İçeriğe Yönlendir

2500 Devirden Sonra Araç çok Fazla Bağırmaya Başladı..

Gökhan Bilge Aldırmaz

Recommended Posts

Gökhan Bilge Aldırmaz

Herkese merhaba..

2500 devirden sonra araç çok fazla bağırmaya başladı..öyleki arabadan hiç anlamayan kişilerin bile dikkatini çekiyor bu ses..

araba rahatlar belki diye carbon clean yaptırdım ama seste bir azalma olmadı..benzine alınca seste azalma oluyor ama lpgdeyken çekilmez bir ses..

sanayideki usta susturucun ölmeye başlamış böyle devam et dedi egzozcuya gittim hiçbir sorun yok dedi..ani gaz verdiğimde resmen bağırıyor araba..hızlanmada çok fark yok gibi ama araç bağırınca insan ister istemez o sese göre daha yüksek bir hız bekliyor ama 3üncü vites 80km hızda sanki 120 km hızdaki sesi çıkartıyor..

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici
Herkese merhaba..

2500 devirden sonra araç çok fazla bağırmaya başladı..öyleki arabadan hiç anlamayan kişilerin bile dikkatini çekiyor bu ses..

araba rahatlar belki diye carbon clean yaptırdım ama seste bir azalma olmadı..benzine alınca seste azalma oluyor ama lpgdeyken çekilmez bir ses..

sanayideki usta susturucun ölmeye başlamış böyle devam et dedi egzozcuya gittim hiçbir sorun yok dedi..ani gaz verdiğimde resmen bağırıyor araba..hızlanmada çok fark yok gibi ama araç bağırınca insan ister istemez o sese göre daha yüksek bir hız bekliyor ama 3üncü vites 80km hızda sanki 120 km hızdaki sesi çıkartıyor..

Bu ifadeniz tek başına olsa baskı balata sorunu olabilir denebilirdi.

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz
Debriyajınız ne alemde? Kaçırma var mı?

hayır denedik herhangi bir kaçırma yok debriyajda..hava filtresini kontrol ettim..ondada sorun yok..sorun bağırıp hızlanmaması değil..araç 2500 devirden sonra böğürüyor resmen..tamam motoru seslidir falan dedik ama tofaşın serçesini sürer gibi hissetmeye başladım şehiriçinde..arkadaşımın 98 model 1.4 astra klasiği bu kadar bağırmıyor inanın..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hava filtre kabinini sökün, komple parça, alttaki hava giriş borusu yerinden çıkmış olabilir

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

:seytan:

Hava filtre kabinini sökün, komple parça, alttaki hava giriş borusu yerinden çıkmış olabilir

Aynen benimkide böğürüyordu resmen 2500-3000 devirde hava filtresinin altındaki hortum çıkmış.

Yorum bağlantısı
Guest Levent Akg

Benimde 3000 devirden sonra bağırıyor.Eksozcuya gösterdim orta ve son susturucunun boşaldığını komple değişmessem randıman alamayacağımı çok rahatsız etmiyorsa kıştan sonra gel dedi çünkü kışın eksozun içinde daha çok su biriktiği için ömürleri kısa oluyormuş.

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

hava kararınca göremedim abi bahsettiğin boruyu sadece kapağını söküp kontrol ettim..aklıma takılan birşey oldu kapağı söktüğümde;kapağı kaldırdığımda filtre üst kapakla beraber çıktı..bende filtrenin kenarındaki etli kısmı kabinin içine doğru otutrttum..yanlış bişeymi yaptım acaba? ama sanki böyle daha doğru oturdu..

:lol2:

Aynen benimkide böğürüyordu resmen 2500-3000 devirde hava filtresinin altındaki hortum çıkmış.

evet 3000 devirden sonra inceliyor sesi..2500 ile 3000 devir arasında bütün ses..umarım dediğiniz gibidir..

Benimde 3000 devirden sonra bağırıyor.Eksozcuya gösterdim orta ve son susturucunun boşaldığını komple değişmessem randıman alamayacağımı çok rahatsız etmiyorsa kıştan sonra gel dedi çünkü kışın eksozun içinde daha çok su biriktiği için ömürleri kısa oluyormuş.

komple değişim tüm egzost oluyor galiba..bir fiyat aldınız mı bunun için?

Yorum bağlantısı
Yusuf Yeşilkaya

Benim de ilk aklıma gelen buydu. Özellikle alttaki hava giriş borusunun oturmuş olduğuna dikkat edin. Egsozcuya gösterdim dediniz ama, headers tan da gelebilir. Arasında keçeye benzer bir conta var. O eskimiş olabilir. Benim başıma gelmişti değiştirdim seste bariz düzelme oldu.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Filtre üst kapağa değil zaten kutuya oturmuş olmalı...Belkide tam oturmadığından bu durumu yaşıyordunuz.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Babamın focusa yarım motor yaptırdık, yani ufaktan rektifiye geçirdi, aynı anlattığınız şekilde onun motor da 3000 den sonra sesi hırıltılı tırmalayıcı çıkıyor, biz rektifiye nedeniyle parçaların birbirine alışma sesidir diye düşünmüştük, arkadaşlar hava filtresi deyince belki bizimkide bundandır diye düşündüm, babama söyleyeyim o da bi kontrol etsin bakalım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz

hava filtresinin kenarındaki etli bölüm kabın içine tam oturmadığı için bu böğürtüyü çekiyormuşum 2 aydır..daha önceleri filtreyi kendim takardım ve etli kısmı içine geçirirdim son değiştirdiğimde sanayideki çocuk filtrenin içe oturtulmayacağını doğrusunun bu olduğunu söyleyip o şekilde değiştirmişti filtreyi..küçücük bir ayrıntı focusu tofaş gibi çalıştırabiliyor demek ki..

psikolojik mi bilmiyorum ama aracın seriliği ve çekişide arttı gibi..sesiyse tamamen düzeldi..yardımcı olan herkese teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Gökhan Bilge Aldırmaz
ses azalınca araba çok çekiyor sanılır psikolojiktir.

haklısınız..araba bağırırken ben götürüyormuşum hissi oluyordu..şimdi gayet iyi..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Pınar

ne yani şimdi bu sesi kış boyu çekecekmiyiz..ben şimdi değiştirmeyi düşünüyordum...

Bizim burda komple eksoz orta ve son susturucu 220 tl söyledi.

ben sadece son susturucuya 200 tl fiyat aldım bugün...en iyi daha uygun bir yer bulmak..

Yorum bağlantısı
  • 9 yıl sonra...
Mehmet Salih Bostan
Gökhan Bilge Aldırmaz yazdı:

Herkese merhaba..

Epey zaman geçmiş ama aynı sorunu  birebir aynı sorunu yaşamaya başladım hocam. Aracım fiesta 2016 1.4 benzinli. Burada yazılanlar bir ümit oldu, yoksa bu ses canımı sıkmaya başladı artık. Siz kesin çözüm buldunuz mu acaba?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...