İçeriğe Yönlendir

Sgk Hizmet Sorgulama Ekranı

Tamer Topaç

Recommended Posts

Tamer Topaç

Babam daha 59 yaşında yahu demek o yaşa gelince bile emekli olamayacam illa 60 yaşını görecem :( Abi işin özü bir yerlerden kira gelirim olmaz ise ben mecburen 60 a kadar çalışacam öle mi ? Yani önümde 32 sene var off off vur patlasına çal oynasına devam o zaman nasılsa çalışacaz birikime ne gerek var ;)

Sosyal güvenlik yasası değişirse belki değişir. Ama şu zamanki şartlar itibariyle böyle bir durum çok zor. Vakti zamanındaki sosyal güvenlik yasalarının getirdiği sonuçlardır bu. Sen 60' a kadar devam.

Yorum bağlantısı
Eray Eski

Paylaşım için teşekkürler Tamer. Sana bir sorum var uzmanlık alanındır bilirsin

Benim sgk sicil numaram 1999 yılında aldığım lise sondaki staj yaparken ki numaram olarak görünüyor. Lakin ilk işe başlama tarihim 2003 olarak görünmekte. ( ilk prim ödeme) Ben emekli olurken hangisi baz alınacak 99 yılı girişim mi yoksa 2003 yılı girişim mi ?

Hadi prim gün sayılarımızı yazalım benim 2250 Gün olmuş ;)

staj yaparken sadece kisa vadeli sigorta kollari pirimi (is kazasi ve meslek hastaliklari) yatirilir Suha bey. normal sigortali olarak ise basladiginizda ise kisa ve uzun vadeli sigorta primleriniz (yaslilik , malulluk, ölüm ) odenir. yani emeklilik hesabi icin 2003 baz alinir.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

2003

Stajlar hizmetten sayılmıyor. Sadece damga vergisi ödenildiğinden (Diğer kalan herşey devlet tarafından karşılanır).

Sosyal güvenlik yasası değişirse belki değişir. Ama şu zamanki şartlar itibariyle böyle bir durum çok zor. Vakti zamanındaki sosyal güvenlik yasalarının getirdiği sonuçlardır bu. Sen 60' a kadar devam.

staj yaparken sadece kisa vadeli sigorta kollari pirimi (is kazasi ve meslek hastaliklari) yatirilir Suha bey. normal sigortali olarak ise basladiginizda ise kisa ve uzun vadeli sigorta primleriniz (yaslilik , malulluk, ölüm ) odenir. yani emeklilik hesabi icin 2003 baz alinir.

Cümleten teşekkürler

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Daha önceden hiç çalışmanız yok mu? İşe yeni girdiyseniz, sağlık yardımı alabilmeniz için siz ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler de dahil 30 gün yeterlidir. 90 gün farklı bir konudur.

2004 yılından beri çalışıyorum Devlet hastanesinden aile hekimliğine geçtim.Sanırım bu geçiş süreci içinde bir sıkıntı var

http://haber.gazetev.../419380/7/Yasam Akan; seninle benzer durumda olan Doktorlarda var. haberin linkini okursan çözüm önersinide okumuş olursun. ama ben kısaca bahsedeyim; bağlı bulunduğun ildeki SGK müdürlüğüne kimliğin ile müracat et. güncelleme yaparlar sorun kalmaz. ;)

Evet ama bunu benim değil müdürlüğün yapması gerekiyor.Dr ile bizim durumumuz farklı Dr.istifa ederek aile hekimi oluyor yardımcı sağlık çalışanı bu şekilde değil ama yinede bu durumu bir sorayım ben

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Dr.' yeni memur değil ki Akan. onunda geçmiş dönemlerden süre gelen hizmet süreleri var. Asıl sen kaç yıllık memursun? İşe yeni mi başladın ki?

2004 den bu yana.Şimdi müdürlükle görüştüm zaten.Müdürlük bilgileri sgk ya göndermiş ama Sgk güncelleştirmeleri yapmadığı için müdürlük sistemden girişe onay veremiyormuş.Yani Sadık bey dediğin gibi sgk da bitiyor bu iş :angry:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Senin ismin hiç çıkmıyor mu, sadece o kişinin ismi mi var?

