İçeriğe Yönlendir

Dukan Diyeti

Süha Demirtaş

Recommended Posts

O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Bu konu kapansın :p

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hocam bende cebime taş dolduruyorum :hahahoho:

Taşsız çıkmam abi. :)

Bu konu kapansın :p

Sana kapalı zaten.

Mod'lar kapamamış mı yoksa. :)

Ayıp etmişler.. :jedi:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Konuya bak, dün gece benim yaptığım harekete bak :p Gece 1 eve geldim. Hanım dedim felaket açım, sinsi bir gülüş attım. Anladı ve 1 paket spagettiyi hemen suya koydu. Mis gibi gitti gece gece :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

yakışır apaçime.... :biggrin:

Bu arada süha söyleyince bende bir kantara çıkıp bakayım dedim. 85 kg geldim.190 cm boya 85 kilo normal gibi geldi bana.Ben genelde kilo almaya başlayınca vişne soda yada limonlu soda içmeye başlarım.İnsan vucudunda bulunan yağı eriten tek madde sodada bulunuyor.Yalnız günde üç sodadan fazlasını tüketmeyin.İlk bir kaç ayda fayda etmiiyor ama zamanla eritiyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Süha, belimdeki problem ve burnumdaki eğrilikten dolayı aldığım kilolarda belim ağrımaya ve geceleri nefes alamadığımdan uyanmaya başlamıştım.

Şimdi sadece kepekli ekmek yiyorum, günde 1 öğün mutlaka sebze yiyorum ayrıca evde günde 50 mekik yapıyorum (25'lik 2 set).

64'ten ideal kiloma 60'a kadar düştüm. Daha inmiyorum.

Ayrıca bunları yaparken hiç aç kalmadım. Asla kahvaltı atlamadım mesela ;)

yakışır apaçime.... :biggrin:

Bu arada süha söyleyince bende bir kantara çıkıp bakayım dedim. 85 kg geldim.190 cm boya 85 kilo normal gibi geldi bana.Ben genelde kilo almaya başlayınca vişne soda yada limonlu soda içmeye başlarım.İnsan vucudunda bulunan yağı eriten tek madde sodada bulunuyor.Yalnız günde üç sodadan fazlasını tüketmeyin.İlk bir kaç ayda fayda etmiiyor ama zamanla eritiyor.

Aman dikkat, geçenlerde biri öldü bu yüzden...

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Arkadaşlar biz başladık dukan diyetine gerekli malzemeleri de temin ettik.Sonucu bizde sizin gibi merakla bekliyoruz :)

Yorum bağlantısı

Kilo vermek hadi neysede kilo almak için önerisi olan varmı..Bunu bir türlü başaramıyorum metabolizma farkıda var elbette ama vardır elbet bir yolu?

Evlendikten sonra kilo alırsın merak etme Uğur. Düzenli hayat insana kilo aldırıyor. Ben evlenmeden önce 68-70 kg falandım. Evlendikten sonra bir yıl içinde 83 kiloya kadar çıktım. Sigarayı azaltalı 1 yıl oldu. Şuan 91 kiloyum. Bi ara 95'leri falan görmüştüm.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Merhabalar,

Dukan diyetinin diğer adıda protein diyetidir. Eşim şuan dukan diyeti yapıyor. Hamilelikte aldığı kiloları bebeğimiz 9 aylık olduğu için bir arkadaşın tavsiyesi ile başladı.

Dukan diyeti kitabı var başlayacaklar o kitabı alıp oradaki önerilere uyarak diyet yaparsa kilo vermeye başlıyor. Eşim 38 gündür dukan diyeti yapıyor 11 kilo verdi. Hem kilo veriyor hemde vucut sıkılaşıyor ilk defa böyle bir diyet gördüm.

Dukan diyetinin açıklamalarına gelince ise 4 evreden oluşuyor ve ilk iki evre ( Atak ve Seyir Evresi ) çok önemli zaten ilk evrede kiloloarın nasıl gidiğini görüyorsunuz.

Çok uzun yazamayacağım ama hızlı verilen kilolar hızlı olarak geri alınır diyen arkadaşlara ise cevap olarak son iki evre ( Güçlendirme ve Koruma evresi ) yapılıyor :)

Detaylı açıklamalara http://www.dukandiyetim.com siteden bakabilirsiniz. Bu diyette yiyebildikleriniz çok sınırlı olduğu için facebooktaki grubuna üye olursanız orada bu diyeti yapanların yorumları ilk ve son halleri ve en önemliside bu diyeti yapanların uydurdukları kısıtlı malzemelerle çok güzel tarifleri çıkıyor.

İyi haftalar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Bende kitabı alıp başlıyorum :koskos:

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Kullandığım ilaçlar nedeni ile 2008 yılına kadar 98 kiloya kadar çıktım.

