İçeriğe Yönlendir

Astra 3 Classic 1.3Cdti Mi ? Yeni Polo 1.4 Mü ?

Cüneyt Işıkkent

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu

mehmet abi bizim arabadan acayip derecede memnunum hatta aşığım :) ama benzinle uğraşmak evdekileride çok sıktı artık tüp olayını annem arada kullandğı için alışveriş merkezlerinden ötürü yapamıyoruz dizel 0 focuslarda bu astrayla kıyasladığında donanım olarak düşük fiyat olarak çok pahalı o yüzden bu 2'sinden başka seçenek yok gibi görünüyor bize

ya bu güzel araç avm giremiyor diye satılımı yapma cüneyt bahaneleri ortadan kaldır. avmlerde açık alana park etsin annemiz ne olur yazık etme güzelim focusu satıp ne astra yapma ne olur.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dönmez

Astrayı kullanmadım bilemem Dr.arkadaşta var rampalarda sıkıntı oluyor biraz kasılıyor demişti.Arkadaşımda da 1.4 dsg polo var gerçekten yakıt konusunda oldukça iyi yüklenmedikten sonra hiçbir sıkıntısı yok.

yüklenmedikten sopnra hiç bir arabada sıkıntı olmaz.astranın en büyük eksisi 1.3 motoru. yakıt pahalıysa hiç bir araba az yakmaz...4tl olmuş mazot.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

1.4 polo hiç bir zaman az yakmamıştır,son kasası da az yakmamaktadır, diyorlara bakmayın....

50Tl'lik benzin ile 200km civarı kullanıyordu kuzenim(Temmuz 2011). Ankara'dai Ümitköy'den Aşti'ye doğru her gün git gel güzergahta. Yol bilgisayarı vites at dedimi atıyor vitesi :) 50-60km hızla 5. vitese çıkıyor

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

ya bu güzel araç avm giremiyor diye satılımı yapma cüneyt bahaneleri ortadan kaldır. avmlerde açık alana park etsin annemiz ne olur yazık etme güzelim focusu satıp ne astra yapma ne olur.

anlatabilsem mehmet abi dünden razıyım ben tüp'e ama anlatamıyorum

gerçi şöle bi ihtimalde oluştu ben donanımdan dolayı falan istemiyodum ama focus 109luk collection alabilme durumumuz var en iyisi öle yapmak bu durumda

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

100Tl'lik benzin ile 200km civarı kullanıyordu kuzenim(Temmuz 2011). Ankara'dai Ümitköy'den Aşti'ye doğru her gün git gel güzergahta. Yol bilgisayarı vites at dedimi atıyor vitesi :) 50-60km hızla 5. vitese çıkıyor

100 tl ye 200 ;) yanlış yazdınız sanırım v6 polo olsa daha fazla gider o kadar çok da yakmıyordur yani :i-ih:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

anlatabilsem mehmet abi dünden razıyım ben tüp'e ama anlatamıyorum

gerçi şöle bi ihtimalde oluştu ben donanımdan dolayı falan istemiyodum ama focus 109luk collection alabilme durumumuz var en iyisi öle yapmak bu durumda

eh güzel bir düşünce

bahsi geçen araçların donanım seviyesi nedir bilmiyorum ama collectiondan çok mu donanımlı bu araçlar?

Yorum bağlantısı
Kaan Aykut

titanium x den collection'a gecis :s

bencede tup taktirin. araba gazdayken yuklendinmi en fazla 11-12 yakar lpg litresi 2 tl (bizim burdaki fiyat) dizelde yuklendinmi max 7 yakar ortalama litresi 4 tl :) yani lpg daha karli sanki :s

Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

eh güzel bir düşünce

bahsi geçen araçların donanım seviyesi nedir bilmiyorum ama collectiondan çok mu donanımlı bu araçlar?

eh güzel bir düşünce

fiyatlar aynı abi ayrıca collectiondan bayağı fazla donanımı fln

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

100 tl ye 200 ;) yanlış yazdınız sanırım v6 polo olsa daha fazla gider o kadar çok da yakmıyordur yani :i-ih:

50TL olacak pardon :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

fiyat baz alınarak kıyaslandığında astra classic CDTI tek geçilmesi gereken bir araç

özzellikle 1. vitesi neredeyse yok.. linea ile aynı motor olduğundan performans aynı..

ancak hızlanınca sorun olmuyor...

Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

ya çekme sorunum olucağını düşünmüyorum biraz araştırdım çip'le 115hp/250 ye yakında bi tork oluyomuş bu oranlarla bizim arabanın şuanki halinden daha iyi bile gider diye düşünüyorum ben açıkcası

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Git bir kullan , ona göre karar ver. Agresif kullanımı sevdiğin mesajlaından belli ama , atmosferik benzinli araba ile de yakmasın diye basamıyrsundur. :D Al dizeli kafana göre takıl. ;) Multijet iyi motordur.

Yorum bağlantısı
Umeyr Sadık Turan

ben doblo 1.3 75 mültijeti kullandım fiorino 1.3 mültijeti kullandım corsa 1.3 cdti kullandım hepside 75 ps idi.benim tercihim asla 1.3 dizel motor almamak. 75 beygirlik arabadan siz ne bekliyorsunuz diyeceksiniz ki az yakıyor yahu içine 3 4 kişi bindiği zaman seni çekmeyen araba az yaksa nolcak ve o zaman daha çok yakacak sen gaza yüklendikçe ama 1.3 cdti 90 ps astrayı diyorsanız tam bilgim yok bu devirde en iyi motor 1.6 dizeldir bundan şaşılmaması gerektiğine inanıyorum bence tercihiniz imkanınız varsa 1.6 başarılı dizel motoru olan araçları almak olsun derim fiatın 1.3 90 ps olan yeni doblosunu kullandım gayet güzel çekişi vardı ama 75 beygir ise aman uzak derim pişmanlıktır başka bişi değil

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Sadece seçim şansımız iki araçsa Astra derim.

Ama ne tavsiye edersiniz dersen ikisinide tavsiye etmem.

Astra 1 ve 2 viteste chip lesende ağır kalıyor.

Özellikle rampalı kalkışlarda kendisini çok net hissettiriyor.

Polo Astra segmentinde bir araç değil. O yüzden yorum bile yapmayacağım.

Ancak Astranın 15000 bakımının 450 Tl olduğunu ilerleyen bakımlarının da artarak gittiğini hatırlatırım.

Mehmet'e katılıyorum.

X paketi satıp bunlardan birini alırsan pişman olursun.

Tüp tak devam et.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...