İçeriğe Yönlendir

Yığılma Ve Hızlanamama Sorunu

Özgür Mert

Recommended Posts

Özgür Mert
(düzenlendi)

Arkadaşlar çaresiz kaldım 2011 model my fiesta 1.25 aracım var. Araçtan genel olarak memnunum. Fakat 2500 devir civarı sabit hızla giderken hızlanmak isteyip gaza basdığım zaman araç yığılma yapıyor hızlanmadığı gibi devirde kaybediyor. Araç sollamaya korkmaya başladım. Sollamak için gaza bastığım an yığılıyor. 2. 3. 4. 5. viteste aynı sorunu yaşıyorum . Yüksek devirlere çıkınca kısmen düzeliyor. Servise götürdüm bilgisayara bağlattım hiçbirşey yok dediler. çözemessem arabayı satmayı düşünüyorum. Sadece bilgisiyara bağlayarak nasıl karar veriyorlar. yardımlarınızı bekliyorum

Ayrıca gazi sabit tutarken kesiklik ve hızlanma yapıyor

tarihinde Özgür Mert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mete Çetin

Valla baskı balata problemi veya eger triger değişti ise sente atması gibi birçok sebeb olabilir. iyi bir ford ustasına gösterin bence eger tamiri mümkünse pire için yorgan yakmayın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yolda kesiklik yapan arabaya, normal diyen yetkili servis mi? Sıfır arabanız var, 444FORD hattını arayın, durumu çözsünler.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Çağlar abiye katılıyorum. Ford bu konuda hassas.Sorunu çözeceklerinden eminim.

Yorum bağlantısı
Özgür Mert

Valla baskı balata problemi veya eger triger değişti ise sente atması gibi birçok sebeb olabilir. iyi bir ford ustasına gösterin bence eger tamiri mümkünse pire için yorgan yakmayın.

araba daha 7700 km de daha hiç bir tarafı ellenmedi.garanti kapsamında. servise gittikten 2 gün sonra servisten memnuniyet için aradılar değişen hiçbirşeyin olmadığını söyledim biz ustaya tekrar soralım dediler yarım saat sonra tkrar aradılar usta arabayı devirli kullansın demiş yok bölle birşey

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Bence yakıt ta,yada yakıt elemanlarında bir problem var gibi,Mesela benzine su yada pislik karışmasından bir arkadaşımda benzeri sorunları yaşamış idi.Servisiniz den sonuç alamıyor iseniz ,servisinizi değiştirin bence

Yorum bağlantısı
Özgür Mert

Bence yakıt ta,yada yakıt elemanlarında bir problem var gibi,Mesela benzine su yada pislik karışmasından bir arkadaşımda benzeri sorunları yaşamış idi.Servisiniz den sonuç alamıyor iseniz ,servisinizi değiştirin bence

bugün farklı bir istasyondannaldım deneyeceğim garanti olunca opet dışına cıkamıyoruz malum.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

+1

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bugün farklı bir istasyondannaldım deneyeceğim garanti olunca opet dışına cıkamıyoruz malum.

bunu kim söyledi? her akaryakıt istasyonunun aynı garanti uygulaması vardır, o da zevkten değil, yasal mecburiyet

Yorum bağlantısı
Özgür Mert

bugün serviste aracı taradılar arızanınn benzin deposu yada pompasından olavbileceğini deponun sökülmesi gerektiğini belirttiler uygun bir zamanımda bırakacağım. derdimi anlayan bir servis bulmak beni mutlu etti.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özgür Mert

benzim depom söküldü pislik yok, Benzim pompasının değişmesi gerektiğini söylediler sipariş verilecek gelince uygun zamanda değiştireceğim. Değişim garantiden yapılıyor katkı sağlayan herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Özgür Mert

benzim pompam değişti ve mutluyum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tespit doğruymuş demekki.. Güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
Kamil Özyurt

sonuca ulaşmışsınız ne güzel. Fordun yedek parça tedariği iyidir, hızlıdır. Otosan'da varsa 1 günde getiriyorlar. Otosanda yoksa yandınız, 25-30 gün sürebilir.

