İçeriğe Yönlendir

Ford Ailesi Olarak Takas Desteği İstemek Gayet Doğal Hakkimiz...

Kenan Arslan

Recommended Posts

Kenan Arslan

Arkadaşlar Aranızda yeniyim ama ısrarla kalitesine sağlamlığına güvenerek tüm çevreme tavsiye ettiğim marka FORD'dur.Bir çoğunuzun aksine arabalar konusunda ukalalık derecesine varan fanatikliğim var. Bir çoğunuzdan daha fazla arabaya çeşidine bindiğimide söyleye bilirim yaşım 44 ve 13-15 yaşımdan bu tarafa arabaya biner ve takip ederim. 2010 yılında babama ford focus conford 1,6 100 ps benzinli bir araç aldım.aynı yıl Kayın pederime 2010 focus collettion 90 ps dizelini aldım. 2011 yılında yakın arkadaşım Orhan beye 2011 focus collettion benzinli bir araç aldım. aynı tarih Kendime aralık 11 de Ford FOCUS III Style plus pk bir araç aldım ve bu tarihte iş arkadaşım Yard.Doç.Dr.Mehmet DEMİREL'e ford fiesta alması için ön ayak oldum yine aynı tarihte formumuza üye arkadaşım Erdoğan SAZLI'ya ford focus III style bir araç daha aldık. Fordu sevmek sadece binmekle olmuyor yakın çevremizi yönlendirerekte fordun kalitesine ve benzeri özelliklerine destek olmamız gerektiği düşüncesindeyim . Mesela her fırsatta ford yetkililerine ilettiğim vede ısrarla üzerinde durduğum takas desteği konusu ford ikinci elde kendi arabasına sahip çıkarak biz müşterilerinin memnuniyetini ikiye katlaya bilir hadin hepimiz ford ailesi olarak yarın forda ikinci el takas desteği için birer mail yollayalım ve arabalarımızın değerini artıralım.... Saygılarımla KENAN ARSLAN

fordun en büyük ayıbı takasta kendi arabalarına bile piyasanın altında değer biçmesi en azında eskişehir afyon ve kütahyada bu böyle diğer şehirleri bilemem ... ben fordumu yenilemek istediğimde ford piyasanın üzerinde değer biçmeli bence siz saygı değer arkadaşlarım ne diyorsunuz bu konuda ??? sizlerin şehirlerinde durum nasıl ???

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Geçen sene ocak ayında 2. El aracımı satıp 0km araç almak istediğimde. 1998 Ford mondeo aracıma ford bayisi 8.250 lira değer biçmişti. O sırada piyasada aracımın en en düşük fiyatı 10.500 lira civarıydı. En azından 0km araç almak istediğimde daha makul bir fiyat vermeleri gerekirdi bana kalırsa. Karabük te de durum budur.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

babanızın, Kayın pederinizin, Orhan beyin ,Dr.Mehmet DEMİREL'in ve Erdoğan SAZLI'nin , arkanızdan sizi kovalayarak koşturduğunu görür gibiyim :):p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Muş'ta bu yıl haziran ayında 2005 Tdci Comfort, renk beyaz, km 150.000, Sadece bagaj kapağı boyalı, başka boya ve değişeni olmayan, sağ ön çamurluğunda hafif bir eziği bulunan arabamı 15.250'e saydılar. Piyasada en az 16.000'e giderdi diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

200li yıllarda, DOD, 2.ele, cepten destek bile verirken , Otosan nın 2.el procesi vardı, çizim+maket vb. 2012 ye geldik, 2.ele ait showroom bile yok nerede ise bayilerde, hangi destek :D , ben 2010 başından beri satış/pazarlaması, 2011 sonu itibarı ile de SSH yanlış yola girdi diyorum, 3-4 sene içinde görürüz nasipse....

