İçeriğe Yönlendir

Yeni Hyundai Elantra

Oğuzhan Çakır

Recommended Posts

Tarık Cihangir

önden bak hyundai, arkadan bak hyundai. tempranın makyajlısı. 45-50 liraya astra, insignia, focus, jetta varken elantraya para verilmez.. şahsi düşüncemdir verene saygı duyarım ;)

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan
önden bak hyundai, arkadan bak hyundai. tempranın makyajlısı. 45-50 liraya astra, insignia, focus, jetta varken elantraya para verilmez.. şahsi düşüncemdir verene saygı duyarım :flowers:

bencede çok doğru arkadaşım katılıyorum sana 40000-45000 tlarasına astra, focus, jetta, toyota hemde bazılarının dizellerini bile almak varken neden elantranın benzinlisine 40000 tl vereyimki çok anlamsız bence. kesinlikle üzerine çok yüksek fiyat yazmışlar. bu fiyatlada zaten iyi satış rakamlarına ulaşacağını zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Araç ve fiyat güzel ama nedense ben de dahil markada takılıyoruz gibi, o amblemi çıkartıp başka bir amblem koysalar çok daha değişik sonuçlar çıkar.

Mesela bizim Türkiyede gördüğümüz Tüm hyundai ler uzak doğuda Kia, Ama gel sana kia alalım dediğimiz zaman insanlar Kia alacağıma Hyundai alırım daha iyi diyor. Gerçi servis altyapısı vs incelemek gerek :nazar:

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
VW ile Skoda arasında nasıl bir ilişki varsa Hyundai ile Kia arasında da öyle bir ilişki var.

Ama çoğu insan bunu bilmiyor.

:good1:

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Hyundai bencede aştı. Arkadaşımın Getz benim fiesta'dan çok daha az ses alıyor içeriye. cam sesi falanda yok. tabi yol tutuşu falan hikaye

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bu Elantra Cruze'nin pabucunu dama atar.Bence albenisi olan bir araç. :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Güzel olmuş. Sonata'yı da görmek lazım.
Sonata'nın yerine gelecek araçta İ40 olarak lanse ediliyor.

İ 40

Ben bir tane Sonata gördüm, tam takas önerecektim arap plakalıydı...Arkadan yandan görünüşü süperdi, inanamadım neredeyse Sonata olduğuna... :)

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
Ben bir tane Sonata gördüm, tam takas önerecektim arap plakalıydı...Arkadan yandan görünüşü süperdi, inanamadım neredeyse Sonata olduğuna... :)

Biz Hatay'da hergün görüyoruz CLS kırması Sonataları.

Abi araba dediğin kadar var. Gerçekten çok harika bir görüntüsü var. X-enon farları falan çok agresif gösteriyor aracı. İçine bindim bir tanesinin iç plastik kaliteside süperdi gerçekten...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Randevusuz bir Hyundai bayisine gittim (Maslaktaki), resepsiyona girişim ile Elantra koltuğunda olmamız 3 dak. sürmedi. Benim gözlemim

1. Elantra olmuş

2. Ergonomi sorunu yok tüm düğme ve işlevlerini 5 dak. içinde çözüyorsunuz

3. 1197 kg 132 Ps her şekilde hissediliyor

4. 195/65/15 Hankook Kontrol model lastikler hiç yakışmamış, 205/50/17 ile çok daha iyi bir otomobil olacaktır

5. Gaz pedalı meşhur Bmw stili yerden menteşeli sistem, zevkli

6. Yol tutuşunu çok beğendim, ani direksiyon kırmada, arkadan çekiş gibi davranıyor nerede ise, kısa bir zevk kaydırması sonrası zınk diye yola geri döndürüyor, esp+vsm (galiba) standart

7. 4500-5000d/d arası ekstra bir tork üretimi var hissediliyor

8. Menüde Ekonomi On/Off seçimi ile gaz pedalı tepkimesi değişiyor

9. Direksiyon sistemi çok başarılı, nereye istenirse oraya gidiyor, otomobilde hakimiyet sürücüde, hafiflik hissediliyor, Fluence aksa mesafeli bir fiesta gibi tarif edeyim