Yorum bağlantısı
Özgür Mert

Arkadaşlar kötü haber dün gece Antalya ya gidip döndüm gördümki değişen bir şey yok bana gene hüzün gene yollar var.

Şu araba garantide olmasa ben bunu bir seferde yaptırırım da bakmayın sırf bu arzı için 5 defa servise gidip geldim

Kaldı yakıt borusu, havalandırma boruları, bujiler, buji kabloları, ve bobin yaptığım araştırmalar bu elemanlar üzerinde dönüyor.

Ayrıca bu yüzden fazladan yakıt tüketiyorum.

şöyle bir hesapladımda sırf servise gidip gelmek için 600 km yapmışım

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Servis özellikle garanti kapsamında en kolay yol olarak ''değiştirme''yi seçer.Belli ki herşeyi değiştirecekler.. inşallah bir an önce çözülür.Yakıtı nerden alıyorsanız orayı değiştirin öncelikle...

Yorum bağlantısı
Özgür Mert

Aracın benzin pompası ve enjektörleri değişti değişen bir şey yok. Araç birinci viteste sorun yaratmıyor , 2500 devire kadarda sorun yok, motor soğukken de sıkıntı olmuyor. Motor biraz ısındı ve 2500 devirden sonra hızlanmak için gaza bastığında tekliyor ve yığılıp kalıyor. Gaza istediğin kadar bas fark etmiyor. Sorunumu iyice açtım cevaplarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Özgür Mert

10.03.2012 tarihi itibari ile serviste tüm elemanları tek tek denedik, bujiler, kablolar, bobin, Arızayı bulduk hararet sönsörü arızalıymış. Fişini çıkarınca araba normale dönüyor, fişi takınca tekliyor. Sensör ısıyı yüksek algılayıp korumaya geçiyormuş, Sipariş verdik değişecek. Bilgisayar hiç hata kodu göstermiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Geçmiş olsun..Dediğim gibi servis arıza tespiti konusunda deneme yanılma metodunu kullanıyor.Yani parça değiştir dene metodu.Keşke bu sorun oluştuğunda ilk hararet sensörüne baksalarmış :(

Yorum bağlantısı
Özgür Mert

Teşekkürler. Servislerinde eli kolu bir oranda bağlı. Bilgisayar hata kodu vermesse garantiden parça değiştirmede sorun çıkıyor. Başka bir başlık altıda okudum sistem fazla ısı algılayınca otomatik olarak yakıtı kesiyormuş, performassı düşürüyormuş hatta ilerlersen arabayı bile stop ettiriyormuş.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Demir20
(düzenlendi)

benim aracım 1.4 tdcı tit. aracı ılk aldıgımda bende de sankı oyle bır yıgılma ve arabanın gıtmemesı gıbı bır durum soz konusu olmustu. ancak zamanla anladım kı araba bu kadar. bundan oncekı arabam kıa cerato 1.5 102 beygır di. araclar arasındakı beygır farkından dolayı arabaya zamanla alıstım(ford a ) sonucda arada 102 ye 68 lık fark var ;) cerato ile sehırler arası yollarda kı ozellıkle gıdıs gelıs yollarda yaptıgım sollamalara fıesta ıle cıkamıyorum.(kısa mesafe sollamaları)

tarihinde Hasan Demir20 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Özgür Mert

Araba bu sürekli yapmıyor belli zaman dilimlerinde yapıyordu onun için normalle farkını biliyordum. Sorunum çözümlendi ve bu süreçtte mecikoğulları ford servisine ve otosana teşekkür ediyorum ilgilerinden dolayı ama sorunu kendim çözdüm elektirik aksamanıda sokette temassızlık varmış kurcalarken kendim buldum tüm yazanlara teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...