İçeriğe Yönlendir

Focus I Otomatik Hakkında Merak Ettiklerim

Mustafa Akçeşme

Recommended Posts

Mustafa Akçeşme

Selamlar, öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam af ola,

4-5 aya kadar 18000 Tl bütçe ile kısmetse focus1 otomatik alacağım, bu fiyata en mantıklı araç bu gibi. Neredeyse tüm marka modelleri inceledim rakip olarak vw Bora var ama focus ağır basıyor.

bu fiyata genelde 99-00 modeller alınabiliyor, ancak station olanları 03 modele kadar alınabiliyor,

Bir kaç sorum var;

1. Station olanların fiyatları neden ucuz? Ben tipini ve bagaj alanını beğeniyorum, aile için ideal görünüyor ancak fiyat neden düşük?

2. Focus I otomatiği alırken nelere dikkat edilmeli, kronik bir problemi varmıdır?

3. Aracın size göre üstün ve kötü özellikleri nelerdir?

4. LPG de yakıt tüketimi nasıldır? LPG li mi alınmalı, yoksa kendimiz taktırsak daha mı iyi olur?

5. temiz ve bakımlı olduğu düşünülürse Maksimum kaç km'ye kadar alınmalı?

6. Hangi modeli alınmalı, ghia var ambiante var, Ghia daha dolu, illaki Ghia bulacağım diye kasmalı mı? değermi? yoksa temiz ambiante de alınır mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Temiz, şirket geçmişi olmayan Sw lar daha da pahalıdır, sedana göre

2. Motor+şanzımanı çok başarılıdır, geçmişte yapılmış bakım kayıtlarına ulaşmalı

3. referans bir modeldir

4. kullanıma bağlı, segmentinde az yakanlar arasındadır

5. Tamamen Geçimişine bağlı, 100.000kmd e olan yerine 400.000km de olanı tercih bile edebilirim

6. İlk tercih tabi ki ghia, ama kasmaya gerek yok sis farı + jant + aksesuar teyp ile de farklılık yakalamk kolaydır

Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

1. Temiz, şirket geçmişi olmayan Sw lar daha da pahalıdır, sedana göre

2. Motor+şanzımanı çok başarılıdır, geçmişte yapılmış bakım kayıtlarına ulaşmalı

3. referans bir modeldir

4. kullanıma bağlı, segmentinde az yakanlar arasındadır

5. Tamamen Geçimişine bağlı, 100.000kmd e olan yerine 400.000km de olanı tercih bile edebilirim

6. İlk tercih tabi ki ghia, ama kasmaya gerek yok sis farı + jant + aksesuar teyp ile de farklılık yakalamk kolaydır

Şirket geçmişi olması ihtimalini düşünmemiştim, aracın temizliğinden anlamak mümkündür sanırım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

4-5 ay beklemeye gerek yok,forumda dediğiniz fiyata satılık otomatik f1 var.sadece sw değil

SW olmazsa olmaz değil benim için, sadece daha genç ve KM si düşük bulunabiliyor diye dikkatimi çekti.

yani temiz olması halinde HB de kabulum. 3-4 parça boya olur vs buna takmıyorum haliyle 10 yaşında olacak alacağım araç, Çoluk çocuk bineceğiz önceliğim temiz olması aracın.

4-5 ay beklememin nedeni tamamen duygusal :) aracın bir kısmı için kredi kullanacağım, ne kadar çok beklersem o kadar az kredi kullanırım. nakit hazır olsa yarın alsam benim içinde süper olur. Bahsettiğiniz aracın linki varmı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

aracımı öneririm 2001 ghia+sis farı+ hız sabitleme 4 hava yastığı orjinal alarm istedğim fiyat ise ankara piyasası için çok uygun :) nette 20-21 isteyenler var ankarada.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Selamlar, öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam af ola,

4-5 aya kadar 18000 Tl bütçe ile kısmetse focus1 otomatik alacağım, bu fiyata en mantıklı araç bu gibi. Neredeyse tüm marka modelleri inceledim rakip olarak vw Bora var ama focus ağır basıyor.

bu fiyata genelde 99-00 modeller alınabiliyor, ancak station olanları 03 modele kadar alınabiliyor,

Bir kaç sorum var;

1. Station olanların fiyatları neden ucuz? Ben tipini ve bagaj alanını beğeniyorum, aile için ideal görünüyor ancak fiyat neden düşük?

2. Focus I otomatiği alırken nelere dikkat edilmeli, kronik bir problemi varmıdır?

3. Aracın size göre üstün ve kötü özellikleri nelerdir?

4. LPG de yakıt tüketimi nasıldır? LPG li mi alınmalı, yoksa kendimiz taktırsak daha mı iyi olur?

5. temiz ve bakımlı olduğu düşünülürse Maksimum kaç km'ye kadar alınmalı?

