İçeriğe Yönlendir

Bosch’Tan Benzin Tüketimini Yarı Yarıya Düşürecek Girişim

Ersen Tapan

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Önce benzinliye bir yapsınlarda dizele de sıra gelir abi :) Olmadı biz baka baka yaparız :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

ama Dizel enjektör fabrikasıymış Ayhan'ım.önce biz dizelcileri düşünmeleri lazım icap etmez mi? ne diye benzinliyi satıp dizel aldık. protesto ediyorum, şiddetle kiniyorum :p

Abi zaten yakmıyorki dizeller daha ne istiyorsunuz :p

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz

11 litreyi 7 litreye düşürüyorsa, benim 7 litreyi 4'e düşürürmü acaba :) Birde haberde büyük hacimli motorlar demiş, neye göre, kime göre büyük? Ne diye rakam vermezlerde hep göreceli konuşurlar :kafa:

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

11 litreyi 7 litreye düşürüyorsa, benim 7 litreyi 4'e düşürürmü acaba :) Birde haberde büyük hacimli motorlar demiş, neye göre, kime göre büyük? Ne diye rakam vermezlerde hep göreceli konuşurlar :kafa:

Büyük hacim ve premium modellerde ortalama 11 litre dediğine göre bu arabalar bizim alabileceğimiz değerde olamıyacaktır büyük bir ihtimalle. Bence hiç kafalarınızı yormayın 100,000 € civarındaki bir arabayı 2013 yılında almayı düşünmüyorsanız. Bosch ve Almanya dediğine göre 10 milyon rakamı Vw - Audi grubunun 2,000 cc ve üstü araçlarında olması ihtimali çok yüksek.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Bosch Bursa Dizel Enjektör Fabrikası’nda benzinli sistemler için !!! dizeller ne olacak peki.?

Ben de tam bunu soracaktım sen benden önce davranmışsın Sadık Abi.

Abi zaten yakmıyorki dizeller daha ne istiyorsunuz :p

Öyle deme ama Ersen Abi. Biz de isteriz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

ama Dizel enjektör fabrikasıymış Ayhan'ım.önce biz dizelcileri düşünmeleri lazım icap etmez mi? ne diye benzinliyi satıp dizel aldık. protesto ediyorum, şiddetle kiniyorum :p

Sadık bey bizde dizeli satar benzinli alırız,hiç olmazsa daha sessiz.... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Biz üstüne bir de LPG taktırır daha da düşürürüz yakıt maliyetini :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dizeller zaten yakmıyor :) daha ne yapacaklar? Ama dikkat edin premium araçlarda olacakmış , kısa vadede çok pahalı olacak demek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yeni nesil motorlar içindir bu sistem :p zaten yeni motorlarda kağıt üstünde %30 a varan tüketim düşüklüğü var :p ama lastik yere deydiğinde işler karışıyor :p

Arabanın ön ızgarasını petek dokulu olan versiyonla değiştireceğim, ızgarada BOSCH yazıyor amblemi var. Neden plastik bir parçayı BOSCH'a ürettirmişler, değiştirirsem bir sıkıntı olur mu?

bosch üreticidir. her şey üretiyor adamlar filitreden sensöre hatta bizim kaput kilidi fabrikasyon bosch olması lazım. hem ford hemde bosch yazıyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu dedikleri malum yeni motorlar zaten enjeksiyon. GDI, TSI vesaire. Hep ithal olacak değil ya yerli tedarikçi olarak çalışacaklar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Büyük hacimli, benzinli, ortalama tüketimi 11lt/100km olan bir araba bulamıyorum? Amerikan F350 kamyonet desem? Bence tercüme hatası var haberde, zaten doğru olsa, yarın bu fabrikaya bir uçak çarparbilir :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Dizel enjektör fabrikası’nda neden benzinli araç sistemleri için üretim yapıyorlar ki, yapsalar ya bir fabrika daha. :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Yeni Golf ile ilgili Eylül 2012 ayında çıkacak diye haberler uçuşmaya başladı. Tsi motorlarda kullanırlarsa zaten az yakıyordu iyicene azalır dizel e gerek kalmaz....

Yorum bağlantısı
Çağdaş Hatırnaz

İyide büyük hacimli diyor haberde. 1.2 Motora büyük demiyorlardır herhalde yada 1.4 e :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

İyide büyük hacimli diyor haberde. 1.2 Motora büyük demiyorlardır herhalde yada 1.4 e :)

ortalamada 11 litre yakan vede 10 milyon enjektörü kulanabilecek araç motoru artık üretilmiyorki Avrupada...Ayrıca 1,8 - 2,0 tsi de var... eskiden 2,0 altındakilere motor denmezdi zaten. Belki yorum yapanda onu kastetmiştir :)

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Ortalama 11 lt olmasa da şehir için 11'i gördüğüm zamanlar olabiliyor. hep şehir içi kullansam ortalamayı 10 lt yaparım zaten. Gerçekleşirse, ben kullanırım.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...