İçeriğe Yönlendir

Yeni Focus Vs. Honda Civic Hb ?

Cihan Şimşir

Recommended Posts

Cihan Şimşir

Arkadaşlar kısa bir süre içinde sıfır bir araç satın almayı düşünüyorum. Şu anda 2001 otomatik focus HB kullanıyorum. Yeni alacağım araç yine HB ve otomatik olacak ve iki araç arasında kaldım.

Yeni Focus HB Powershift Titanium 1.6 motor 54.220 TL

Honda Civic Sport i-shift 1.4 motor 47.750 TL

İki aracı da yakından inceledim, ikisini de oldukça beğendim. Konfor, serilik, performans, yakıt, sürüş keyfi, vb. kriterlere bakılırsa hangi aracı tavsiye edersiniz? Kafamdaki bulanıklığı dağıtacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

ben eğer honda diyeceksem bu honda 1.4 i-shift olmaz. 1,8 tam otomatik honda derim. 1,8 i-shift biraz sorunlu bir şanzuman olduğu için 2010 yılı içersinde tam otomatik geçiş yapmışlardı, gerçi 1,4 lerde pek bir sorun duymadım ama sonuç olarak yarı otomatik bir araç tam otomatiği tercih etmenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Eski 1,8 lik hb ler gibi vites geçişlerinde kafa sallamıyorsa Honda derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Eski 1,8 lik hb ler gibi vites geçişlerinde kafa sallamıyorsa Honda derim.

1,4 yarı otomatik şanzuman kullandığı için kafa sallıyor,

Yorum bağlantısı

focusu bilen anlatsın, Ben hondayı anlatayım.

i-shift şanzıman tam bi kabus.

Araba ben otomatikmiyim düzmüyüm diyor kendine sorup işin içinden çıkamayıp stop ediyo. İmo güncellemsi yapılıyor.

Dik bi rampada durup kalkmak ölüm.

Motor ve şanzımanda hondanın üstüne tanımam Ama ishift şanzımanı kabus. Motoru yine on numara.

Süspansiyon sistemine geleyim ; Asla ama asla bir fordun konforunu vermez... O kadar serttirki ; her çukura girdiğinizde ; Amortisör kulelerini resmen koltuğun altında hissedersiniz...

Ses izolasyonu zayıftır.

Performansın alası vardır :)

Sürüş keyfi konforun olmamasına rağmen güzeldir...

Geri park etme arka cam şeklinden dolayı birazcık zor olabilir...

İç kokpiti ve dış dizaynı son derece şıktır...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1.6 powershift test ettiniz mi ben test aracı bulamadım :( kağıt üstünde beni hayal kırıklığına uğrattı çünkü.

bu arada i-shift hondanın bir hatası oldu gibi yorumlar var hondacılar arasında. ben jazz da sürdüm. otomatik araba dediğin otomatik araba gibi olur. düz vites mantığı ile çalışan otomatikten hayır gelmez.

düğün konvoyunda kameramandım o araçla taib sürücü olarak. ilk ışıklarda araba saçmaladı ki yılların otomatik sürücüsüyüm :D

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

1,4 yarı otomatik şanzuman kullandığı için kafa sallıyor,

1,8 Hb otomatik vitesle iki sene önce Ankara'ya gitmiştim.

Vitesi kabus gibi geldi.

Eğer öyleyse yanına bile yaklaşmam.

Ama Civic sedanlar gibiyse fena değil.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

honda jazz da cvt ye geri döndü diyorlardı. belki civictede o kullanılıyordur. bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Cihan Şimşir

Powershift test aracı ben de bulamadım henüz maalesef. Özellikle şanzıman ve süspansiyon sistemi hakkında görüş bildiren arkadaşlara da çok teşekkürler, bunlar muhakkak çok önemli kriterler ve karar vermede etken olacaktır tabiyki. Gönlümüz zaten hep Focus'dan yana da bir de Civic'in bu tarz keyifsizliklerini sizlerden duyunca net kararımı vermeye doğru biraz daha yaklaşıyorum.

Yorum bağlantısı
Cihan Şimşir

Şu an gözüken max. bütçe 55-56 bin civarı gibi. Accord alabilecek olsam dediğiniz gibi hiç düşünmem :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

1,8 Hb otomatik vitesle iki sene önce Ankara'ya gitmiştim.

Vitesi kabus gibi geldi.

Eğer öyleyse yanına bile yaklaşmam.

Ama Civic sedanlar gibiyse fena değil.

abi 1,8 2010 yılından sonra tam otomatik vitese geçiş yaptı sorunu bu şekilde kaldırdılar tam otomatikler gayet güzel

Yorum bağlantısı
Cihan Şimşir
(düzenlendi)

Evet değerlendirilebilir Çağlar Abi.

tarihinde Cihan Şimşir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"yeni" focus ile "eski" honda niye karşılaştırılıyor. Azcık dişinizi sıkıp yeni civic bekleseniz?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

55bin TL ye Leon 1.6tdi +dsg ,tadından yenmez.

Valla konuyu okumaya başladığımda aklıma gelen bir araçtı ama Çağlar abi yazıvermiş hemen.Ne derler böyle durumda 'beni kömeceksin' abi :D Mazda 3 bile düşünebilir uzun yıllar kullanılacaksa

Yorum bağlantısı
Cihan Şimşir

"yeni" focus ile "eski" honda niye karşılaştırılıyor. Azcık dişinizi sıkıp yeni civic bekleseniz?

Haklısınız aslında, ama 4-5 aydır Aralık-Ocak gibi faaliyete geçeceğim belliydi yaklaşık olarak, yeterince diş sıkma politikası uyguladım kendimce :) Yeni Civic'in çıkış tarihi belli mi acaba? Yılın başlarında olursa yine değerlendirilebilir, değişik motor seçenekleri de gelecekmiş sanırım.

Yorum bağlantısı

Belli belli :) 2011 kasa fabrikada biti bayilerin ellerindede çok çok çok az kaldı...

Aslında kasım aralık başlayacaktı satışlar ama ocak aynıa aktarıldı Duruma göre şubattada satışa çıkabilir.

Honda hayatında bir ilk yaptı bu kasada ve lpg takıyor. Direk fabrikadan lpg'li gelmiyor tabiki Ama servisler takacak...

Yani araç sıfır alınırken lpg isteye ek bi ücretle takılacak müşteriye teslim edilmeden önce...

Yorum bağlantısı
Cihan Şimşir

Focus mu Honda mı derken bir anda fikirler değişti ve Opel Astra'da karar kıldık. Bugün sözü kestik, muhtemelen yarın ya da çarşamba günü aracı teslim alacağım. Opel Astra Cosmo Active Select 1.6 115 HP, bayinin elinde varmış, bekleme de söz konusu olmayacak artı fiyat olarak en uygun indirimi Opel yaptı ve Ford'dan Opel'e yatay geçiş yapıyoruz bakalım :)

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun BU arada net tarih az önce belirlendi, 23aralıkta araçlar bizde 26 aralıkta satışa sunuluyor.

Yorum bağlantısı

Babamın arabada nerdeyse sıfır isteyen olursa veririm Garantiden ne kadar parça varsa değiştirdimde ayıptır söylemesi :)

2009 makyajlı kasa Elegance otomatik ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...