İçeriğe Yönlendir

Focus 2 Otomatik Tamamen Açılır Bagaj Kapağı Yapmak?

Serdal Soysal

Recommended Posts

Önder Başböyük

iyice rahat alışır olduk eskiden ne hidrolik direksiyon vardı ne otomatik cam ne de merkezi kilit bence bu kadar yeterli bagaj kapagını da kendin aç yani, utanmasak yakında kendi kendine giden araba isteyeceğiz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Bende başka birşey sorayım,benim aracım 2006 sedan ghia;seyir halinde iken birisi kalabalık trafikten faydalanıp bagajı açsa [(içinde birşey bulamaz da) :shok: mesela] bagajda ne var ne yok alır götürür :elveda: buna bir çözüm yok mudur :unsure2: ? Yani seyir halinde iken bizim iznimiz olmadan bagaj açılamasa diyorum. :blush: Çok mu şey istedim :blush:

Ben böyle durumlarda içerden kapıları kitliyorum,böylece bagajda kitleniyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

birde amortisöre gaz basma olayı varmış doğrumudur? :unsure2:

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

Bende başka birşey sorayım,benim aracım 2006 sedan ghia;seyir halinde iken birisi kalabalık trafikten faydalanıp bagajı açsa [(içinde birşey bulamaz da) :shok: mesela] bagajda ne var ne yok alır götürür :elveda: buna bir çözüm yok mudur :unsure2: ? Yani seyir halinde iken bizim iznimiz olmadan bagaj açılamasa diyorum. :blush: Çok mu şey istedim :blush:

abi benim araç çalışırken bagaj açılmıyor içerden kapıyı açmadan. avmlere girerken bagaj kontrolü yapmak istediklerinde mutlaka kendi kapımı açmam gerekiyor kapılar kilitli olmasa bile.

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

iyice rahat alışır olduk eskiden ne hidrolik direksiyon vardı ne otomatik cam ne de merkezi kilit bence bu kadar yeterli bagaj kapagını da kendin aç yani, utanmasak yakında kendi kendine giden araba isteyeceğiz...

Utanmakla alakası yok ihtiyaç duyarsam onu da isterim.

sizin focus alma sebebiniz neydi? Önder Bey.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ben böyle durumlarda içerden kapıları kitliyorum,böylece bagajda kitleniyor.

abi benim araç çalışırken bagaj açılmıyor içerden kapıyı açmadan. avmlere girerken bagaj kontrolü yapmak istediklerinde mutlaka kendi kapımı açmam gerekiyor kapılar kilitli olmasa bile.

çok basit abi kapı kilidine bas kapılar ve bagaj kilitlensin

Aslında doğru söylüyorsunuz da :rolleyes: bazen unuttuğumuz oluyor, :unsure2: 2010-11 lerde frene basınca da açılmıyormuş araç hareket halinde de açılmıyormuş gibi birşeyler duydum ama ben denedim olmuyor :angry:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Gülderen

Aslında doğru söylüyorsunuz da :rolleyes: bazen unuttuğumuz oluyor, :unsure2: 2010-11 lerde frene basınca da açılmıyormuş araç hareket halinde de açılmıyormuş gibi birşeyler duydum ama ben denedim olmuyor :angry:

2011 collection HB aracımda eğer durduk ve arac calısıyor bagaj acılmaz kapı kılıtlı olmasa dahi ıkı tane acma yöntemi var ya araç kapısını açıçaksın yolcu-sürücü kapılarından herhanği biri yada anahtardan iki defa bagaj düğmesine basacaksın anck oyle acılıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bende ön kaputu bu şekilde amortisörlü yapmayı düşünüyorum. Kaldırdıktan sonra kaput çubuğu ile tutturmayı sevmiyorum.

dsc01011e.jpg

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Yapmışlar:

tahmin ediyorum bu bagaj kapağı hem açılıyor hemde kapanıyor..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bende ön kaputu bu şekilde amortisörlü yapmayı düşünüyorum. Kaldırdıktan sonra kaput çubuğu ile tutturmayı sevmiyorum.

Hepsini neden böyle yapmazlar anlamam ; çok rahat birşey ama maliyeti düşünüyorlar sanırım :angry:

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

çok basit abi kapı kilidine bas kapılar ve bagaj kilitlensin

Benim arabanın bagajı seyir halindeyken açılmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Onur Özen

Herkese selam

bu konu açılalı ve en son yorum yapılalı epey olmuş acaba fırsat bulup araştırıp hatta yaptıran var mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Berat Erdem Aktaş
(düzenlendi)

tarihinde Berat Erdem Aktaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

seatta yaptıran var, başka marka da birkaç tane gördüm, hemen hepsinde sonradan burulma sorunu başladı, birinini kaputunda gamze oldu (motor kaputunu yaptırdı)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Şahin Efe Kahraman

bende arabam için amartisor almıştım. montajını yaparken bu yay sistemini uygulamaya çalışacam bakalım olacakmı :D

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Özgür Dalda

Mrblar eski fordcuyum suan palioya geçtim :) ama bu proje için malzeme temini asamasındayım amortisöre yay temin ettim istanbulda uğur abi özel ebatta yay imal eden iyi kaliteli bir esnaf isteyenler için numarası 05347349266 . Bagaj telini çekmek için ise selenodi bobin kullanıcam aliexpressten sipraiş ettim 5 $ beklemedeyim

Yorum bağlantısı
Serhan Kaya

Skoda forumunda bu işin yapılışı paylaşılmıştı. Piston uçlarıni yön değişikliği ile basitçe oluyordu.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ufuk Kökmen

arkadaşlar merhaba forumda yeniyim aracım focus 2 ghia hb mekanik kalıp yayı kullanarak otomatik açma işlemi yapılabiliyo 1 hafta aracıma uyguladım güzelde oldu yardımcı olmak amacıyla şu bilgiyi vereyim hb kasada kullanacagınız yay 10 cm olmalı yayın maksimum kapanmış hali 4.5 cm olmalı kesinlikle olmamalı çünkü bagaj kapısı tam kapalı iken pistonun tutacagıyla arasında kalan mesafe 4.5 cm dir mutlaka deneyin araçta güzel duruyor

Hb kasa hayatta açılmaz  :biggrin:

oluyo abicigim piston filan degiştirmene gerek bile yok

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Bunlar sedan için.Sedana güzel olur ama hb için hrm zor hem de tehlike arz eder bence.Çünkü hb araçta bagaj kaputu tavandan daha yükseğe çıkıyor sanırım.(Aracım hb ama hiç dikkat etmedim geçiyor mu tavan seviyesini diye fakat tahminimce geçiyor olmalı)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...