6. Hangi modeli alınmalı, ghia var ambiante var, Ghia daha dolu, illaki Ghia bulacağım diye kasmalı mı? değermi? yoksa temiz ambiante de alınır mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekürler

1-sw tr piyasasında pek yer etmiş araç değil. avrupalılar mesela bahaj ihtiyacı varsa sw yoksa hb alır. tr de aile babası sedan araba alır :)

2-en dertsiz şanzımandır. tam otomatiktir klasiktir ama çoğu rakibi kadar müsrif değildir. tabi kullanmasını bilene

3-kötü yanı artık sıfırı üretilmiyor :(

4-sııntız bir kitle alınırsa avantajlı olur :) 70-80 bin km oldu lpgli bir kere sıkıntı yaşatmadı :nazar:

5-175 binde kullanıyoruz. keyfi satlık olmasa da kullanacağız. performansı halen yerinde. 60 bindeki emsali ilede denedim 15 bindeki FII ilede. aracımı kullananlar lpgde bile ( ki ben benzin lpg farkını hissetmiyorum) gidiğine hayran :p:nazar:

6- 2005 collection vardı pert ettik 2001 ghia aldık. ford alıncaksa ghia alınır diyenlerdenim. donanım ve detayları ile diğer seriler arasında bazıları kabullenmesede gerçekten farkı hissetiriyor.

Yorum bağlantısı

aracımı öneririm 2001 ghia+sis farı+ hız sabitleme 4 hava yastığı orjinal alarm istedğim fiyat ise ankara piyasası için çok uygun :) nette 20-21 isteyenler var ankarada.

Geçmişi bilinen, ekstra donanımları olan ve herşeyden önmlisi üzerine titrenen bu araç için biraz daha fazla kredi faizi vermeye değer. Sonrasında istediğiniz temizlikte bir araç bulsanız bile bu donanımlardan büyük ihtimalle mahrum kalacaksınız..

Station araç Toros ve Kartal haricinde ülkemizde pek tutmaz. Geniş bagaj ihtiyacı olanlar aradıkları özellikte sedan bulamazlarsa SW'ye yöneliyolar. Lpg montajı düzgün yapılmış bir aracın tercih edilmesi, muayene, ruhsata işletme gibi bürokratik işlemlere ayrılacak zamandan tasarruf yaratır. Ancak araç konusunda titiz bir yapıya sahipseniz, en güzel az km yapmış, pronlemsiz motora sahip olan bir araca, kendi tercihiniz doğrultusunda lpg kiti monte ettirip, kullanmaktır. İkinci elde temizlik, donanımın önünde olur her zaman. Bu da şans işidir. Ghia güzel bir donanımdır ama onun da eksilklikleri vardır en nihayetinde.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sonax vb. yerde 400 TL ye ölüyü bile diriltirler, göz ile gözken temizlik kıstas olmamalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Evren abiye katılıyorum ghiadan da dolusu var ghia x :) benim araba x olacaktı çok az yolu kalmıştı :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

Kredinin miktarı artınca taksitlerde büyüyor, malum memur maaşı ile ödemede sıkıntı yaşamamak adına mümkün olduğunca az kullanmam gerekiyor. Araç alıncada ufak tefek masraflar olacak. Keşke imkanlar el verse, kaçırılmayacak bi araba mustafa dostumun arabası

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tabi bütce meselesi ayrı :( bende şuan limit zorluyorum. yoksa fiyatta biraz daha düşmek isterdim. çünkü alacağım aracıda kaçırmak istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

Mustafa dostumun arabayı kaçırmak istemiyorum doğrusu, ayın 15'inden sonra inşallah bişeyler ayarlayabilirim. Fiyat iyi, ama beni aşıyor şimdilik hadi bi el atıverin şu işe, Baskı yapın dostlar Mustafa'ya fiyatı aşağı çekelim :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Mustafa arabasını hiç satmıyacakmış gibi kullanıp; hiç satmayacakmış gibi bakım yaptığı için alıp, gazını koyup gezeceksiniz..

Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

Önümüzdeki hafta satışa çıkarmayı planladığım 59000 km de kırmızı renk benzinli 2001 otomatik ghia hb focus aracım var. Arabayı eşim kullanıyor çoğunlukla çocukları okula getir götür olayı. Bendede focus 2 titanium sw var ama focus 1 in sürüşü bana daha çok zevk veriyor. Düşünürseniz irtibata geçebiliriz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akçeşme

Önümüzdeki hafta satışa çıkarmayı planladığım 59000 km de kırmızı renk benzinli 2001 otomatik ghia hb focus aracım var. Arabayı eşim kullanıyor çoğunlukla çocukları okula getir götür olayı. Bendede focus 2 titanium sw var ama focus 1 in sürüşü bana daha çok zevk veriyor. Düşünürseniz irtibata geçebiliriz.

Dostum fiyat olarak beni aşar gibi geliyor. Satış fiyatın 20000 civarı olur diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

Uyarsa satış fiyatım 20000 civarı olarak düşünüyorum. İnşallah gönlüne göre araç bulursun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...