İçeriğe Yönlendir

İlginç Bir Ceza

Murat Ersel Çevik

Recommended Posts

Akan Belen

benimkinde gözlükle veya lensle yazıyor.. yedek lensim arabada mutlaka bulunur.. gözlük nerde derse :fiuw:

Hah tamam bu şekilde yazıyorsa sorun yok.Birşekilde yedek olması mantıklı bunu anlarım zaten.Uygulama açısında bir tezat olurmu diye merak ettim.Gözlükle yazıyor ama adam lens kullanıyor yedek lens de var.İllaki gözlük olacak diye yada ehliyette lens yazmıyor diye sorun çıkarmı diye şeyettim ben :D

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Hah tamam bu şekilde yazıyorsa sorun yok.Birşekilde yedek olması mantıklı bunu anlarım zaten.Uygulama açısında bir tezat olurmu diye merak ettim.Gözlükle yazıyor ama adam lens kullanıyor yedek lens de var.İllaki gözlük olacak diye yada ehliyette lens yazmıyor diye sorun çıkarmı diye şeyettim ben :D

:hahahoho:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ya polisler böyle davrandığında ister istemez aklıma iki soru geliyor;

1-Polisle sürtüşme veya tartışma olduğu tüm kontrolde polis yazacak bişey bulamadığı için böyle birşey sorup buradan ceza yazdığı.

2-Polisin bir beklentisi olduğu yazacak hiç birşey bulamadığı ve beklentisininde karşılanmadığı için buradan ceza yazmış olması.

Aslında yaptığında kanunen hiçbir şey yok ama uygulamada birlik olmadığı için ister istemez böyle tuhaf şeyler düşünmeye yöneliyoruz veya bunları duyunca şaşırıyoruz.

Her meslekte olduğu gibi polislerde de iyilerin ve kötülerin olduğunu inkar etmemekle birlikte.Bence direk bu kadar olumsuz düşünmemek gerekir kanımca

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bence çok mantıklı bir uygulama.

Ama Ahmet'in dediği gibi uygulamada birlik olmalı.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Her meslekte olduğu gibi polislerde de iyilerin ve kötülerin olduğunu inkar etmemekle birlikte.Bence direk bu kadar olumsuz düşünmemek gerekir kanımca

İlla ki abi bunları yazarken babamın polis memuru olduğu bilinciyle yazdım yani her meslekte olduğu gibi iyileri ve kötüleri biliyorum hatta en yakından tanıma şansım bile oldu.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Çok şaşırdım vallahi. Ben ehliyeti aldığım zaman da gözlük kullanıyordum ama sağlık raporunda bu durumu belirtmemişti doktor. Ben de hiç bir şey sormadım.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

İlla ki abi bunları yazarken babamın polis memuru olduğu bilinciyle yazdım yani her meslekte olduğu gibi iyileri ve kötüleri biliyorum hatta en yakından tanıma şansım bile oldu.

Aynı şekilde Tahirim benim abimde polis memuru hemide trafik polisi :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aynı şekilde Tahirim benim abimde polis memuru hemide trafik polisi :D

Abi aslında demek istediğim bizi böyle düşünmeye iten çürük elmalar çorba parasına şerefini satanlar o parayı bulamayınca abuksubuk şeyler uyduranlar tabi burada gözlük mevzusunda ceza yazan polise kesinlikle lafım yok ama bunu yapanlarda yok değil.Ahmet abinin dediği gibi birlik olsa herkese aynı kontroller yapılsa aynı muamele yapılsa bizde şaşırıp tuhaf şeyler düşünmeyeceğiz ama şu gerçeği de göz ardı etmemek lazım %100 tam kontrol yapmaya ne polisin mesaisi ne de gücü yeter ki bir araçla en az yarım saat oyalanması demek.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Abi aslında demek istediğim bizi böyle düşünmeye iten çürük elmalar çorba parasına şerefini satanlar o parayı bulamayınca abuksubuk şeyler uyduranlar tabi burada gözlük mevzusunda ceza yazan polise kesinlikle lafım yok ama bunu yapanlarda yok değil.Ahmet abinin dediği gibi birlik olsa herkese aynı kontroller yapılsa aynı muamele yapılsa bizde şaşırıp tuhaf şeyler düşünmeyeceğiz ama şu gerçeği de göz ardı etmemek lazım %100 tam kontrol yapmaya ne polisin mesaisi ne de gücü yeter ki bir araçla en az yarım saat oyalanması demek.

Doğru ama polis o bilinçle hareket etse insanlarımızda bilinçlenir ve kontrol süresi yine azalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Doğru ama polis o bilinçle hareket etse insanlarımızda bilinçlenir ve kontrol süresi yine azalır.

Abi karşılıklı işte herşey ben çevirmede durduğum anda hemen ehliyeti ve ruhsatı çıkarıyorum elimde hazır bekletiyorum polisin niye durduğu aşağı yukarı belli illa iyi akşamlar dileğini alıp istemesini beklememek gerekir o arada kazanılacak bir kaç saniye bile olsa toplama vurduğunda çok büyük vakit çıkıyor ortaya ama dediğin gibi vatandaşında bilinçlenmesi gerekir.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Hangi maddeden yazdılar ki ?

Maddesini bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hangi maddeden yazdılar ki ?

Sen normal dümdüz yolda gitsen de çeviriyorlar.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Sen normal dümdüz yolda gitsen de çeviriyorlar.

Doğru vallaha.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim ehliyette gözlükle kullanır yazanlardan.

12 yıldır lens kullanırım.

Daha hiç gözlüğü soran olmadı kaldı ki yedeği.

Bende de gözlük yazmaz ehliyette ama senelerdir gözlükle kullanırım?

Hadise doğru ise mutlaka bir dayanağı vardır polisin, vesile ile geçenlerde sohbeti olmuştu, yıl sonu bütçedeki açğıa paralel olarak ceza patlaması yaşabiliyor mu ne....

Her ay sonu araçların çekilmesi gibi mi...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ben ehliyeti alırken ; gözlük kullanıyordum ama rapora gözlük yazmamışlar ama ehliyetteki fotoğraf gözlüklü :D

Ehliyeti alırken görevliye söyledim gözlük yazılmamış diye ; boşver napcan fotoğraf gözlüklü işte demişti :D

Polis durdurup yedek gözlüğü sorarsa ; az önce kaybettim buda yedek gözlüğüm dersem ; yine caza yazabilirmi yazamazmı :shok:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ben ehliyeti alırken ; gözlük kullanıyordum ama rapora gözlük yazmamışlar ama ehliyetteki fotoğraf gözlüklü :D

Ehliyeti alırken görevliye söyledim gözlük yazılmamış diye ; boşver napcan fotoğraf gözlüklü işte demişti :D

Polis durdurup yedek gözlüğü sorarsa ; az önce kaybettim buda yedek gözlüğüm dersem ; yine caza yazabilirmi yazamazmı :shok:

Gözlüğü kaybettiğine dair kayıp ilanı vermen gerekiyor.

Yoksa ceza kaçınılmaz. :tongue:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...