Benim isim çıkıyor ama sorgulamada başkasının adı çıktı 3-5 kere yenileme yaptım farklı farklı isimler çıktıktan sonra benim ismim çıktı.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Senin sicilinde adı çıkan kişinin ssk kayıtları bilgi işleme aktarılırken, Sehven senin ssk sicil numarana kaydedilmiş.

birde e-devlet şifren ile sisteme girmeyi dene Tahir. hoş farklı bir şey çıkacağını zannetmiyorum amam bakmakta fayda var. olaki gene çıktı, acanını sıkma, nasıl sa düzelir.

Abi ulaştım kendi bilgilerime ama benim sayfa açık iken 3-5 yenile dememden sonra geldi e-devlet şifremi hatılamıyorum abi ya :( sistem değişiyormuş galiba o yüzden ekstra para vermek istemiyorum şifre konusunda düzenleme yapacaklarmış diye duydum.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Benim isim çıkıyor ama sorgulamada başkasının adı çıktı 3-5 kere yenileme yaptım farklı farklı isimler çıktıktan sonra benim ismim çıktı.

Bu anlattığına göre sistemsel bir hata. Kendi sicilin altında başka biri var ise, sehven aktarım yapılmıştır. (SGK' ya müracaat edebilirsin)

Senin sicilinde adı çıkan kişinin ssk kayıtları bilgi işleme aktarılırken, Sehven senin ssk sicil numarana kaydedilmiş.

birde e-devlet şifren ile sisteme girmeyi dene Tahir. hoş farklı bir şey çıkacağını zannetmiyorum ama bakmakta fayda var. olaki gene çıktı, canını sıkma, nasıl sa düzelir.

+1

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Tamer abi ben 20 05 2004 ilk sigorta prim odemem ne zaman olurum ben emekli:)

Ne emekliliği, emekli olcan da ne olacak? Çalış işte, çalışan demir pas tutmaz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ya bilgiler Hatalı diyor Nufüs Kağıdıma göre giriyorum tüm bilgileri

sgk bile seni inkar ediyor yani :rofl:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ne emekliliği, emekli olcan da ne olacak? Çalış işte, çalışan demir pas tutmaz.

Ben yunus 2048 de emekli olur diye tahmin ediyorum ;) Girdim profiline doğum tarihi yok

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Calisinca madalya veriyorlarmi:)

Çalışmayınca ne veriyorlar :flowers: çiçek mi? :biggrin:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

1986 5 aralık abi

5 aralık 2046 diye ön gördüm Yunus bakalım, Tamer üstat ne diyecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ben 15 sene sonra calismayi dusunmuyorum bi tane daha ev alsam kiralari yerim devam:p

sen böle yap ben böle yapayım rıfat böle yapsın bu ülke nasıl ilerliyecek. Yazık yazık bari milli piyango bileti al :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

16 yıl 10 ay 17 gündür memurum...

emekli olmama sanırım 23 yıl daha var...

hay ben bu yasanın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Ya bilgiler Hatalı diyor Nufüs Kağıdıma göre giriyorum tüm bilgileri

cilt no ve aile no kısmında 00xx 0x şeklinde ise 0'ları yazmadan dene..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tahir İlter

Yine kapattılar galiba erişilemiyor siteye hata mesajı veriyor sürekli

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yine kapattılar galiba erişilemiyor siteye hata mesajı veriyor sürekli

ne yazık ki.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Medula sistemi komple kapalı :angry:

Saat 19.00 dan sonra açılacak ;)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Medula sistemi komple kapalı :angry:

Saat 19.00 dan sonra açılacak ;)

hana nerede hana :p:D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

protokol imzalandı ya ;)

Reçete başı 25 kuruş kardayız :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

oooo öğretmenlerin tahtını sarsacak bu hızla giderse eczacılar :p:D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...