Yorum bağlantısı
Kenan Arslan

Kıymetli arkadaşlarım biz bu konuyu gerekli mercilere iletmeye devam ettiğimiz sürece arabamız hak ettiği değeri bulacaktır . Ben şahsım adına çevremdeki insanlarıda bu yönde eğitmeye çalışmaktayım ayrıca her fırsatta anketlerde müşteri temsilcilerinden gelen memnuniyet görüşmelerinde ısrarla bu konuya ferdi olrak değinmekteyim sizlerinde katkısıyla bu vurdum duymaz tutum bir nebzede olsa düzelecektir kanısındayım SAYGILAR

Yorum bağlantısı
Kenan Arslan

Konumuza katkılarınız için Ergin Ertuğrul Bey, Okyay Pay Bey, Ali Satılmış Bey, Çağlar Bayur Bey ve Murat Yılmaz beye teşekkür ederim .....

Genel merkeze bu konuyla alakalı atılacak ufacık bir maille ellerimiz aşınmayacağı gibi tepkimizi dile getirmekle bazı şeyleri başara bilirizde .... Duyarlılığınız için şimdiden hepinize teşekkür ederim .... KENAN

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Ford'un piyasası gereğinden yüksek zaten. Daha ne isteniyor anlamadım? Altın gibi gramla mı satılsın nolsun?

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

bayiler araç satmak düşüncesiyle 2.el takası almıyor.

takastan ne kadar kazanırım düşüncesi var.

birde bayideki 2. el sorumlusunun galeriden alacağı komisyon düşüncesi ;)

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Sizin şikayet ettiğiniz konu bütün firmalarda aynı şekilde işliyor. Ford'un bu konuda özel bir politikası yok. Bütün firmalar sadece satacağı araçtan değil, ikinci el olarak aldığı araçtan da kâr etme düşüncesiyle hareket ediyor. Hal böyle olunca aracınıza biçilen değer, oradaki satış elemanının anlaşmalı galericiden aldığa fiyata kârını da ilave etmesiyle belirleniyor. Yani size galericiden bile düşük fiyat veriyorlar. Özeti şu, bayiye araç satmayacaksın, her koşulda sen sat daha iyidir. Aracın piyasa değerini belirleyen şey ise herşeyde olduğu gibi arz talep dengesidir. Ford daha iyi araç üretsin, talep artsın, arzı da vw deki gibi kıssınlar, biz de araçlarımızı satıp zengin olalım :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Konu bana pek mantıklı gelmedi.Ford'u bırakın tüm markalar aynı durumda değil mi?Hepsi düşüğe alalım yükseğe satalım peşindeler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necati Dur

Benim aracıma bir hafta önce 17000 fiyat verdiler. Bende Otomatikman sahibindene 17000+2750'den ilanımı koydum.

Yorum bağlantısı
Kenan Arslan

Teşekkürler M. Alper Ekinci Bey direkt olarak anlatmak istediklerime tercuman olmuşsunuz ... Fordun Altın gibi gramla satılması değil tabiki arkadaşlar niyetim ama takdir edersinizki piyasası belli olan bir aracada takasda piyasa değerinin altında vererek müsterisini madur etme politikasına karşı çıkmaktayım en azından piyasa değerini versinler yoksa benim derdim piyasanın üstünde bir rakam görmek değil FORD yetkililerine sesimi duyurmak amacım tabiki buradaki tüm dostlarla birlikte hakkımızıda savunmak SAYGILARIMLA

Ahmet ÇANKAYA bey sizede ayrıca teşekkür ederim ....

Yorum bağlantısı
Kenan Arslan

Bu arada küçük bür NOT : Arabasını yenilemeyi düşünen arkadaşlarıma ... yenilemyi düşündüğünüz aracınızın marka model ve donanımını belirledikten sonra sadece bulunduğunuz ildeki bayiden değil birçok yurt içi bayisinden fiyat almalarını şiddetle tavsiye ederim göreceksiniz fiyatlar ne kadar esnek ve oynak çıkacaktır... tabiki arabanızı takasa değilde kendi çabanızla satmak koşulu ile .... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Teşekkürler M. Alper Ekinci Bey direkt olarak anlatmak istediklerime tercuman olmuşsunuz ... Fordun Altın gibi gramla satılması değil tabiki arkadaşlar niyetim ama takdir edersinizki piyasası belli olan bir aracada takasda piyasa değerinin altında vererek müsterisini madur etme politikasına karşı çıkmaktayım en azından piyasa değerini versinler yoksa benim derdim piyasanın üstünde bir rakam görmek değil FORD yetkililerine sesimi duyurmak amacım tabiki buradaki tüm dostlarla birlikte hakkımızıda savunmak SAYGILARIMLA

Ahmet ÇANKAYA bey sizede ayrıca teşekkür ederim ....

