İçeriğe Yönlendir

Brembo Disk

Gökhan Ünal

Recommended Posts

Gökhan Ünal

internette buldum fakat görerek almak istiyorum bu diskleri ford mondeo 2 brembo max internetteki fiyatı 200,00tl ankarada bunu bulabileceğim neresi var yetkili satıcısı yada temin eden biyer aradım fakat bulamadım yardımlarınızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Ben bir haftadır bakıyorum C-max için üretimi yokmuş. Dediğiniz gibi İnternette focus1 ve mondeo için var . Kullanıcı yorumlarında Brembo nun standart diskinden daha iyi yol tutmadığını yazanlar vardı. Delikleri sportif bir hava veriyor ama çok başarılı değilmiş. Düz modelinden daha ucuz zaten...

tarihinde M.Fatih Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak
(düzenlendi)

Ankara'da gittiğim ustanın 99 mondeosu var ve aracına brembo hava kanallı disk takmıştı deneme amaçlı, konuştuğumda çok memnun olduğunu fren mesafesinde bariz fark olduğunu söylemişti.

tarihinde R.Bahad?r Irmak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal
Şaşmaz'da Özen Ticaret var. Elinde olabilir ya da getirebilir.

abi orasıyla görüştüm yarın tekrar arıyacam inş getirtebilirler.

orjinal motocrafta 300-350 arası sadece disklere istiyorlar bende internette ararken brembolara denk geldim 200,00tl bana daha mantıklı geldi kullanıcılardanda olumsuz bi cevap almadım şimdiye kadar kafamada yattı açıkcası.

acaba ustanızın telefon numarası var mı bi görüşsem yada nereden temin etmiş o diskleri öğrenebilir miyiz??

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yalnız Brembo denince akan sular durmasın, o rakama standart kalitede ama Brembo marka olabilir. Yani herhangi bir fazla özelliği olmayan disk.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal
Yalnız Brembo denince akan sular durmasın, o rakama standart kalitede ama Brembo marka olabilir. Yani herhangi bir fazla özelliği olmayan disk.

teknik detayını pek bilmiyorum ama şuanda kullandığım otosanlardan kat kat daha iyi olacağını tahmin ediyorum.otosan mı birdaha arabaya takmayı bırakın yaklaştırmam bile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Öyle dahi olsa motorcrafttan kötü olmayan bir diski 100 lira ucuza alma fırsatı söz konusu. :police:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben aldım, standart diski 120 lira tutmuştu. bir aydan biraz fazla oldu. yanında trw balata da aldım. aslında balatayı ate alacaktım ama 200 lira dedikleri için almadım. fren eskisini göre çok iyi. ama disk nasıl bilemem. uzun vadede bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Lastikler iyi olmadıktan sonra en kaliteli diski taksanız ne olur :flowers:

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Trw balata bende çok ses yapmıştı, özellikle yüksek hızla yapılan frenlemelerde, kullananlarda böyle bir durum varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Trw balata bende çok ses yapmıştı, özellikle yüksek hızla yapılan frenlemelerde, kullananlarda böyle bir durum varmı acaba?

Müziksiz dinlemem gerek, hiç dikkat etmedim. Ama frene ilk dokunduğumda tutması bence güzel.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Ünal

brembo disk aracıma takmaktan vazgeçtim çünkü 4 ile 6 hafta arası geleceğini söledi satıcıyada güvenemediğimden dolayı motocrafta yöneldim ancak hiç bir yedek parçacının elinde olmaması ve sipariş halindede 2 hafta içerisinde geleceğini söylediler bende o kızgınlıkla şaşmazda bir yedek parçacıdan eksiklerimi tamamladım,

trw ön dik aynası

trw ön balatalar

delphi ön z rotlar

ön ve arka viraj lastikleri

arka z rotlar

ön sis farları ufak tefek bir kaç parça

evin önünde kendim sis farı ön z rot disk ve balataları değiştirdim ama arka z rotlar ve viraj lastikleri için servise gittim,baktığımda aldığım arka z rotlar ile arabanın üstündekilerin alakasının olmadığını gördüm(http://www.bu firman?n reklam?na izin vermiyoruz..com.tr/mondeo-arka-aski-rotuz-rot-19932000-pid-11999.html) bu linktekinin aynısı benim aldıklarım usta bana bunun olmayacağını söledi ve ben parçacının yolunu tuttum oradan bana ecem marka ve saplaması daha kısa olan parça verdiler banada bunun sadece lastiklerini kullan ortadaki borusunu ve saplamasını çıkan parçanınkini kullan dedi gittim ve ustaya söyledim oda olur yapalım dedi yaptık sonuç sağ taraf sesi kesti ama sol arkadan daha lok lok diye bir ses geliyor benim anlamadığım mondeo arka z rot hangisi ilk aldığım mı yoksa üzerinde takılı olan mı aracım 99 mondeo hb bu parçayı değiştiren oldumu yada aracında nasıl bi parça var merak ettiğim bu.bide bu sesin amortisörden gelme ihtimali var mıdır?

O9Cdw.jpg

parça bu boru dediğim parça ise kırmızıyla işaretlediğim yer

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ünal Ercan

orjinalinden şaşmayın diski değişince arabanın freni daha iyi tutmaz.

balatayı değişirseniz tutar.veya ikisini bir değişirseniz tutar ki 150hp üstü olsa neyse mevcut güç ve hızlanma için orjinali yeterli.

siz bilirsiniz yani ....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...