İçeriğe Yönlendir

Projeksiyon Alacağım Tavsiyelerinizi Bekliyorum.

Emre Cetin

Recommended Posts

Emre Cetin

Bin TL civarında bir projeksiyon alacağım, tavsiye ettiğiniz yada kullandığınız bir marka var mı ben bu linkteki aleti almayı düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum evde kullanmak üzere bakıyorum kafama yatan makina şu :

http://www.hepsibura...U=OFISBENQMS614

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aman benq almayın projeksiyonda.

3 defa ampulu değişti, iflah olmadı son kullandığım.

Projeksiyonda kesinlikle sony'den şaşılmamalı. 5 sene kullandığım cihaz 3000saati geçmesine rağmen tık demeden çalışıyordu. Bir çok marka projeksiyon kullandım, kesinlikle sony diyorum.

ŞU ürün aynı paraya daha iyi çözünürlük ve daha uzun lamba ömrü sunuyor.

Bir de amaç nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Projeksiyonda kesinlikle sony'den şaşılmamalı. 5 sene kullandığım cihaz 3000saati geçmesine rağmen tık demeden çalışıyordu. Bir çok marka projeksiyon kullandım, kesinlikle sony diyorum.

Şuan çok şaşırdım hep iyi şeyler duymuştum projeksiyonda benq için demekki birebir kullananlarda çok farklıymış durum .Hatırlıyorsanız model hangisiydi yazabilirmisiniz o 3 defa ampulu degisen cihazın .

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Amaç temel olarak tv yerine kullanmayı düşünüyorum film maç tarzı şeyler izlemek için mesela bir alt modelin şöyle bir görüntüsü var yaklaşık olarak 70 inç lik bir ekran çözünürlüğünde çekilmiş , bu arada cihazda hd ve 3d özellikleride bulunmakda bu özelliklerde tv lerin fiyatlarida oldukça yüksek . video :

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

Amaç temel olarak tv yerine kullanmayı düşünüyorum film maç tarzı şeyler izlemek için mesela bir alt modelin şöyle bir görüntüsü var yaklaşık olarak 70 inç lik bir ekran çözünürlüğünde çekilmiş , bu arada cihazda hd ve 3d özellikleride bulunmakda bu özelliklerde tv lerin fiyatlarida oldukça yüksek . video :

bu video da atım mesafesi ve yansıtıldığı perdenin ebatlarını biliyormusunuz ?

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

bu video da atım mesafesi ve yansıtıldığı perdenin ebatlarını biliyormusunuz ?

mesafe 2.7 m ebatlar ise 152*152 bilgisayarin hdmi cıkısından baglanmış

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Model maalesef hatırlamıyorum.

Kesinlikle tv zevki alamazsınız.

Arkadaşımın evinde babası önce projeksiyon aldı, sonra beğenmedi 46" led 3d aldı. Şimdi sadece maç ve eğlence akşamları açar. Önemli dizi film gibi şeylerde açmaz.

Asla tv'nin çözünürlüğünü ve netliğini yakalayamazsınız. Bu sebeple kesinlikle önermem.

Yorum bağlantısı
Emre Cetin
(düzenlendi)

Model maalesef hatırlamıyorum.

Kesinlikle tv zevki alamazsınız.

Arkadaşımın evinde babası önce projeksiyon aldı, sonra beğenmedi 46" led 3d aldı. Şimdi sadece maç ve eğlence akşamları açar. Önemli dizi film gibi şeylerde açmaz.

Asla tv'nin çözünürlüğünü ve netliğini yakalayamazsınız. Bu sebeple kesinlikle önermem.

Aynı şekilde amcamda da var tv konusunda hiç tat vermediğini gözlemledim fakat ondaki hd si falan olmayan eski tiplerden bu hd özelliklilerin netteki vidyolarını izledigimde oldukca etkilendim bakalım bu gidişle alacağım olmadı ben çeker koyarım görüntülerini herkese ya ibret olurum yada örnek :kihkih:

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
İMLA: alıcam > alacağım
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bir ark

Bir de amaç nedir?

