İçeriğe Yönlendir

2012 Mtv Listesi

İsa Köse

Recommended Posts

Tahir İlter

Benim kasko bedeli 15000 lira idi galiba piyasaya çıkarsam biraz daha yükseğe satarım ama başına bir iş gelse kurtarır gibi geliyor.700 küsürde kasko ödedim yanlış hatırlamıyorsam ya

Yorum bağlantısı
Ozan Akkaya

Arkadaşlar, konu ile ilgili birkaç sorum olacak

1. sorum çok saçma olacak; Aracım 1999 Model Ford Mondeo GHIA 2.0 ve Sedan

http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/kasko-deger-listesi linkindeki kasko değer listesinde aracımın tipi yok, "MONDEO GHIA 2.0 HATCBACK" ve "MONDEO GHIA 2.0i SEDAN" var, benim aracımın araç kodu "053277" mi yoksa "053278" mi?

2. sorum ise, duyduğum kadarıyla geçmişe yönelik düzeltme de yapılıyormuş, doğrumudur. Geçmişe yönelik düzeltme olacaksa, aracımın aşağıdaki linke göre geçen yıl indirim kazanmış, haberim yokmuş.

http://www.tuketiciler.org/images/File/2011-Ocak-ayi-MTV-indirimi-kazananlar-listesi.pdf

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracınız Ford Mondeo 2.0 Ghia Sedan ise araç kodunuz 53278

Bu konuda neden çelişkiye düştüğünüzü anlamadım..

Bu yıl indirim hakkınız var, geçen yıl da vardı, önceki yıl da vardı yanılmıyorsam..

Geçmiş yıllara yönelik indirim yaptırabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Ozan Akkaya
(düzenlendi)

Mehmet hocam, 53278 "GHIA 2.0i", ruhsatta yazdığı ve bildiğim kadarıyla "i" olayı benim araçta yok, çelişki sebebim bu idi.

tarihinde Ozan Akkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O ayrıntıya takılmayın, aslında motorların hepsi de aynı... Listeyi yapanın hatasıdır.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Benim 6 aylık 348,50 TL idi.. Yükselmiş seneye düşecek inşallah..

Yorum bağlantısı
Ozan Akkaya
(düzenlendi)

O ayrıntıya takılmayın, aslında motorların hepsi de aynı... Listeyi yapanın hatasıdır.

Mehmet hocam, aslında o büyük bir ayrıntı. :)

2011 ve 2012 yıllarına ait evrakları posta ile gönderdim, Umarım sorun çıkmaz.

tarihinde Ozan Akkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet hocam, aslında o büyük bir ayrıntı. :)

Anlatın da bilelim neymiş o ayrıntı ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Mehmet abi sağol :D Düşmüş 191 x 2 ;)

Sırada lpg var :) sanırım onuda 2aya takarım Zaten bizde takmaya başladık :)

Yorum bağlantısı
Mutlu Koç

Kasko bedelinin %5'i olayını unutmayın arkadaşlar...

Örnek:

Araç Yaşı 12, silindir hacmi 2000 cc, Kasko değer listesindeki araç bedeli : 10,000 lira, Listeye göre vergisi 576 lira..

Kasko bedelinin % 5'i, 500 lira..

Kaso bedelinin %5'i yıllık vergiden düşük ise bir alt kademeden vergi ödenir..

Bu aracın bir alt kademesi, 1800 cc'dir. 1800 cc için yıllık vergi tutarı 381 liradır.

Bunun için Bir form doldurulması gerekmektedir.

Menfaatiniz icabı bu hususu göz önünde bulundurun..

Genelde, yaşlı ve yüksek silindir hacmine sahip araçlar bundan faydalanır.

bu konuyu açarmisiniz?örneğin ben 98 model 1,8 aracimin vergisini 190 tl olarak biliyorum ancak satici arkadaş 118 tl olarak ödedi bu rakam tabloyada uymuyor 1,6 araç vergiside değil.bu durumda form doldursam herhangi bir indirim söz konusu olabilirmi?veya bu değişiklik nerden kaynaklaniyor olabilir?
Yorum bağlantısı
Mutlu Koç

tamam çözdüm teşekkürler.demekki benden önce gereken yazişmalar yapilmiş

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

tamam çözdüm teşekkürler.demekki benden önce gereken yazişmalar yapilmiş

anladığım kadarıyla aracı yeni aldınız. eğer öyleyse ve plaka değiştirirseniz temmuz ayında ikinci taksit ödenirken bu işlemi tekrarlamanız gerekir. normalde her yıl yapılır ama yıl içinde plaka değişimi olursa yeni plaka için tekrar yaptırmak gerekir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

bu konuyu açarmisiniz?örneğin ben 98 model 1,8 aracimin vergisini 190 tl olarak biliyorum ancak satici arkadaş 118 tl olarak ödedi bu rakam tabloyada uymuyor 1,6 araç vergiside değil.bu durumda form doldursam herhangi bir indirim söz konusu olabilirmi?veya bu değişiklik nerden kaynaklaniyor olabilir?

118'de hata var, herhangi bir tarifeye denk gelmiyor.. Bu muhtemelen trafik cezasıdır..

Siz bu yıl bir şey yapmayacaksınız, 190,5 lira olarak taksitinizi ödeyeceksiniz..

Gelecek yıl zaten yaştan dolayı büyük bir indirime girecek...

Sizin form doldurmanıza gerek yok..

Yorum bağlantısı
Ercan Mürtezaoğlu

Sanayiden bir ford ustası arkadaş 10 yaş üstü 2000 motorlu araçlarda Trafik takipcine bir dilekce yazdırıp onun vergisini 1.6 gibi göstert daha uygun demıstı bende denemeye deger demıstım var mı böyle bir sey

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sanayiden bir ford ustası arkadaş 10 yaş üstü 2000 motorlu araçlarda Trafik takipcine bir dilekce yazdırıp onun vergisini 1.6 gibi göstert daha uygun demıstı bende denemeye deger demıstım var mı böyle bir sey

Hiledir.. Yasal bir yol değildir... Bir gün patlar..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

tam olarak sizin dediğiniz gibi değil ama benzeri birşey var. Konuda da geçiyor.

Hiledir.. Yasal bir yol değildir... Bir gün patlar..

kesin patlar

Yorum bağlantısı
Ercan Mürtezaoğlu

Ocak ayı mtv ödemeler 31 ocakta son herhalde değil mi gecikme ücreti ne kadar bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

31 ocak saat 23:59 a kadar kredi kartı kampanyaları devam ediyor. Gecikmesini tam olarak bilmiyorum maalesef.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

ben geçen sene dilekçe verip bir alt kademeye düşürtmüştüm yani babam halletmişti bu işi ... her sene bunu baştan mı yapmak gerekiyor ? Ben şimdi nasıl olsa geçen sene yapmıştım diye ayın sonuna bırakmıştım gene bir üst dilime çıkmış. Pazartesi salı gününe bu işleri yetiştirebilirmiyim bilmiyorum. Ben yüksekten şimdi ödesem ileride dilekçeyle aradaki farkı geri alabilirmiyim acaba :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...