İçeriğe Yönlendir

Yeni Hyundai Elantra

Oğuzhan Çakır

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

abi 1 1.5 değil 600 metre belki sürdürüyorlar :D

bu arada içi tırt sadece gögüsü yumuşak yapmışlar o güzel. full versiyon türkiyede yok diyor. donanım caf caflı standart olarak. otomatiği eh işte klasik otomatik miydi bilmiyom ama sanırım öyle ama gaza göre tepki vermedi pek bizimki gibi. içi geniş ve ferah. C2 segmentiymiş :p neyse o :p focusla aynı mı dedim evet dedi hiç olmazsa mondeo vs dengi demediler ben bekledim derler diye :) focususa denedik tekrardan :) zaten focus beklerken elantrayada bakalım diye gittik. focusun eksi yönü iç hacim ve bagaj gerisi için yine o para etmez diyorum elantra bir 3-4 bin tl düşmeleri lazım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hüseyin Matur

Arkadaşa dün bakmaya diye gittik sonra almaya karar verdik. Fakat kırmızısını getiremeyeceklerini söyleyince vazgeçtik. Şu an sırada c5 ve insignia var..

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Serhat Kaptan

Geçen yeni Elantrayı inceledim arkadaşlar,adam 45000 tl para istiyor. sanıyorum 2009 daki satış birinciliği Hyundai'yi çok havalandırdı.45000 tl ye Elantra alacağıma mesela Honda Civic, yeni Focus, Astra, Octavia, v.b bir çok araç dururken neden Hyundai Elantra'ya 45000 tl vereyem ki bence çok abartmışlar. Koskoca İzmir'de bu zamana kadar bir tane gördüm sanırım fiyat yüksekliğinden pek satılmıyor çok abartılı bir fiyat...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Şekil şemal olarak benim hoşuma gidiyor araç tam inceleyemedim ama aklımda olan bir araç.Dizel olmaması kötü bir durum sanırım.Üşengeçlik benimki evimden 100m ileride sadece bayisi.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Arkadaşa dün bakmaya diye gittik sonra almaya karar verdik. Fakat kırmızısını getiremeyeceklerini söyleyince vazgeçtik. Şu an sırada c5 ve insignia var..

aha da kırmızını buldum abi :) elantra tek kelime ile harika duruyor. Olumsuz yorum yapan arkadaşlar eminki önünde opel, ford, totoya amblemi olsa şimdiki yorumlarının 180 derece tersini yazacaktı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-inan-baska-yok-dunyada-bu-renk-61165423/detay/

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

Doğru ama önündeki amblem Hyundai ve burası Türkiye marka bilinilirliği çok önemli yoksa insanlar çok kaliteli olsa bile yüzüne bakmıyor aracın. mesela Renault tenekeden yapsa arabayı Türkiye'de satıyor Broadway'a bile insanlar hala 10.000 tl veriyor Türkiye piyasası maalesef böyle dolayıs ile Elantra'ya 45000 tl çok çok fazla bence.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
(düzenlendi)

Ben fiyatını tartışmıyorum ki, fiyatı kişiden kişiye göre değişir. Ben de yeni focusa 50-55 bin tl vermem mesela. O paralara sıfır focus alacağıma biraz daha ekleyip ikinci el bmw 3.20d alırım. Fiyat konusu kişiden kişiye göre değişir. Ben accent era var, era ile blue arasında bile dağlar kadar fark varken elantrayı düşünemiyorum bile. Sonuç olarak önünde ford amblemi olsa aynı tenkitleri yapacak mıydınız. Şu an 2009-2011 titanyumlar ile 40 bin tl civarlarında alıcı buluyorken elantra için o fiyatlar çok abartılı değil (donanımına göre)..

tarihinde Bedri Baki tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

Aynen katılıyorum Ahmet hocam 2009 daki satış birinciliği Hyundai'yi bayağı şımarttı, fiyat yükselterek marka imajı oluşturmaya çalışıyor ama dediğiniz gibi Hyundai'nin çok satması fiyat avantajındandı şu anda fiyatları çok yukarı çekti ve şu anda 5.sıraya gerilemiş şu ana kadar olan satış toplamında böyle devam ederse dahada alt sıralara inecek sanırım.Bu arada yeni Focus'a bende 50-55000 tl vermem..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Yapılıyor Bedri hocam. Focus 3 yerden yere vuruldu forumda. Fiyatı da en çok eleştirilen tarafı.

