İçeriğe Yönlendir

2004 model Cmax TDCI Trend model aracıma Ghia orta konsol

Ufuk Ozturk

Recommended Posts

Ufuk Ozturk

2004 model Cmax TDCI Trend model aracıma Ghia orta konsol takmayı düşünüyorum. Mekanik el frenli ghia modellerin orta konsolu trend modellere uyar mı? Daha önce yapan var mı?. Kendim Konya 'da oturuyorum ve böyle bir imkan varsa Ankara OSTİM'e bakacağım. Bu yüzden önce siz değerli üyelere önce danışmak istedim. Yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hoşgeldiniz.

ghia ların hepsi bildiğim kadarıyla elektrikli el freni kullanıyor, mekanik el frenli hiç duymadım.

Yorum bağlantısı
Ufuk Ozturk

Cevabınız için teşekkürler. Emin olmamakla beraber bir serisinde var diye biliyorum. Zira bu arabayı almadan önce mekanik el frenli ghia model al diye tavsiyede bulunmuşlardı.

Yorum bağlantısı
Ufuk Ozturk

Adem bey çok teşekkür ederim. Çok açıklayıcı olmuş. Saygılar

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Aksu

Aracım c max tdci ghia orta konsolun el frenini yanındaki çakmaklığın üzerindeki sürgülü kapak bozuk servis tamir edemiyeceğini değişmesi gerektiğini söyledi. Yanlış hatırlamıyorsam 750 lira gibi birşey olduğunu söyledi. Bunu tamir ettirmenin bir yolu var mı varsa bu işi kimler yapabilir?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Korhan Şenörer

Benim aracın çakmaklık\küllük bölümününde kapağı yok, yani çakmak ve küllük açıkta görünüyor, bende sordum tam hatırlamıyorum ama benimkine 250 tl demişlerdi. zaten sigara kullanmıyorum, 250 tl yi duyunca üstü açık küllüğüm bir anda gözüme çok hoş göründü. :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben 2010 model C-Max ın konsolunu, vites çevresini, el frenini, kapı döşemelerini, direksiyonunu, koltuklarını 2004 trende taktım/taktırdım....İçi 2010 model dışı 2004 oldu...:)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mustafa' nın konusuna atmıştım fotoları, eğer bilgisayarda duruyorsa buraya atayım Alper...

dscf5036.jpg

dscf5039.jpg

dscf5037p.jpg

dscf5040f.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ben 2010 model C-Max ın konsolunu, vites çevresini, el frenini, kapı döşemelerini, direksiyonunu, koltuklarını 2004 trende taktım/taktırdım....İçi 2010 model dışı 2004 oldu... :)

Ortalamasını alırsak 2007 olmuş :p:nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Ben 2010 model C-Max ın konsolunu, vites çevresini, el frenini, kapı döşemelerini, direksiyonunu, koltuklarını 2004 trende taktım/taktırdım....İçi 2010 model dışı 2004 oldu... :)

Valla süper olmuş, ne denir, tebrikler, güle güle kullanın. :bravo:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...

Aracım c max tdci ghia orta konsolun el frenini yanındaki çakmaklığın üzerindeki sürgülü kapak bozuk servis tamir edemiyeceğini değişmesi gerektiğini söyledi. Yanlış hatırlamıyorsam 750 lira gibi birşey olduğunu söyledi. Bunu tamir ettirmenin bir yolu var mı varsa bu işi kimler yapabilir?

Benim aracın çakmaklık\küllük bölümününde kapağı yok, yani çakmak ve küllük açıkta görünüyor, bende sordum tam hatırlamıyorum ama benimkine 250 tl demişlerdi. zaten sigara kullanmıyorum, 250 tl yi duyunca üstü açık küllüğüm bir anda gözüme çok hoş göründü. :D

Arkadaşlar çakmak ve el freni butonu birlikte olan parçayı çıkarıp mekanizmayı rahatça görebiliyorsunuz. Sürekli açık kalma sıkıntısı bende de vardı, ben kapağı geri çeken (açık tutan) sarmal yayı çıkardım. Şimdi kapak nerede bırakırsam orada duruyor. Özel bir frenleme sistemi sayesinde açıp kapatırken de tatlı bir sıkışıklığı var, yani titreşim veya ses yapma söz konusu değil.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Serkan Toker

1.750 lira galiba veya 1.900, inanın o kadar pazarlık ettim ki hatırlamıyorum ne ödediğimi...Birde önce koltukları sonra iç aksamı ve direksiyonu aldık...

