İçeriğe Yönlendir

Finepix Pil Ve Kullanım ?

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Yiğitcan Coşar

Uzun zamandır bir fotoğraf makinası almayı düşünüyordum. Bunu duyan halam (halacım :) ) Fujifilm finepix hs20 exr model fotoğraf makinası hediye etti :)

Kutu içinden normal pil çıktı birkaç defa normal pil alarak kullandım ancak sürekli pille uğraşmak can sıkıcı tahmin edersiniz ki zaten bu aleti sıradan bir pille kullanmak hayli zor. Şimdi kaliteli şarjlı pil almayı düşünüyorum. Forumda da epeyce bu işle uğraşan insan olduğu için konuyu buraya açıp öyle almaya karar verdim.

Birde makinanın özelliklerini tam olarak kullanamıyorum. Biraz kurcaladıkça iyi fotoğraflar çıkmaya başladı ama gene yeterince iyi değil. Bu özellikleri anlatan içeriği nerden edinebilirim fikri olan varsa yardımlarınızı bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

panasonic infinium pil al, şarjlı halde taş gibi kalıyor, iyi de dayanıyor.

fujinin sitesinde kullanma kılavuzu vardır?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bende de S2700 HD var, epey oldu alalı. Aldığımdan beri GP 2500'lük pillerle ve GP şarj aletiyle kullanıyorum. Hiç yarı yolda bırakmadı. Önerebilirim. HS20 güzel cihaz, bir arkadaşım satıyor adliyede 750-800 TL gibi birşey istiyordu galiba.

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Köylü
(düzenlendi)

HS20'yi bir ara bende kullandım.Finepix'ler muadillerine göre ucuz ve kaliteli cihazdır.Honk Kong'dan almıştım TR piyasasına ve dropshippingcilerin fiyatına göre oldukça ucuza gelmişti :) Pil olarak ise C.F.L'in 3000 mAH pilleri mevcut.Resmen süperiletkenliğin beta aşaması gibi :) Sanırım yeterince açık olmuşumdur.

tarihinde Mustafa K&#246ylü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Pil işini hallettik siparişini verdim internetten. Hala kurcalıyorum makinayı kendi kullanma kılavuzunda ve sitesinde kaba taslak yazıyor ayarları nasıl yapabilirim pek açıklayıcı şeyler yok. Şöyle ders gibi bir döküman bulamazmıyız acaba ?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Sanyo Eneloop 2000mah üzerine daha pil yok. 1 yıl şarj seviyesini koruyabiliyor. Benim dslr ile tek şarjla flaşsız 1200-1300 flaş ile 1000-1100 çekim yapabiliyorum.

Gp, Sony, infinium denedim Sanyo'yu almadan 700ü geçen yoktu.

Ekleme: Slr-Like'lar DSLR gibi enerji tüketmiyorlar.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Uzun araştırmalar sonuçu Varta 2700Mah pil ve Ataba AT508 Şarj+Deşarj cihazı aldım. 13/05/2011 tarihinde, aldıgım gün şarj ettim pilleri şuanda 1752 tane resim, 30 dk'dan fazlada video çektim hala piller üzerinde duruyor. Yedek pilde almıştım ama durum böyle olunca boşa almış gibi hissettim :)

Kullandıgım makine: Fujifilm FinePix S1900 12.2MP

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Makine hayırlı olsun. Varsa eskisini ben alayım. :)

Yokki böyle halamız. Pardon Halacığımız..

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Makine hayırlı olsun. Varsa eskisini ben alayım. :)

Yokki böyle halamız. Pardon Halacığımız..

Sağolun daha iyileri sizin olsun :) 2 tane vardı birinin merceği yamuk açılıyor sorunlu diğerini de arkadaşa pazarladım :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çakmak

Duracell alınır yıllarca kullanılır.

Dün akşam şarjlı olmasa da Duracell pil aldık 4 tane.Sadece 3 saat dayanabildi bize :)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Akan Belen

Burdan devam edeyim uygun fiyatlı şarjlı bir arıyorum arkadaşlar.Biraz uygun olmalı 6 yada 8 adet alacağım fotoğraf makinası mause ve bebek için dönencesinde kullanılacak.uygun fiyatlı ve zırt diye bitmeyecek pil lazım.Fiyatı çok uçuk olmasın mümkünse.Şu an kullandıklarım çok çabuk bitiyor zaten dandikler fazla birşey beklememek lazım.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

sony 2500lük. Fiyatı rakiplerinden daha ucuz ve kaliteli. Ben aldım memnunum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Burdan devam edeyim uygun fiyatlı şarjlı bir arıyorum arkadaşlar.Biraz uygun olmalı 6 yada 8 adet alacağım fotoğraf makinası mause ve bebek için dönencesinde kullanılacak.uygun fiyatlı ve zırt diye bitmeyecek pil lazım.Fiyatı çok uçuk olmasın mümkünse.Şu an kullandıklarım çok çabuk bitiyor zaten dandikler fazla birşey beklememek lazım.

philips infinium, memnun kalma bana yollarsın, kargo bedava olsun ama. şarjını 6 ay bile koruyor durduğu yerde, en son ne zaman şarj ettiğini unutuyorsun....

Yorum bağlantısı
Akan Belen

philips infinium, memnun kalma bana yollarsın, kargo bedava olsun ama. şarjını 6 ay bile koruyor durduğu yerde, en son ne zaman şarj ettiğini unutuyorsun....

Tamamdır abi de bunun ölçüsü falan filan varmı yoksa bulduğumu alayım mı :biggrin:

Bakıyorum ama bir türlü bulamadım bu üründen link varmı acaba

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bildiğimiz kalem pil, marka modeli philips infinium ?

Öhööö,

panasonic infinium muş :) pilin yüzünü görmeyeli markasını unutmuşum, şarjı anla

http://www.cimri.com...bilir-kalem-pil

:biggrin:

Arıyorum arıyorum yok alla alla dedim bende

Gerçi bundan da yok ama bakalım artık

Yorum bağlantısı
Muhammet Arslan

Bende de var bu makine, SLR almadığına pişman oldum.

Hs20 ile ilgili bilgi, 4 videoluk bir seri.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Muhsin Küçüktuna

Bu tarih itibari ile 200-400 TL arasındaki değerde 14-16 megapiksel dijital fotoğraf makinesi tavsiye edecek arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...