İçeriğe Yönlendir

Bir Bardak Daha Çay Istiyorum

Ahmet Taşkın

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu

bir ülke bu kadar güzel tanıtılabilir çay bu kadar güzel tanıtılabilir. tebrik ederim

ayrıca size teşekkür ederim güzel paylaşım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Vay be, gerçekten çok güzel, bizi ne güzel anlatmış bir amerikalı.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Anlatım güzel de ben çayı pek sevmem.Yani çayı hiç aramam..Olsa da olur olmasa da.Bir bardaktan fazlasını çok nadir içerim.Sanırım bende bir anormallik var :)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Müthiş

Ben bir bardak daha çay içem. O kadına servetin avatar resmini de gonderseydik ;)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

çay kültürümüzün bir parçası; Çayı gerçek tadını almak için şekersiz için. :good1:

Sadık abi ben normalde çayı şekerli içerim ancak Lipton'a gittiğim vakit makinadan çıkan çayı şekersiz içerim, daha güzel ve 3 bardaktan sonra kafam bi dünya oluyor :)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Demekki çay deyip geçmemek lazımmış. :) Günde 8-12 bardak arası içerim kendisini. :D

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Beni de çok etkiledi. Amerikalının çay kültürü ile hayat biçimimizi bu kadar bağdaştırabilmesi ve farkına varmadığımızı çok tatlı bir dille dile getirmiş olması çok etkileyici.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

bizi bizden iyi anlattı helal olsun..

bunu izledikten sonra gittim ocağa çaydanlığı koydum..

çay güzeldir!...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Çaysız durabilen adamı zor anlarım. Ya kafası güzeldir,ya da eli boş gönlü hoştur gibi gelir hep. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

bir ülke bu kadar güzel tanıtılabilir çay bu kadar güzel tanıtılabilir. tebrik ederim

ayrıca size teşekkür ederim güzel paylaşım

araştırdım,pasific enstitüsü fethullah gülenin kurduğu bir enstitü, amerikada türkiye ve islamiyetle ilgili tanıtım çalışmaları var, birçok profesör gezilerle ülkemize getiriliyor, tanıtılıyor. Çok sayıda müslüman olmuş insanlar varmış. zaman zaman eleştirsemde çok büyük güzellikler bunlar. bu kadına ülkemizi ve bizleri sevdirmiş, iyi duygular besletmişler. bazı düşüncelerimi gözden geçirmem gerektiğini düşünüyorum.emeği geçenlere teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Gecenin bir vakti canım odun kömürlü semaverde demlenmiş tavşan kanı çay çekti :) Çok güzel bir anlatım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sabah Türkçe Öğretmeni arkadaş çok abartmış dedi.Hemde baya baya abartmış dedi.

Bu kadar yakından tanıyabilmiş olması bence işin enteresan tarafı...

Ben anlatsam böyle anlatamazdım.

Sanki yedi göbek Türkiyeli...

Onların da filtre kahveleri güzeldir bu arada.

Sabaha kahve makinesini ayarlayıp mis gibi kahve kokusuyla uyanmak da hoştur ama tabii kesinlikle ne çay gibi güzeldir ne de çay gibi derinliği vardır.

Ben çayı da filtre kahveyi de severim. İkisi de demleme (brewed) olacak. Sallama çay veya nescafe olmayacak. (Bu arada nescafe tarzı kahve instant coffee, filtre kahve ise ground coffee'dir.)

İşyerinde çay ocağı var. Mis gibi demleniyor. Sabah 7:30'da işe vardığımda hazır oluyor. O bakımdan sorun yok.

Filtre kahvede ise kendi imkanlarımı kullanıyorum.

Hem işyerinde hem de evde filtre kahve makinelerim var. Kimseyi karıştırmam, kendim yaparım.

Ama çay mı kahve mi derseniz tabii ki çay...

Alper Bey bulunduğunuz ili sizden daha iyi dışardan gelenler tanır. Çünkü gelirken hazırlıklı geliyor. Bizde çay sıradan birşeymiş gibi geliyor. Ama anlatılanları dinledikten sonra diyorsunki evet doğru diyorsunuz. Örneğin, birini akşam misafirliğe çağırırken akşam gelin çay içelim, bir dostunla karşılaştığında gel bir çay içelim, zengin bir iş adamının yanına da gitsen, fakirinde evine gitsen sana çay ikram edilir. Sigara gibi alışkanlık yapıyor ve insan canı sıkıldığında da çay içer dertlenir. Yani bunlar bizim alışa gelmiş davranışlarımız olduğu için sıradan birşeymiş gibi ancak düşününce çok farklı notlar ortaya çıkıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...