İçeriğe Yönlendir

Yol Bilgisayarını Sıfırlayamıyorum

Can Yastıoğlu

Recommended Posts

Can Yastıoğlu

Merhaba yanda görülen aracımın yol bilgisayarını km saati üzerinde bulunan çubuk düğmeye uzun süre basılı tutuyorum ama yol bilgisayarı sıfırlamıyor sadece KM ölçmeye yarayan kısım sıfırlanıyor.

Çözüm nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Burak Yenersoy
(düzenlendi)

Yanlış düğmeye basıyorsunuz sanırım. Sinyal kolunun ucundaki düğmeye uzun süre basarak verileri sıfırlayabilirsiniz Can bey.2007 benzinli mondeo'mda öyle oluyor

tarihinde Burak Yenersoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir

2001 farklıdır, gösterge tablosundaki yol bilgisayar ekranın altındaki düğmeye basılı tutmanız lazım.Km sayaç göstergesinin altındaki düğme sadece km yi sıfırlar.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Yanlış düğmeye basıyorsunuz sanırım. Sinyal kolunun ucundaki düğmeye uzun süre basarak verileri sıfırlayabilirsiniz Can bey.2007 benzinli mondeo'mda öyle oluyor

benim araç ta o şekilde çalışıyor. Gösterge tablosu üzerineki uzun çubuğa basılı tutuyorsunuz (yol bilgisayarı altındaki) o şekile sıfırlıyor verileri.

2001 farklıdır, gösterge tablosundaki yol bilgisayar ekranın altındaki düğmeye basılı tutmanız lazım.Km sayaç göstergesinin altındaki düğme sadece km yi sıfırlar.

Araç çalışırken mi denediniz. ben bir kaç kere araç çalışmazken denedim sıfırlama yapmadı.

Düzenleme: koyu renkle yazılan yerler...

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Yastıoğlu

Sinyalin üzerindekinede bastım göstergedekinede. Normal km'yi sıfırlıyor ama yol bilgisayarını sıfırlamıyor :/ Çalışmıyor olsa normal km'yide sıfırlamaz değil mi? Dururken çalışırken giderken hepsini denedim. Kombinasyonlar denedim yinede olmadı. :/ Akü başını felan söksem olur mu ki?

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Sinyalin üzerindekinede bastım göstergedekinede. Normal km'yi sıfırlıyor ama yol bilgisayarını sıfırlamıyor :/ Çalışmıyor olsa normal km'yide sıfırlamaz değil mi? Dururken çalışırken giderken hepsini denedim. Kombinasyonlar denedim yinede olmadı. :/ Akü başını felan söksem olur mu ki?

Bende göstergede iki adet sıfırlama çubuğu var. bir tanesi km kısmında bir tanesi de bilgi ekranı üstünde.

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir

devir göstergesinin sol altındaki çubuğa basılı tutmanız lazım

Araç çalışırken mi denediniz. ben bir kaç kere araç çalışmazken denedim sıfırlama yapmadı.

Düzenleme: koyu renkle yazılan yerler...

2001 ile 2007 farklıdır, 2001 sinyal kolu üzerinden sıfırlama yapmaz. sadece göstergedeki sol çubuktan yapar.

Yorum bağlantısı

2 adet resteleme çubuğu var, soldakine basıyorsunuz değil mi?

Ortalama tüketim modu açıkken, soldaki çubuğa uzun süre (5sn gibi) basın. 99.9 gördüğünüzde işlem tamam. Zaten bizim yol bilgisayarı(abeküsü) bu sfırılama işlemi ile ortalama hız ve ortalama tüketimi sıfırlıyor. MK2'nın yol bilgisayarı çok daha başarılıydı. Gizli menüsü ile en azından kontak açıldıktan sonraki verileri seyahate özgü gösteriyordu. Yeni araçlardaki trip A, Trip B gibi. Bizdeki bilgisayar muadillerine göre yetersiz ve basit.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Can Yastıoğlu

Kendimden utanıyorum şuan :) ikinci çubuğu nasıl görmemişim hayretler içerisindeyim :)

Özür diliyorum bunun için formu meşgul ettiğim için. Hakkınızı helal edin.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Kendimden utanıyorum şuan :) ikinci çubuğu nasıl görmemişim hayretler içerisindeyim :)

Özür diliyorum bunun için formu meşgul ettiğim için. Hakkınızı helal edin.

Takmayın kafanıza ben de aracı aldıktan 10 gün sonra görmüştüm ikinci çubuğu :D

10 gün boyunca arandım durdum nerden sıfırlayacağım diye :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tayfun Kalcı

Selamlar, ben her iki çubuğuda farkettim ama kilometre sayacını sıfırlayamıyorum. Düğme bozulmuş olabilirmi ?

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Tugay Aydın

Gösterge ekranındaki tuşları çalışır hale getirmek için komple göğsü mü söküyorlar?

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...