İçeriğe Yönlendir

Stop Etme Ve Rolantide Sıkıntı

Vural Okan

Recommended Posts

Vural Okan

iyi akşamlar bu akşam işten çıktım aracı çalıştırdım gaz ve benzin olmasına rağmen frene basıp duruken araba stop ediyor ayağını gazdan çekmeye gelmiyor.benzine aldım fakat sorun çözülmedi araç boşta iken stop etmiyor ama tireme ve rolanti devir saatinin ibreside bir yukarı bir aşağı oynuyor.yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Kuzey Kaya

hiçbir bilgim yok :s

arada titretme ve stop ediyor fakat soğukken ve gazdayken yapıyor.. oda soguk havalardan dıye yorumluyorum kendımce.. ama sızınkı farklı biraz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sanıyorum, kısa sürede tanışacağız :D , basit bir vakum hortumu veya by-pass temizliği olabilir, rölantide türbin yükü olmadığı içni tolere edebiliyor, ama D ye alınca stop ediyor, D iken sık sık stop etmesi türbin sağlığı için de iyi değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kuzey Kaya

çağlar abi bizim araçlarda rölantı ayarı yapamıyorsun demi sensörlü kendisi yapıyor...

Yorum bağlantısı
Kuzey Kaya

mehmet abi zaten araç durduğu yerde stop ediyor D yada R ye geçtiğinde. göstergede bi sorun yok... ( benim ki vural beyin ki gibi değil ama belki onun çalışmıyor olabilir)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hiçbir ayar yok, ayarı yapacak beyne doğru data yollatacak teknisyen vardır sadece.

Yorum bağlantısı
Vural Okan

ayağımı gazdan çekince vitesteyken stop ediyor.Atatürk sanayide bir arkadaşı aradım hava alıyor veya rolanti münşürü arızalı olabilir dedi aracı sürerken bir ayağım gazda diğer ayağımla frene basarak eve gelebildim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu şekilde kullanınca, türbine şanzımana aşırı yük biner, bir an önce baktırın, iş büyümesin.

Yorum bağlantısı
Vural Okan

Çağlar bey tarık ustayı tanıyormusunuz bilmiyorum ona götürdüm sabah manifold a giden hortumlardan biri çıkmış :-) bu arada gittiğim iyi oldu bizim araçların bir özelliğide vitesteki boşluk sorunu vardı bu arada onu yaptırdım

Yorum bağlantısı
Vural Okan

hakan bey vites telinin fiber kablosu bozulmuş vites normal çalışmıyordu.yani p da iken araç araç çalışmıyordu kontağı açıp aracı boşa alıp çalıştırıyordum parkta ikende el frenine iyi basmazsam araç durmuyordu.değişen parça vites göstergesi dahil vites koluna gelen halat.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Allah Allah! Vites göstergesinde hiçbri halt yok bizim. Özellikle bakmıştım bir ara. Bir tane yay bir tane de çubuk :) En adii saat bile bizim PRND göstergesinden daha teşekküllüdür :rofl: Ki fiber kablosuna da takıldım, 1 tane tel gidiyor ana şanzıman yanındaki konumlandırıcıya. Olay konumlandırıcıda bitiyor. Elimde ikinci el aldığım bir tane var çünkü. Meraktan kurcalamıştım. Devre tamamlayan bir zımbırtıdan öte değil. Bu iki gayet vasıfsız parçada fiber kablosunun işi ne :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

arkadas göstergedeki ibreyi hareket ettiren fiber kabloyu kastediyor sanirim

Yorum bağlantısı
Vural Okan

aracı alalı daha 2 ay oldu çoğu özelliğini siteden öğrendim ama sorun vitesler yerine oturmuyor ve P konumuna geçmediğinden araç P konumunda çalışmıyordu.aracı çalıştırmak için kontağı açıp aracı boşa alıp çalıştırıyordum.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

aracı alalı daha 2 ay oldu çoğu özelliğini siteden öğrendim ama sorun vitesler yerine oturmuyor ve P konumuna geçmediğinden araç P konumunda çalışmıyordu.aracı çalıştırmak için kontağı açıp aracı boşa alıp çalıştırıyordum.

vites kolundan şanzımana giden telin ; yani aşağıdaki resimde çizilen yerin altındaki siyah parça tam konumlama yapmıyordur.

24407360011_large.jpg

arkadas göstergedeki ibreyi hareket ettiren fiber kabloyu kastediyor sanirim

O kablo kadar adii bir kablo görmedim ben :p

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Melih Mutlu
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar,

Aynı problem benim arabada da var

Başıma gelen bir problemi anlatmak istiyorum.

Araç seyir halindeyken 3. vitesden 4e tam geçerken stop etti ve ben acayip derecede panikledim.

Verilecek sadakam varmışda karşıma kimse çıkmadı o an.

Hemen bir ustaya gösterdim araban hava alıyordur dediler T bir buru hortum bağlantısı çıkardı ve değiştirdi. Sonrasında 1 ay kadar lpg kullandım hiç bir şey olmadı. 2haftadır ışıklara gelince devir 900 den aşağı düşür stop ediyor.2 haftadır uğraştığım lpg sorunum bir türlü çözülemedi. Benzinle giderken hiç bir problemle karşılamadığım aracımda Lovato marka sıralı sistemde problem yaşıyorum.

Lpg ciye gittim anlattım durumu genel bakımını yaptı filtreleri değiştirdi. krom bağlayan yerleri spreyle temizledi. rolent ayarı yaptı fakat sonuç aynı. Bir türlü rolent ayarı tutmuyor. Fakat lpg ci usta bu parça arızalıda demiyor üstelik üstüne basa basa aracın çok iyi durumda parçalardada bişi yok ama ayar tutmuyor diyor okadar.

Kıssadan hisse lafı uzatmadan,

ortalık usta kaynıyor. Zaman kaybına mı yanarsın giden paranamı alamadığın sonucamı yoksa risk altındaki canınamı. özellikle Mehmet özyürek abiye çok teşşeür ederim. Tlf ile çok yardımcı oldu.

Daha önce forumda bu tip problemi olan bir çok kişi görmüştüm.Pazartesi Ege ana bayisine gidicem.(280km)uzaklıkta çözümü buranan sorun yaşayanlara anlatacağım.

herkese İyi günler.

tarihinde Melih Mutlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Emrah Kirpik

iyi akşamlar bu akşam işten çıktım aracı çalıştırdım gaz ve benzin olmasına rağmen frene basıp duruken araba stop ediyor ayağını gazdan çekmeye gelmiyor.benzine aldım fakat sorun çözülmedi araç boşta iken stop etmiyor ama tireme ve rolanti devir saatinin ibreside bir yukarı bir aşağı oynuyor.yardımlarınızı bekliyorum

silindir kapak contası değişecek arkadaşım ortalama 700 ile 900 liralık bi sorun 2 gün kadarda işlem süresi var yeni yaptırdım geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Silindir kapak demek yerine araç biryerlerden hava alıyor demek daha doğru olabilir. MAF sensöründen sonra iki üç tane hava kanılana bağlı borular var, oralar da kontrol edilmeli desek daha doğru olur.

Yorum bağlantısı
Erdinç Sefer

Silindir kapak demek yerine araç biryerlerden hava alıyor demek daha doğru olabilir. MAF sensöründen sonra iki üç tane hava kanılana bağlı borular var, oralar da kontrol edilmeli desek daha doğru olur.

Bu arada sizin ex sahıbındednde satılık hayırlı satıslar dıyımm .makına oldukca alımlı dırıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...