İçeriğe Yönlendir

Çalışmayan Ön Panel Hava Çıkışları.

Misafir

Recommended Posts

Selamlar.

Arabanın benden önceki sahibi göğüsteki hava cıkışlarını serviste iptal ettirdiğini söylemişti. (Kalp hastası olduğu için) Şu an oralardan hiçbir şekilde hava akışı yok.

Bu havalandırma ızgaralarını tekrar aktif hale nasıl getirebilirim bilgisi olan varmı acaba?

1998 Mk2 Mondeo. Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

O bölgeye gelen hava hortumu çıkartılmıştır.Göğüs sökülüp tekrar takılabilir.Cama,göğüse ve ayaklara ayrı hortumlar sayesinde yönlendirme yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Havalandırmayı iptal ettirmeye ne gerek varki? istenmeyen havalandırmayı kapatabilirdi.. Bence tamir edilmemiş bir arıza var ..

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Havalandırmayı iptal ettirmeye ne gerek varki? istenmeyen havalandırmayı kapatabilirdi.. Bence tamir edilmemiş bir arıza var ..

Bende bunu düşünerek sordum ama sadece orasıymış , bir tuşa çevirip başka bölgeye verme imkanı varken neden iptal edilmiş acaba çok ilginç .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Oradan hava çıkmaması için ne yapıldığını bilmek lazım, torpido sökülmeden yapılmışsa, ızgara çevresi paneli sökülüp, oradan birşeyler tıkılmış olabilir içeri.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Bende taunus kalorifer motoru çok gürültülü ve yalpalayarak çalıştığı için yeni motor alıp taktırdım ama sesin kesilmesi dışında birşey değişmedi.Hava üflemesi sanki hiç yok gibi.Bu konuda fikri olan arkadaş var mı?Benzer konu olduğu için yazayım dedim.

Yorum bağlantısı

Oradan hava çıkmaması için ne yapıldığını bilmek lazım, torpido sökülmeden yapılmışsa, ızgara çevresi paneli sökülüp, oradan birşeyler tıkılmış olabilir içeri.

Göstergenin siyah çerçevesini söküp baktım ama orada herhangi bir durum yok. kanallar da gözle bakıldığı kadarıyla açık durumda. İlk hava yönlendirilmesinin yapıldığı yerden işlem var sanırım. Oraya da nasıl ulaşıcam bilemiyorum. Çok gereksiz bir işlem yapılmış. Sonuçta oraya düğme koymuş fabrika.

O bölgeye gelen hava hortumu çıkartılmıştır.Göğüs sökülüp tekrar takılabilir.Cama,göğüse ve ayaklara ayrı hortumlar sayesinde yönlendirme yapılıyor.

olabilir. Hatta tıkanmış gibi. Hava akışını düğmeden göğüs ızgaralarına verdiğimde hiçbiyerden hava gelmiyor. Göğüs aralarından bile. Eski sahibi özellikle serviste yaptırdığını ama ne şekilde yapıldığını bilmiyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arıza olsa bile ne olabilir ki?Diğer yerlere gelip oraya gelmiyorsa bence basit şekilde halledilir.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bu sabah 5 te İzmir e gidip geldim donarak. Koltukların altındaki havalandırmalardan soğuk - ön panelden sıcak hava geliyor. sanırım tüm sistemin açılması lazım. Aynı anda hem sıcak hem soğuk geliyor. Alttan soğuk üssten sıcak. Her düğme kombinasyonunu denedim. Değişen yok. Düğmeden kapattığınızda sıcak kesiliyor ama soğuk devam ediyor. Yani havalandırmayı tümden kapatsam dahi soğuk akışı devam ediyor koltukların altından. Fikri olan varmı acaba?

tarihinde İlkay Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...