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Fatih Tufan

serkan abi trabzondan yazıyorum burada bulamadım 2010 model c maxdizeel gösterge paneli arıyorum yardımcı olurmusun :) orta konsol da fena olmaz yani :)))saygılar abi

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

0544 637 00 08, Ahmet...Ara Ahmet' i eğer elinde varsa gönderir...Ancak gösterge değişikliği kolay değil..Yedek anahtarın bile tanıtılması lazım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Ya Sühada gösterge var, şimdi aklıma geldi 350 Tl. istiyordu galiba.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ahmet Karahan

Mustafa' nın konusuna atmıştım fotoları, eğer bilgisayarda duruyorsa buraya atayım Alper...

dscf5036.jpg

dscf5039.jpg

dscf5037p.jpg

dscf5040f.jpg

Merhaba Serkan Bey cmax'a sonradan orta konsol takan pek yok gördüğüm kadarıyla. Ghialarda olan elektronik el frenli orta konsolu trende takmak mümkün mü,el freninin bi çözümü var mı? Yoksa da sizin yaptığınız gibi bu konsolu 2004 trend cmax'a takacak olsak kesme biçme işlemi mi gerektiriyor yoksa direk uyumlu bir şekilde oluyor mu ? Teşekkürler şimdiden.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Merhaba Serkan Bey cmax'a sonradan orta konsol takan pek yok gördüğüm kadarıyla. Ghialarda olan elektronik el frenli orta konsolu trende takmak mümkün mü,el freninin bi çözümü var mı? Yoksa da sizin yaptığınız gibi bu konsolu 2004 trend cmax'a takacak olsak kesme biçme işlemi mi gerektiriyor yoksa direk uyumlu bir şekilde oluyor mu ? Teşekkürler şimdiden.

Ahmet bey merhaba, benim uydurduğum konsolda elektrikli el freni yoktu. Bence olsaydı da çözüm üretmek oldukça zahmetli olurdu. Diğer kısımları takarken kaporta ustasından yardım aldım. Kesme biçme hatırladığım kadarıyla yapılmadı. Sadece torpido kapağını uyduramamıştık, rengi farklı kalmıştı araba da öylece satıldı gitti..

Yorum bağlantısı
Ahmet Karahan

Ahmet bey merhaba, benim uydurduğum konsolda elektrikli el freni yoktu. Bence olsaydı da çözüm üretmek oldukça zahmetli olurdu. Diğer kısımları takarken kaporta ustasından yardım aldım. Kesme biçme hatırladığım kadarıyla yapılmadı. Sadece torpido kapağını uyduramamıştık, rengi farklı kalmıştı araba da öylece satıldı git

Ahmet bey merhaba, benim uydurduğum konsolda elektrikli el freni yoktu. Bence olsaydı da çözüm üretmek oldukça zahmetli olurdu. Diğer kısımları takarken kaporta ustasından yardım aldım. Kesme biçme hatırladığım kadarıyla yapılmadı. Sadece torpido kapağını uyduramamıştık, rengi farklı kalmıştı araba da öylece satıldı gAnladı

Ahmet bey merhaba, benim uydurduğum konsolda elektrikli el freni yoktu. Bence olsaydı da çözüm üretmek oldukça zahmetli olurdu. Diğer kısımları takarken kaporta ustasından yardım aldım. Kesme biçme hatırladığım kadarıyla yapılmadı. Sadece torpido kapağını uyduramamıştık, rengi farklı kalmıştı araba da öylece satıldı gitti..

Anladım ben de orta konsol araştırmaya başladım ama merak ettiğim birşey daha var.Sadece orta konsol bulmak yetiyor mu, konsolun ileri doğru uzantıları  var onlar nasıl oturuyor, yoksa vitesin bulunduğu alanın komple mi değişmesi gerekiyor ?  :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Anladım ben de orta konsol araştırmaya başladım ama merak ettiğim birşey daha var.Sadece orta konsol bulmak yetiyor mu, konsolun ileri doğru uzantıları  var onlar nasıl oturuyor, yoksa vitesin bulunduğu alanın komple mi değişmesi gerekiyor ?  :)

Komple değişmesi gerekiyor, plastik aksam olarak ne var ne yoksa değişiyor, torpido kapağı hariç..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...