Kenan bey çabanız bence gereksiz..Diğer arkadaşlarımında belirttiği gibi bu durum bizlere hiç bir şey kazandırmaz.Ford bizden aracı aldığında bu aracı mutlaka bir başka müşteriye satmak durumunda..Atıyorum sadece sıfır araç almak için gitmiyoruz ford bayisine.Ben piyasa ederi 22 bin eden aracı forda 22 ye satarsam diğer 2.ci el müşterisi o aracı kaça alıcak peki? 25 bin lirayamı? Bu durumda piyasa yükselmiş olucak.Yada siz diyorsunuzki alsın aynı fiyata geri satsın..Kusura bakmayın hiç bir ticarette böyle bir durum yok.Siz aracınızı uygun aldıysanız onu keyfini çıkarmaya bakın..

Aramıza hoşgeldiniz.

Yorum bağlantısı
Kenan Arslan
babanızın, Kayın pederinizin, Orhan beyin ,Dr.Mehmet DEMİREL'in ve Erdoğan SAZLI'nin , arkanızdan sizi kovalayarak koşturduğunu görür gibiyim :):p
Sevgili Okyay PAY bunlar sadece ford marka araç sahibi olmalarına vesile olduğum kişiler birde diğer marka araç almaları için çabaladığım dostlar beni kovalarsa işte ozaman yandık :D

Kenan bey çabanız bence gereksiz..Diğer arkadaşlarımında belirttiği gibi bu durum bizlere hiç bir şey kazandırmaz.Ford bizden aracı aldığında bu aracı mutlaka bir başka müşteriye satmak durumunda..Atıyorum sadece sıfır araç almak için gitmiyoruz ford bayisine.Ben piyasa ederi 22 bin eden aracı forda 22 ye satarsam diğer 2.ci el müşterisi o aracı kaça alıcak peki? 25 bin lirayamı? Bu durumda piyasa yükselmiş olucak.Yada siz diyorsunuzki alsın aynı fiyata geri satsın..Kusura bakmayın hiç bir ticarette böyle bir durum yok.Siz aracınızı uygun aldıysanız onu keyfini çıkarmaya bakın.. Aramıza hoşgeldiniz.
aranızda olmaktan memnunum hoş buldum teşekkürler siz sadece olaya bayi gözüyle bakarken ben kurumsal olarak bakıyorum bunu ford ismi belli kriterlere oturta bilir sizin verdiğiniz örneğe gelecek olursak piyasa değeri 22,000 tl olan aracıma ford illa 22,000 değilsede 21,500 versin güzel arkadaşım çıkarıp belindeki silahı topuğumuzada sıkmasın değilmi 17,000 tl gibi komik rakamlar sizce ticari ahlaka uyarmı ????

yine olaya bayi gözüyle bakacak olursam ben fordumla takasa gittiğimde özelliğim olsun isterim nihayetinde ford kullanıcısıyım ve tekrar ford almak istiyorum ama ben bu bayiye renaultumla gidersem dediğinize katılırım ticarette herşey mübahtır vurun abalıya ...... :biggrin:

Yorum bağlantısı

Takas'ta alım veya satım değerinin önemi yoktur. Önemli olan aradaki farktır. Ancak buradaki konu biraz daha farklı. Burada Ford kullanıcılarına müşteri sadakatinden dolayı ve yeniden Ford seçtiği için bir talep sözkonusu. Bu bir şirket politikasıdır. Ancak;

- Aracı alan bayi bir işletmedir ve kâr politikası vardır. Ya da zarar etme lüksü yoktur. Sonuçta bayi aracı üstüne alıyor. Bakımını yapıyor, sonra tekrar satılığa çıkarıyor. Piyasadaki perakende satıcıya göre aracı bir miktar düşük alması normaldir.

- Aracı bayiye bırakmanın bir amacı da müşteriyi bulmak için harcanacak zaman ve sat(a)mama riskini devretmektir. Bu devrin karşılığı da satış fiyatından feragat etmektir.