10. Vites değiştirme uyarısına uyulursa, tüketimi korkutmayacak gibi

11. Dizaynı benim hoşuma gitti, Passat CC gibi , 4 kapılı Coupe havasında, tavan alçak.

12. Alt yapı i30 ile aynı, sessiz, kapı kapatırken Clio hissi var ama hafifliğin dezavantajı

13. Rakamına karışmam ama bu segmente çok iyi bir tercih olacaktır.

14. Kia Optima modeli de aynı otomobil olacak, sanırım 1.7lt diesel ile gelecek buna da bakmalı.

15. 5 yıl garanti veriyorlar, her sene ücretsiz Check-up.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Çaylar Bey,

Pişmansın değil mi acele edip dandik Florhasan aldığına :D

Ver bana 32'ye renoyu sen kendine Elentra al.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

18-19 unda test günü vardı gidemedim :) çağlar abi bu nazerin yanında hundai de var ;) olmadı orda bi daha bakarız :) bakalım 125 lik focusu yer mi :) aslında çok tatlı yer var oralarda ama bırakmazlar :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çaylar Bey,

Pişmansın değil mi acele edip dandik Florhasan aldığına :D

Ver bana 32'ye renoyu sen kendine Elentra al.

Test ettik dedik, her test ettiğimiz almaya kalsak yandık yaneeee, hep gider test ederim sağda/solda, ama genelde Otomobil bayilerinde, yoksa Migros rafından barbunya konservesi test ettiğimiz pek yok.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Test ettik dedik, her test ettiğimiz almaya kalsak yandık yaneeee, hep gider test ederim sağda/solda, ama genelde Otomobil bayilerinde, yoksa Migros rafından barbunya konservesi test ettiğimiz pek yok.

:D:)

Yandın sen Çaylar Bey...

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Ama Yurt konservenin barbunyasını tek geçerim ;) leziz.

Dedim ya yandın sen Çaylar Bey :)

Bu gece oturup senin yasaklı resimlerini buluyorum (bilirsin arşivim sağlmadır hemde fenadır...), yarın sabah bir fotoraf stüdyosunda 30x45 bastırıp 3-4 farlı konulu şekilde sizin eve postalıyorum, ama gündüz teslim:p Akşama Sn. Buyur'un kafasında meşe bir oklava paralanıyor, ertesi gün şişik halde geçmiş olsun ziyaretine sanayiye gidiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yolla valla makbule geçer, ne zamandır portreme ait sanatsal çalışmalarını göremiyorum? Bugün Punto dağıttık, çok keyifliydi, civata kutusuna bile gerek yok, çıkan 3 pul 4 civatayı küllüğe koyduk.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
18-19 unda test günü vardı gidemedim :) Çağlar abi bu Nazer'in yanında Hyundai'de var :) olmadı orda bir daha bakarız :p bakalım 125 lik Focus'u yer mi :( aslında çok tatlı yer var oralarda ama bırakmazlar :yes:

Mustafa Cuma günü (24-06-11) Nazer'e saat 08.30'a randevu aldım ücretsiz yaz bakımı için,yandaki Hyundai'de Görtan'da varsa biraz kurcalarız belki test bile edebiliriz.:):D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
45 bine benzinli bomboş c sınıfı sedan.

Hayaldi gerçek oldu :si:

40.500 ? 45 olan hangisi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

c segmenti bom boş olsada alınası son arabalar FII ler :D iş bom boş arabada sis farı hız sabitleyici vs de var ya :D tek can sıkan arka camlar.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bugün Elentra'ya bakmaya gittik gitmişken hesapta tets sürüşü 1-1,5km'lik bir mesafede otomatik bir aracı test ettik.Nerde benim Focus nerde Elentra gerçekten çok hemde çok sessiz bir araç sanki elektrikli bir araç kullanıyormuş gibiydim.İç ve dış dizaynı göze hoş gelen detaylarıyla güzel bir seçenek olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...