İçeriğe Yönlendir

Buradaki Hortumun Kelepçesi Var Mı?

Recep Mura

Recommended Posts

Recep Mura

Arkadaşlar resimdeki işaretli yerde ben kelepçe var diye biliyordum ancak usta bakım yapmak için söktükten sonra baktım kelepçe takılmamış ustama söyledim burada kelepçe vardı sanki diye o da orada kelepçe olmaz dedi ancak eskiden çektiğim resimlere baktım sanki var gibiydi sizce burada kelepçe var mıdır olması gerekir mi ne kadar önemlidir devir saatinde dalgalanmalar oluyor bunun bir etkisi olabilir mi bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa memnun olurum...

Bu yeni resim ustam için rahat etsin diye plastik basit jant kapaklarını tutturmak için kullanılan kelepçelerden taktı tabii daha sonra onu söktük şuan hiçbir şey takılı değil zaten çalıştığında içinde hava emildiği için oradan boru çıkmaz diyor usta...

XzBOQ.jpg

Buda eski hali yani hiç ellenmeden önceki aracı satın aldığımdaki hali...

EqnR0.jpg

Buda daha yakından sanki daha net kelepçe olduğu görülüyor...

kogCi.jpg

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bir kelepçe en fazla 3 belkide 5 liradır ustanın bunu sorun etmemesi lazım,olsa iyi olur.Daha olmazsa siz alın ve takın içiniz rahat etsin.

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
(düzenlendi)

Kelepçe varmış..

Usta takmayı unutmuş olabilir

tarihinde Hasan Dönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Mura

Fusion'a uygun bu kelepçeyi nereden ve ne isimle bulabilirim...

Kelepçe varmış..

Usta takmayı unutmuş olabilir

Usta unutmadı ben özellikle söyledim ustam burada bir kelepçe yokmuydu diye ben var biliyordum ancak usta yoktu dedi ben de üstleyemedim malum sürekli kendilerine karışan müşterilerden pek hoşlanılmıyor:::(((

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Bir kelepçe en fazla 3 belkide 5 liradır ustanın bunu sorun etmemesi lazım,olsa iyi olur.Daha olmazsa siz alın ve takın içiniz rahat etsin.

Aracıma en uygun orjinal veya orjinale yakın kelepçeyi nereden ne isimle bulabilirim...Her kelepçe uyar mı?

Bu çelik kelepçelerden hırdavatçılarda satılır. Ben de sızdırma yapan bir hortum için alıp takmıştım. Ucuz bişeydir, yenisini alın takın.

Aracıma en uygun orjinal veya orjinale yakın kelepçeyi nereden ne isimle bulabilirim...Her kelepçe uyar mı?

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez

Standart nalburlarda satılan kelepçeler var..

1 tl civarında..

vidali tiptir yalnız onlar..

Aracın orjinal kelepçesi ise geçmelidir..

Birbirine yalaştırdığınızda kendisi birbirine geçer..

Bu kelepçeleri ancak servisten temin edebiirsiniz..

Ancak nalburda satılan kelepçelerde aracınıza uyar,sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Recep bey, yanlış görmüyorsam o boru öne doğru emme manifolduna gidiyor. Dolayısıyla burda çok güçlü bir emiş vardır ve sıkı bir şekilde kelepçeyle sıkılmalıdır. Cırtla falan kesinlikle olmaz. Burdan, rölantide girebilecek ilave hava dalgalanmaya neden olabilir...

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Standart nalburlarda satılan kelepçeler var..

1 tl civarında..

vidali tiptir yalnız onlar..

Aracın orjinal kelepçesi ise geçmelidir..

Birbirine yalaştırdığınızda kendisi birbirine geçer..

Bu kelepçeleri ancak servisten temin edebiirsiniz..

Ancak nalburda satılan kelepçelerde aracınıza uyar,sorun olmaz.

Vidalı dediğiniz normal borulara takılan metal kelepçe değil mi orjinaliyle aynı işlevi görür mü?

Recep bey, yanlış görmüyorsam o boru öne doğru emme manifolduna gidiyor. Dolayısıyla burda çok güçlü bir emiş vardır ve sıkı bir şekilde kelepçeyle sıkılmalıdır. Cırtla falan kesinlikle olmaz. Burdan, rölantide girebilecek ilave hava dalgalanmaya neden olabilir...

Usta ise gerek yok diyor zaten orada güçlü hava emmesi olduğundan yerinden çıkmaz dedi ben kelepçesiz sıkıntı olmaz mı yerinden çıkmaz mı diye sorduğumda sizinde dediğiniz gibi benim sıkıntım zaten araç boşa alındığında bazen de frenleme yapıp rölantide tamamen durduğunda devir saatinin 500 lere doğru düşüp yeniden toparlaması bazen kendini toparlayamayıp stop etmesi bundan kaynaklanabilir mi?

Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

abi nalburdan al bi kelepce sertçe sık uğraşma ustayla falan kendi bildiğini dogru sanıyor her zaman

Yorum bağlantısı
Recep Mura

abi nalburdan al bi kelepce sertçe sık uğraşma ustayla falan kendi bildiğini dogru sanıyor her zaman

Haklısın ben daha iyi olsun diye düşündükçe bazen hem gereksiz masraf yapıyorum hemde daha kötü oluyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...