İçeriğe Yönlendir

2. El Araç Alımında Lpg Işletilmesi?

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

kısmetse perşembe aracın satışını verip cuma yeni aracımızın satışını alacağız. aracı alırken 34 olan plakası 41 e çevrilecek. artık ruhsatı noter hallediyormuş sanırım 1 ay içinde yeni ruhsat elimize geçiyormuş. Ben aracı aldığımız haftadan 1 hafta sonra lpg montajını yapacağım. Yeni ruhsat elime geçmeden bu işlemler nasıl yapılıyor? Lpg ciye gittim sızdırmazlık lpg dosyası ve muayene belgesiyle gidip yeni ruhsata işletirsin dedi?

Ben 2 defa mı ruhsat değişeceğim lpg işletmek için yoksa araç yeni ruhsatı çıkarrıken bu lpg işinide araya sıkıştırp bir kere ruhsat çıkartarak yırtabilir miyim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

15 günden önce ruhsatın gelmez...

Sen ikinci haftaya bırakmadan Lpg'ni taktırıp, sızdırmazlık proje ve Ek1 ile muayeneni yaptırıp, emniyete ruhsat için müracaat edeceksin..

Müracat etmezsen, ruhsatın gelir tekrar değiştirmek zorunda kalırsın..

Onlar göndermedne sen gideceksin ki, ruhsat parası ödemeden ruhsatını alacaksın..

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

plaka değişecekse ruhsatı noter halletmiyor Mustafa kendin hallediyorsun LPg yi taktırıp sızdırmazlık alıp muayeneye girdikten sonra tüm belgelerle trafiğe gideceksin lpg si işlenmiş yeni plakalı ruhsatı alacaksın

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

plaka değişecekse ruhsatı noter halletmiyor Mustafa kendin hallediyorsun LPg yi taktırıp sızdırmazlık alıp muayeneye girdikten sonra tüm belgelerle trafiğe gideceksin lpg si işlenmiş yeni plakalı ruhsatı alacaksın

Mehmet Abinin ve Nuri Beyin dedikleri doğru. Sen Lpg'ni taktırıp, sızdırmazlık proje ve Ek1 ile muayeneni yaptırıp, emniyete ruhsat için müracaat etmezsen ruhsat çıkar evine gelir. Gerçi senin gitmen gerek plaka değişecek.

Ben Mehmet abinin dediği işlemleri yaptırdım Nuri beyin dediği gibi gittim tarafiğe plakamı beğendim ve ruhsatımı verdiler. Hiç bir sıkıntı çıkmadı. Tek ruhsat değişmiş oluyor iki iş olmuyor.Kolay gelsin saygılarımla.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Mustafa konuyu bir ara gördüm aracın satılmış. Şimdi de bulamadım. Buradan yazayım bari. Hayırlı, uğurlu olsun. Forum içinde alışveriş olması gayet güzel oldu. Yeni alacağın araç sürpriz mi? Ben mi kaçırdım?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

forumun derinliklerinden satıldı, adresi bilindik yerde yine :nazar: , forum içi satışları devam edecek gibi :fiuw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yeni alacağın araç sürpriz mi? Ben mi kaçırdım?

Saygılarımla.

Aldı.. Hemde forumdan :)

2004 F1 ghia gri sedan. otomatik, cc'li ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

Mustafa konuyu bir ara gördüm aracın satılmış. Şimdi de bulamadım. Buradan yazayım bari. Hayırlı, uğurlu olsun. Forum içinde alışveriş olması gayet güzel oldu. Yeni alacağın araç sürpriz mi? Ben mi kaçırdım?

Saygılarımla.

Teşekkürler abi. internete ilan vs bile vermedim. çünkü km orjinal ama 175 bin km diye gereksiz diyaloglar olacaktı :) eğer satılmasa makyajlı kasa yüzüne bürünüp 1-2 sene daha binilecekti :D satılınca aslında 7 senelik bi hasret bitti :D hemde + özellikleri olan sevdiğim bir abimin sevdiğim bir arabası için anlaştık. kısmetse cuma devrini alacaz.

işte lpg yok onu taktırıp ruhsata işletmemiz var :D

ufak tefek aksesuarımızı takıp güle güle binecez Allah kısmet ederse.

eve gelsin bi xenonlu blaulu kararan aynalı da olacak :D

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

forumun derinliklerinden satıldı, adresi bilindik yerde yine :nazar: , forum içi satışları devam edecek gibi :fiuw:

Güzel bir alışveriş olmuş. Forum içinde bu tip alışverişler çok önemli. Bilgi paylaşımı yaptığımız, nerdeyse seceresini paylaştığımız araçların tanıdıklar tarafından alınması iki tarafı da memnun eder. Alan rahat eder, satıcı satış kaygısı duymaz. Neyse, Mustafa'nın Lpg konusunu daha fazla sabote etmeyeyim. Mustafa teleflex ya da prins taktır diyerek, konuya bağlantı yapalım :)

Saygılarımla.