Sonra akapunktur+ diyet+ spor ile 79 a indim.

Şimdi biraz kilo aldım 85 civarıyım diyete yeniden başladım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Diyet konusunda ben de iyiydim. 97 kilodan 81 kiloya düştüm. Sporla birlikte tabi. Ancak dizimde çıkan kıkırdak aşınmasından dolayı sporu bıraktım, 4 kilo geri aldım. 85 kiloyum. Sporsuz olmuyor, ama dizim geçmeye başladı, tekrar yürüyüşlere başlayacağım.

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Koşu bandım yok Alper, hiç kullanmadım. Evimin dibinde stadyum var, diyetisyenimin verdiği programa göre haftada 3 gün orada 45 dk yürüyüp, 2-3 tur da koşuyordum. Tabi koşmamı diyetisyen söylememişt, sadece yürüyüş vermişti. Dizimdekıkırdak problemi çıkınca bu olay bitti tabi... Yediklerime dikkat ediyorum ama, sporsuz zor.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Tüm yorumlar için için teşekkür ederim. Bir ingiliz dukan sitesinde bilgi hesaplama ideal kilo formülü var ordan bir hesap yaptım şuanda 100kg dayım. 15 mayıs ta beni 80kg yaparmış. Bunu takip eden 200 gün boyuncada dediklerini yaparsam ömür boyu bu kiloda kalırmışım. Kafayı kırdım ben yarın gidip D&R dan alıcam şu kitapları.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Bu işlerle ilgilenen bir arkadaşım (bisküvi bile ikram edilse paketi çevirip kalorisine bakar :) ) kilo vermek için spor yetmez,spor sadece vücudu sıkılaştırır önemli olan dengeli kalori almaktır diyor..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tüm yorumlar için için teşekkür ederim. Bir ingiliz dukan sitesinde bilgi hesaplama ideal kilo formülü var ordan bir hesap yaptım şuanda 100kg dayım. 15 mayıs ta beni 80kg yaparmış. Bunu takip eden 200 gün boyuncada dediklerini yaparsam ömür boyu bu kiloda kalırmışım. Kafayı kırdım ben yarın gidip D&R dan alıcam şu kitapları.

ne yediysen %20 fazla ye, haftada 4 arabaya pasta cila yap, mayısa kadar -25kg garantin benden

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

ne yediysen %20 fazla ye, haftada 4 arabaya pasta cila yap, mayısa kadar -25kg garantin benden

c.tesi ve pazar 6 araba yaparım. Karın tokluğuna çalışırım ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu kitabı alıp ne diyorsa tersini yapmak istiyorum :)

ne yediysen %20 az ye, mondeonu sat, honda al, tamircilerde koşturmacan bitince, mayısta + 25 kg da sen alırsın

c.tesi ve pazar 6 araba yaparım. Karın tokluğuna çalışırım ;)

açalım bir nano kuaförcü

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Koştuğun zemin de önemli Cenk... Sert zemin de aynı olumsuz etkiyi yapar.

O da doğru ya...

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

üf ya yaramı deştiniz.

bende şişmanım. ara ara spor ve diyet uygularım. süreklilik olmayınca olmuyor. verilen kilolar geri geliyor birde üstüne katarak geliyor. şu an 3 haftadır diyetisyene gidiyorum. günde 11 öğün yiyerek 4 kilo verdim. aç kalmıyorum. iş yerinde sıkıntı olmuyor da . haftasonları çok zorlanıyorum. lokantaların önlerinden geçemez oldum. en iyisi evden çıkmamak.

yazılan , tavsiye edilen diyetlere nazaran. diyetisyenin verdiği programa daha sıkı uyuyorum en azından% 95 uyuyorum.

para verince daha disiplinli olunuyor. tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı

Bence kilo vermek için kesinlikle düzenli beslenme ve düzenli uyku düzeni kilit öneme sahip. :) Çünkü eğer hayatınızda uyku düzenini sağlayabilirseniz yediğiniz öğünleride düzene sokabiliyorsunuz Aksi taktirde öğünleriniz kaçıyor, kayıyor ya da düzensiz oluyor dolayısıyla da kilo almaya meğilli hale geliyorsunuz. Tabiki bu düzeni korumanın kilit noktalarından biride spor yapmak. Ne yaparsanız yapın spor yapmadığınız sürece kilonuzu koruyamıyorsunuz. En azından benim için bu şekilde :yes:

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Bu kitabı alıp ne diyorsa tersini yapmak istiyorum :)

O zamanda kilo aldırıyormuş :))

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Koştuğun zemin de önemli Cenk... Sert zemin de aynı olumsuz etkiyi yapar.

+ Ayakkabı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...