Sani Bey belki dediğiniz gibidir BENQ ancak bizim okulda şu anda 20 tane BENQ var hiç sıkıntı yaşamadık desem 2 yıl sonra bir tanesinin lambası patladı. Ancak bilgisayar sınıfındaki 2004 ten beri kullanılıyor daha yeni yeni renk solması başladı. Ama kesinlikle ACER almayın. Bizim okulda 4 tane var ben garantiye göndermekten bıktım. Lambayı soğutan fan sürekli değişiyor. Bıktım artık.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bir ark

Sani Bey belki dediğiniz gibidir BENQ ancak bizim okulda şu anda 20 tane BENQ var hiç sıkıntı yaşamadık desem 2 yıl sonra bir tanesinin lambası patladı. Ancak bilgisayar sınıfındaki 2004 ten beri kullanılıyor daha yeni yeni renk solması başladı. Ama kesinlikle ACER almayın. Bizim okulda 4 tane var ben garantiye göndermekten bıktım. Lambayı soğutan fan sürekli değişiyor. Bıktım artık.

Saygılarımla.

Acer'ı gönderecek yer bulmuşsunuz, yatın kalkın dua edin :)

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bir de amaç nedir?

Sony'yi 4 yıldır şirkette her sabah kullanıyoruz... daha tık demedi....

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Acer'ı gönderecek yer bulmuşsunuz, yatın kalkın dua edin :)

Çok şükür bilgisayarcı arkadaş var geliyor söküyor götürüyor. Şirkete haber veriyor şirket kargoyla bilgisayarcından aldırıp tamir edip geri gönderiyor. Şükür servis olayı var. Yoksa 4 tane acer var şimdi biri geldi 2.si gitti o gelecek diğer ikisi gidecek :(

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

televizyon alın yada led lambalı projeksiyon alın. net ve parlak görüntü projeksiyonda istiyorsanız çok para vermeniz gerekir.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

1000 TL civarı bir butçeyle alacağınız projeksiyondan sinama keyfi alamazsınız.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Ben ve birkaç arkadaşım sınıflarımızda "Acer X110" kullanıyoruz ve gayet memnunuz.

Bizim Acerler dayanıklı olanlardanmış anlaşılan. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

bizim okulda da toshiba (lambalar teker teker gidiyor yenileme maliyeti 400tl 3-4 yıllık makine) epson (yeni oldukları için sorun yok daha , 3-4 yıllık benq hala sorunsuz fakat resimlerde net görüntü veremiyor artık sade word belgelerinde tam olarak işe yarıyor , okula falan alınacaksa led lambalı olandan almalı yoksa lamba değişimi neredeyse projeksiyonun kendisi kadar tutuyor, bilginize..

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Uzunca araştırmalardan sonra siparişi verdim ürün elime ulaşınca görüntü kalitesini ve performanası buradan paylaşıcam inşallah.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Okulumuzda eski bir tane Hitachi var 10yıldır çalışıyor, lamba hala sağlam. En son bir tane epson geldi o nefis.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Uzunca araştırmalardan sonra siparişi verdim ürün elime ulaşınca görüntü kalitesini ve performanası buradan paylaşıcam inşallah.

Ne aldınız?

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Yukarıda ilk verdiğim linkdeki modelin siparişini verdim inşallah umduğum gibi olur .

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Siparişi verdiğim site ısrarla yaptığım eft ye onay vermedi defalarca aradım bekleyin yoğunluk dendi şimdide araya hafta sonu girdi sipariş ise havale yapılmadığı için iptal edilmiş gözüküyor aradım yenilemek için not aldık dediler şimdi pazartesiyi bekliyorum bakalım neler olacak internet uzerinden çok sık alışveriş yaparım ama bu hiç başıma gelmemişti benden size tavsiye çok çok zorda kalmadıkça havale ile alışveriş seçeneğini değerlendirmeyin .

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emre Cetin

Konuyu açıp bırakmışım gibi olmuş biraz arayı kapatayım ; Hepsiburada dan paramı geri aldım ve o ürünü bulamayacağımı anlayınca başka bir ürüne yöneldim ve bir kez yanlış bir ürün gelmesinden sonra istediğim ürünü aldım. Ürün modeli Benq ms 510 buradaki yorumlardan sonra beklentilerimin çok çok üstünde bir performans elde ettim . Ürünü evimin sarıya kaçan duvarında perde olmadan kullanıyorum yansıtıldığı fona göre kendini ayarlama özelligi var aletin , bağlantıyı pc den hdmi yoluyla yapıyorum ve indirdiğim 1080p lik filimleri müthiş bir keyifle izliyorum buna ek olarak maçları dev ekranda evimin salonunda izlemek çok güzel bir keyif . Ürünün 3d özelliği var ve çalışıyor fakat dlp 3d gözlüğüm olmadığı için henüz 3d filmleri izleyemiyorum ama en kısa zamanda onuda alıp birde onu deneyeceğim . Şimdilik izlenimlerim bunlar merak edilen sorular olursa seve seve cevaplarım .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...