- Bayiye bırakılan araçlar ile elden biniciler arasında satılan araçların arasında fark vardır. Bayi aldığı aracın masraf çıkarma ihtimalini araç temiz olsa da fiyattan düşer ki, uzun vadede zarar görmesin. Çünki genelde bayilerden alınan ikinci el araçlar bir süre garantili olurlar.

- Bayilerin bazıları ikinci el bölümlerini 3. şahıslara devretmişlerdir. Dod gibi kurumsal bir ikinci el satış bölümü olmadığından, aslında bu araçların alım satımını yapanlar bir nevi galericidir.

Kenan Bey keşke sizin dediğiniz şekilde, Ford'unu Ford ile değiştirene cazip fırsatlar sunulabilseydi. Bu ancak dönemsel kampanyalarla olabilecek bir uygulama gibi gözüküyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Kenan Arslan

Takas'ta alım veya satım değerinin önemi yoktur. Önemli olan aradaki farktır. Ancak buradaki konu biraz daha farklı. Burada Ford kullanıcılarına müşteri sadakatinden dolayı ve yeniden Ford seçtiği için bir talep sözkonusu. Bu bir şirket politikasıdır. Ancak;

- Aracı alan bayi bir işletmedir ve kâr politikası vardır. Ya da zarar etme lüksü yoktur. Sonuçta bayi aracı üstüne alıyor. Bakımını yapıyor, sonra tekrar satılığa çıkarıyor. Piyasadaki perakende satıcıya göre aracı bir miktar düşük alması normaldir.

- Aracı bayiye bırakmanın bir amacı da müşteriyi bulmak için harcanacak zaman ve sat(a)mama riskini devretmektir. Bu devrin karşılığı da satış fiyatından feragat etmektir.

- Bayiye bırakılan araçlar ile elden biniciler arasında satılan araçların arasında fark vardır. Bayi aldığı aracın masraf çıkarma ihtimalini araç temiz olsa da fiyattan düşer ki, uzun vadede zarar görmesin. Çünki genelde bayilerden alınan ikinci el araçlar bir süre garantili olurlar.

- Bayilerin bazıları ikinci el bölümlerini 3. şahıslara devretmişlerdir. Dod gibi kurumsal bir ikinci el satış bölümü olmadığından, aslında bu araçların alım satımını yapanlar bir nevi galericidir.

Kenan Bey keşke sizin dediğiniz şekilde, Ford'unu Ford ile değiştirene cazip fırsatlar sunulabilseydi. Bu ancak dönemsel kampanyalarla olabilecek bir uygulama gibi gözüküyor.

Saygılarımla.

Evren bey söylediklerinizi biliyor ve size katılıyorum ama hal şudurki bunları bilmekle bunlara razı olmak iki ayrı çizgi kaderci olmak yerine azcık sesimizi çıkarmak sorunlarımızı kökten çözmesede göz önüne alınarak bir nebzede olsa iyileştirilecektir kanısındayım buda tek vücut tek sesle mümkün geçmişten bu güne insanlar tek vücut olarak seslerini duyurmuştur unutmayalım ... SAYGILARIMLA

Bu arada şahsi olarakta donkişotluk yapmadığımı sanmayın mail telefon v.b. araçlarla forda her fırsatta bunları müşterileri olarak talep yazılarımda yada sesli mesajlarımda bildirmekteyim ama dediğim gibi sesler çoğalırsa dikkate alınma oranı dahada yükselecektir ....

Yorum bağlantısı
Kenan Arslan

Gerçekten Focus Conford ve Focus Collettion'a hiç binen yoktur forumda :)

ben 2009 aralık conford aldım ve bindim halada biniyorum 2010 nisandada collettion 90ps dizelle tanıştım onada biniyorum azda olsa ama favorilerimden 1,6 100 ps 2011 collection un hakkını yemem arkadaşıam aldım ben arabamı yenileyene kadar ortakçısı oldum resmen km sinin yarısı bana ait 2011 ağustosta evlilik yıl dönümünde focus III style plus paketle tanıstım tüm tabularımı yıktı şimdi kendi arabamı tek geçiyorum yeni kasa bir başka donanım süper harikulade ilave özellikler sunuyor ve keyf alıyorum bunu kullanırken allah hepinize nasip eder inşallah SAYGILARIMLA

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...