Teşekkürler abi. internete ilan vs bile vermedim. çünkü km orjinal ama 175 bin km diye gereksiz diyaloglar olacaktı :) eğer satılmasa makyajlı kasa yüzüne bürünüp 1-2 sene daha binilecekti :D satılınca aslında 7 senelik bi hasret bitti :D hemde + özellikleri olan sevdiğim bir abimin sevdiğim bir arabası için anlaştık. kısmetse cuma devrini alacaz.

işte lpg yok onu taktırıp ruhsata işletmemiz var :D

ufak tefek aksesuarımızı takıp güle güle binecez Allah kısmet ederse.

eve gelsin bi xenonlu blaulu kararan aynalı da olacak :D

Güle güle kullan tekrar, kazasız, belasız. Aracın havası eminim sayende çok değişecektir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

abi işciliğinden satış sonrasından ve fiyat performans oranından dolayı diğer aracımda 80 bin km hiç arıza yapmadan kullandıığm performans tüketiminden memnun olduğum brc taktırcam. dediğin markaları da düşündüm ama izmitte pek görmedim o markaları.

Yorum bağlantısı

abi işciliğinden satış sonrasından ve fiyat performans oranından dolayı diğer aracımda 80 bin km hiç arıza yapmadan kullandıığm performans tüketiminden memnun olduğum brc taktırcam. dediğin markaları da düşündüm ama izmitte pek görmedim o markaları.

Karar senin tabi. Memnunsan diyecek söz olmaz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

lpg işlemini aksatma, yoksa benim gibi 2. kez ruhsat parası verirsin. 1 hafta yeterli süre

alır almazda taktırmak istemiyorum. aracı bir hafta gözleyip bir sıkıntısı var mı yok mu emin olmalıyım ki lpg takıldıktanm sonra lpg kaynaklı sıkıntı var yok onu anlayayım. hem şehir dışı şehir içi tüketimi de merak ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Karar senin tabi. Memnunsan diyecek söz olmaz.

Saygılarımla.

yeni kitler benim eskilerden farklı ama inş sıkıntız bi 100bin km kullanma planımız var :)

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

hocam önce bankadan rehini kaldır sonra sızdırmazlık ve muayeneyi hallet Ek1 doldurulacak sonra tüm bu evraklarla trafiğe başvur rehini kalkmış lpg si işlenmiş ruhsatını alırsın tank olayını hiç duymadım öyle birşey olsaydı lpg ci tembihlerdi diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Para çok nasıl olsa.. Hepsini bir arada yaptırıverirsin. :p

Tüpçüye git.. proje ve diğer teknik belgeleri al..

Sızdırmazlığa git, raporunu al..

Ek1 ile muayene git..

Muayeneden sonra elindeki ek1 ile trafiğe git..

iki ruhsat parası bir muayene parası, bir de sızdırmazlık muayenesi yaptıracaksın..

Muhtemelen emisyon istemeyecekler...

Trafik poliçen yanında olsun.. Gerçi olmaz da, mtv ve ceza borcun olmasın..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ruhsattan kalkmadan, senin baktığın yerden kalkmaz hocam...

Bankanın yazısı trafiktedir...

Bence sorun olmayacak, banka gönderdik diyorsa, git trafiğe..

Yorum bağlantısı

Ben arabamı Kütahya dan aldım. LPG işli değildi. Sızdırmazlık, muayene hepsi bitti. Trafiğe gittim Kütahya dan ruhsat gelmeden işlem yapamayız dediler, ruhsat adresinize gelsin ondan sonra gelin dediler.

1. Şimdi bu ruhsat geldikten sonra ben lpg 'dir yazısı için tekrar ruhsat değiştirip 50 tl mi bayılacağım (plaka aynı kaldı bu arada).

2. Bu ruhsat gelmemek için diretirse ne yapmalıyım, noteri mi, Kütahya trafiğe mi başvurmalıyım..

3. Bu forumu iyi ki bulmuşum :D (Telefon formundan bi arkadaş tavsiye etmişti bu siteyi...)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benimkide işli değil.Aracımda satılık şuanda işletsem mi yoksa beklesem mi.Alıcı için bir sorun olmaz sanırım lpg nin işlenmemiş olması değilmi

Yorum bağlantısı

Aslında lpg işli olmayan araçlara lpg satılması bile yasak. Ama nerde türkiyede o düzen... Sadece polis kontrol ederde " bu araç lpg'li ama işli değil !!! " derse o zaman cezası var. Sizce polis arabanın lpg li olup olmadığına bakar mı ?

Ayrıca aracın lpg işli olmaması alıcıya ekstra masraf demektir. Sızdırmazlık raporu alacak yaklaşık 30 tl, egzoz pulu (gelmişse zamanı) oda yaklaşık 30 tl, bide muayene yaklaşık 140 tl. Ruhsat değiştirmek zorunda kalırsanız extradan bide 50 tl. Ben aracı alırken 30,000 e anlaşmıştım. Sonra aklıma geldi. Fiyatı 29,750 ye çektim..

Ha bu arada bunlarla uğraşmak da cabası :angry:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Fuat abi senin arabada film var mıydı :p yarın lpg montajı yapılacka yetişip sızdırmazlık alırsam cumarteside Tüv e girecek araç. pazartesi dananın kuyruğunu koparacaz :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...