminin karışabileceği bir kaçakçılık faaliyeti biliyorum ben ama burada açık etmeyim, ayıp olur. :fiuw:

kacaket9529a4a894d0137eby.jpg

De gedin hele. .başka işiniz yok mu :)

:shok::rofl:

Yerlere yattım gülmekten :tease3:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sani konuyu çarpıtma lütfen. N'aalakası var :shok:

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Geçenlerde de beni adını hatırlamadığım bir (güya)bankadan aradılar. Kredi kartlarının özelliklerini anlattı sonra da hemen kimlik bilgileri istedi. Ben de kartınızı istemiyorum dedim, neden dedi. Benim kullandığım kredi kartı da bütün bu saydığınız hizmetleri sunuyor zaten dedim. Tak diye kapattı telefonu yüzüme. Hiçbir banka görevlisi suratına telefonu kapatmaz, üstelik tc kimlik no falan da istemez. Tamamen sahtekarlıkdı yani. Dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bu tip dolandırıcılıkların yakalanması için hızlı düşünüp ilk aradıklarında anlayıp emniyete bildirmek lazım. Yani o telefon hattı kapanmadan, adamlar sizi arayıp konuşmaya devam ederken yapmalı. Mesela emmiyi ilk aradıklarında soyadını sorunca soyadını da söyleyip, bankamatik veya herhangi biryere yönlendirdiklerinde telefon tekrar aramak üzere kapandığında emniyeti arayıp numarayı verip, tekrar arayacaklar demek lazım. Emniyet birşey yapacaksa ancak bu anda yapabilir. Yoksa sonradan bu tip bir işin sonuçlanması için çoook zaman lazım. O anda birşey yapıldı yapıldı, yoksa unut gitsin.

Ahmet abiye katılıyorum, bilgisizlikten oluyor bu tip şeyler. Sakin davranmak lazım. Mahkemede vardı böyle bir dosyamız. Adama aynı gün içinde 3-4 kez arayıp 250 - 250 kontör göndertmişler. Yahu hadi birincisini yedin 3 kez 4 kez nasıl yutuyorsun. Oysa emniyet sürekli telefonlara SMS gönderip, emniyet güçlerinin, adli makamların cep telefonuyla vatandaştan para, kontör vs. herhangi bir talebinin kesinlikle olamayacağını söylüyor. Kredi kartı numaram çalınmışsa bankayı arar kartı iptal ettiririm. Emniyet benim paramı niye arasın :blush:

14 sefer "abi bana gelecek şifre yine sana gelmiş bi zahmet söyler misin?" diye şifre aldıkları ve 50 bin lira dolandırdıkları (makinasına truva atı girmiş banka şifresini de biliyorlar) bir olay biliyorum bizim gebzede.

Yorum bağlantısı
Özcan Verimli

Geçtiğimiz ay ''DEGERLI ABONEMIZ SEDA SAYAN' IN PEPSI YASATIR SENI 2011 YILINA ÖZEL KAMPANYASINDAN NUMARANIZ 1.500 NUMARA ARASINDA 10 BIN TL ÖDÜL KAZANMISTIR PEPSI BILGI VE ISLEM MERKEZI 05364061978 PEPSI DANISMA MERKEZINI ARAYINIZ...'' kazandığım on bin türk lirası için hemen telefona sarıldım aradım (155' i) ayrılmayın bu tür işler için oluşturulmuş özel masanın telefonunu vereceğim dedi verdi, aradım işin piri bir memur açtı, anlattım ; böyle bir mesaj geldi diye, konuşmaya bile gerek yok dolandırıcı işi dedi, mağduriyetim olup olmadığını sordu yok dedim zaten on bin tele mi almadım henüz dedim (bu kısmı şaka) iyi yaptınız dedi telefon numarasını aldı çok basit çözüleceğini söyledi. Kolay gelsin deyip kapattım. Şirketteki arkadaşlar mani olmasaydı on bin telemi almak için verilen numarayıda arayacaktım ama çekemediler başarımı.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Madalya verdiniz mi dolandırıcıya? Haketmiş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Dolandırılan arkadaş icra felan gelince minibüsünü gitmiş bankanın genel merkezinin (bilgi işlem) önüne çekmiş "alın" diye. bankadakiler anlatmıştı keşfe gittiğimizde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bir de polisler genel merkezden olay farkedilince ATM nin başına zavallıyı havale yapmadan yakalamaya gittiğinde havale fişini yutan birisi var. Telefonda fişi yut demişler. Dur demeye kalmadan adam fişi yutmuş gözlerinin önünde. Ha unuttum, başında da çuval var bu arada görünme demişler.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Bu olaylar son zamanlarda amma da çok arttı. Bana geldi bir mesaj bir dünya şey kazanmışım. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Şeytanın aklına gelmez ,bizimkilerin dolandırıcılıkta kullandıkları yöntemler

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun tuttuğunu ben hiç görmedim Armağan.

Sen ne kadan da cani, ne kadan da şiddet yanlısı bir insanmışın böyle.

Nemiş?

Hay o dolandırıcıların suratında damacana patlasın. Ama içi dolu damacana. O herifler var ya bayağı bir ağır olacak ama duş perdesi. Hatta tuvalet terliği..

İsmail abi dediğine göre Leyla ile Mecnun'dan bahsediyor galiba Ahmet.

Anladım Sani zaten Ahmet'de İsmail abinin taklidini yaptı.

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

İnsanlar sürekli arayışlatalar yeni iş ve meslekler bulma yarışındalar bunlarda onlardan biri işte kolay para hırsı var bu küçük insanlarda ...

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Bana sadece saat kazandınız diye mesaj geliyor arada sırada. Bu dolandırıcılar beni niye aramıyorlar beni beğenmiyorlar mı? :(:(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...