Konunun başında da belirtmiştim; elantra eskiden beri nispeten kaliteli bir model. Accent gibi değil.

45.000 en dolusu mu orasını anlamadım. Eğer öyle ise bence iyi fiyat. Ama yok eğer orta donanımlısı ise pahalı.

Hyundai İ serisinde fiyat yükselterek aklı sıra kalite imajı oluşturmaya çalışıyor ama yanılıyor bence. Türkiye'de Hyundai'nin satılmasının en önemli nedeni fiyatının düşük olması. Eğer ki böyle bir yol izlerlerse satışlarda hayal kırıklığı yaşarlar.

Tam dolusu 50'ooo'e geliyor.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Engin Ünal
(düzenlendi)

Bu gün çoluk çocuk gezmeye çıkmıştık hundai bayi önünden geçerken birden daldık içeri , ona bakarken buna bakarken az daha yeni elentra alıyordum :) Son anda frenledim kendimi.Araç çok süper bişey çok hoşuma gitti.1.6 132 ps.6 ileri vites , esp den tut dijital klima çelik jant 6 yada 8 hava yastığı vs.vs. fiyat 48.000 TL Benim 2005 focusu 24.000 TL ye alırım dedi. üzerine 10.000 de nakit vereyim dedim , kalan 14.000 TL yi çok cazip faiz oranları ile (istersem 18 ay sıfır faiz) ödersin dedi. aylık 380 TL lik ödeme seçeneğide var :) Kim ne derse desin hundai bu defa araba yapmış.

tarihinde Engin Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

39bin TL den girmişti ilk geldiğinde piyasaya, ama güzel bir vasıta, insanı cezbediyor, yola çıkılınca ilk 5 dakika içinde hakim olunuyor.

Yorum bağlantısı

Hyundai 48,000 :unsure2: . Bende dizelini inceledim 50 küsur. Arabanın duruşu bana güven vermedi. Hyundai bu fiyata araba satıyosa bu ülkede valla helal olsun...

x35 yanılmıyorsam 54.000 lira.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
(düzenlendi)

2011 sıfırları da var hala 39-41 aralığında onlardanda alınabilir aslında.

tarihinde Engin Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Hyundai'ye karşı oldum olası bir öy yargım vardı sürekli.. :unsure2:

Hele bir haber çıkmıştı "takla atan hyundai de 10 hava yastığından biri açılmamıştı" diye ondan sonra hiç sevmez oldum..

Ama yavaş yavaş tabuları yıkmaya başladı.. ix35'ler baya güzel görünüyor.. :good1:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hyundai'ye karşı oldum olası bir öy yargım vardı sürekli.. :unsure2:

Hele bir haber çıkmıştı "takla atan hyundai de 10 hava yastığından biri açılmamıştı" diye ondan sonra hiç sevmez oldum..

Ama yavaş yavaş tabuları yıkmaya başladı.. ix35'ler baya güzel görünüyor.. :good1:

Mercedes görünümlü renoyu düşünün :D . takla atan araçta hava yastığı açılmaz daha önce konuşulmuştu. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Mercedes görünümlü renoyu düşünün :D . takla atan araçta hava yastığı açılmaz daha önce konuşulmuştu. :)

:D:D

Evet sonradan bende öğrenmiştim ama işte ön yargı bir kere girince kafaya bir daha çıkmıyor :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Saygın Can Oğuz

Elantraya makyajla beraber 1.6Crdi gelmiş. 128 HP, üstelik otomatik 6 ileri şanzuman seçeneği var. Dİzel, otomatik, sunroof, anahtarsız giriş, navigasyonu olan en donanımlı modeli 79.900 etiketi var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...