İçeriğe Yönlendir

Zincir... Malüm Önümüz Kış...

Erkut Uysal

Recommended Posts

Hüseyin Matur

konu sahibi olarak hüseyin beyin zincirler boşa çıktığında bana hediye edilmesi bence en caiz olanı hüseyin hocam yanlışmıyım ? :D

Önce ben dedim banane. :)

Yorum bağlantısı
Ali Fuat Alagöz

Kuru zeminde bu ürün ile fren yapınca kopma yaparmı acep ?

yapmıyor. gayet sağlamlar. ama benimkisi bu marka değilmiş. az evvel bakınca gördüm. markaya göre değişebilir bu durum.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Sağolun. 4 kış lastiği aldım 800 + 200 'de bu paletler 1000 tl toplamda.

4 sezon inşallah götürür beni bu ürünler.

Bir iphone veya başka bir akıllı telefona bir çırpıda 2000 liralar veriliyor. Lütfen imkan varsa önceliklerimzi bu ürünler için kullanalım.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

İlk sefer takması biraz zor oluyor ; imkan varsa karda kullanmaya gerek kalmadan önce tak sök denemesi yapın ;)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sağolun. 4 kış lastiği aldım 800 + 200 'de bu paletler 1000 tl toplamda.

4 sezon inşallah götürür beni bu ürünler.

Bir iphone veya başka bir akıllı telefona bir çırpıda 2000 liralar veriliyor. Lütfen imkan varsa önceliklerimzi bu ürünler için kullanalım.

Kar lastiği varken palete gerek olmayacağı kanaatindeyim.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Önce ben dedim banane. :)

hocam o zaman biri sende kalsın biri bende... ? :D

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Kar lastiği yoksa? :) Hadi bana ayarlayalım 2 ön palet veya zincir

Yorum bağlantısı
Ali Fuat Alagöz

öyle demeyin üstad. öyle karlar var ki, farzı mahal geçen yılki yoğun yağışlarda benim bahçemde 50cm civarında kar yağdı. şehir külliyen kilitlenmişti. eğer benim paletler olmasaydı 0 4-5 gün sokağa çıkamazdım ki çok sağlam kışlıklarım var. ama tutmaz.

Hele Ankara'dan daha doğu illerde hiç tutmaz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Kar lastiği yoksa? :) Hadi bana ayarlayalım 2 ön palet veya zincir

Seninki küllüm ters iş zaten. Sivas gibi bir yerde kar lastiğin yok. Her yerde buz var hava çok soğuk. Hiç olmadı çıkma kar lastiği al palet fiyatına

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Tamam ozaman ayarlayalım bana kış lastiği Ertan abicim. Sanayide Lastikci Murat varmış sanırım.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Tamamen kar kaplı olsa zaten çivili lastik var. O da kuru da ses yapıyor galiba ama kar paleti gibi kuruda da 50 km/h ile ne kadar ses yapar bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Tamam ozaman ayarlayalım bana kış lastiği Ertan abicim. Sanayide Lastikci Murat varmış sanırım.

Çok duymadım onu ama ben internetten almıştım artvin ticarette güzel lastikler var dı.

Bütçe ayarlayabilirsen ve arabayı da kışın yatırmam diyorsan almanı şiddetle tavsiye ederim. ancak karda kışta yatar dersen ona bir şey demem :D

lastik ebatları ne ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben Snowtech kullanıyorum senelerdir hiçbir olumsuz yanını görmedim. Karlı zeminde gerçekten farkettiriyor . Kuru zemindede zincir gibi değil ses ve sarsıntı yok. Gayet kullanışlı bir ürün. Tavsiye ederim.

http://dai.ly/eoSI6y

Bu tip ürünlerin kullanım süresi 1500 km..Bunu duyunca almaktan vazgeçmiştim.Fazla söz edilmiyor ama 1500 km taktıktan sonra hayır beklemeyin deniliyor.Asfaltta kullanılırsa ki kullanılacaktır aşınma mutlaka olacak.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

sohbetimizi bir noktaya bağlamak gerekirse kolay takılan,maliyeti ucuz olan kullanışlı hangi ürünü almalıyız ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Maliyet ucuz olunca işe yarar bir şey bulmak mümkün değil bence..En iyisi yine kışlık lastikler.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Bizim baba servis taşımacılığı yapar. Üzerinize afiyet şu an 350.000 km.de 2006 model pejo j9 premier'i var.

Her kış tüm aile abiler kardeşler uludağa çıkarız bu minibüsle. Jandarma yolda zinciri olmayanı yukarı bırakmaz. Bizim baba jandarma durdurunca direksiyonu sola kırıp kış lastiklerinin dişlerini şöyle ucundan gösterir. jandarma gıkını çıkarmaz direk geç der.

Kısacası, kış lastikleri; rahatça uludağın karlı yollarını çıkıp inebiliyor. Doğru lastiği tercih etmek ve karda arabayı kullanmayı bilmek çok önemli. Zincir vs. ne olursa olsun, kara girince sapıtırsa insan, değil zincir kar küreme aracı bile sürse yolda arabayı tutamaz bence.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Çok duymadım onu ama ben internetten almıştım artvin ticarette güzel lastikler var dı.

Bütçe ayarlayabilirsen ve arabayı da kışın yatırmam diyorsan almanı şiddetle tavsiye ederim. ancak karda kışta yatar dersen ona bir şey demem :D

lastik ebatları ne ?

195 60 15. 205 55 15'e de talibim :p

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

kendi açımdan olaya bakarsam kışın kar görmeyen bir yerdeyim bu yüzden kar lastiğine ihtiyacım olacağını düşünmüyorum... zincirden ziyade videolarını koymuş olduğum 2. ürünü bende almayı düşünüyorum... takması,kullanması ve yer kaplamaması açısından bana göre bayağı avantajlı duruyor...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

kendi açımdan olaya bakarsam kışın kar görmeyen bir yerdeyim bu yüzden kar lastiğine ihtiyacım olacağını düşünmüyorum... zincirden ziyade videolarını koymuş olduğum 2. ürünü bende almayı düşünüyorum... takması,kullanması ve yer kaplamaması açısından bana göre bayağı avantajlı duruyor...

kar lastiği değil de kış lastiği diyelim adına. ve sıcaklık 7 derecenin altında kullanılması gerekir. İlla kar yağmasına gerek yoktur.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Kar görmeyeceksen eğer, 2. ürün işine yaramaz bence.

Videolardaki ürünlerden (bence) birincisi çok kullanışsız, gereksiz ve de sağlıksız birşeye benziyor. İkincisi ise, daha önce okuduklarıma göre, karlı zeminde bir hayli iyi imiş. Ama asfaltta çok tehlikeli olur gibi duruyor.

Zincir takmak çok da zor birşey değil, kar paleti veya zincir almak yeterli bence.

abi ocak ayında kartepeye çıkıcam yeri ayırttık daha zincir mincir hiç bişi almadım... şu işi bir an önce çözmem lazım... :)

kar lastiği değil de kış lastiği diyelim adına. ve sıcaklık 7 derecenin altında kullanılması gerekir. İlla kar yağmasına gerek yoktur.

dediğiniz üzere 7 derecenin altına senede 1 ay ya düşer ya düşmez hava sıcaklığı burada... 800 tl gibi bir rakamı gidipte ona bağlamak açıkçası bana pek mantıklıda gelmiyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...