İçeriğe Yönlendir

Fusion Kızdırma Bujisi Sorunu

Mehmet Boylan

Recommended Posts

Mehmet Boylan

merhaba benim arabanın kızdırma bujisinin lambasının yanmadıgını farkettim. sigortalara baktım ama işaretlerde yok yani sigortası yok galiba acaba röle ile mi çalışıyor .ilk çalışmada problem yok ama çok fazla beyaz duman atıyor .yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

İzmirde soğuk olmadığı için yandığını görmeniz çok zor.soğukta ışık birkaç saniye yanar söner.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emre Öztan

Merhaba bende 2008 1.6 tdci fusion var uzunzamandir aracimda sistem hatasi uyarisi ikaz lambasi yaniyor fakat soyle bir durum var bazen kontagi cevirdigimde isik yaniyor bazen ise yolda giderken yanıyor .kontagi kapatip açtığımda işık sonuyor ve bir. Müddet sonrasında bazen 2gun bazen hemen yeniden yanıyor bunun icin pendikte Ford yetkili servis kok otoya gittim ve araci cihaza badılar sonrasında arabam cok arıza verdiği için sorunu cozemediler ve arızaları sifirlayarak ışık yeniden yandığında geldediler 2gun sonra yeniden yandı ve gittim ordaki usta fren munsirinden yapıyor dedi ve değiştirdi 20 tl ye hallettik fakat bugün ışık yeniden yandı ve gittim bu seferde ısıtma bujisi diyerek 200 tl fiyattan bahsetti fakat yaptırmadım aracın kullanma kitabına baktığımda yanan.ışığınviteskutusumotor arızası sembolü olduğunu gördüm anlayamadığım bu ışık yandığında ısıtma bujisi ile.alakalimi yanıyor yoksa vites kutusundami sorun var? çözemedim bu konu ile igili ne yapabilirim? ısıtma buji arızaları neler ?e ve başka pendik civarında sizin.yonlendireceginiz güvenilir servis varmı ?

Merhaba bende 2008 1.6 tdci fusion var uzunzamandir aracimda sistem hatasi uyarisi ikaz lambasi yaniyor fakat soyle bir durum var bazen kontagi cevirdigimde isik yaniyor bazen ise yolda giderken yanıyor .kontagi kapatip açtığımda işık sonuyor ve bir. Müddet sonrasında bazen 2gun bazen hemen yeniden yanıyor bunun icin pendikte Ford yetkili servis kok otoya gittim ve araci cihaza badılar sonrasında arabam cok arıza verdiği için sorunu cozemediler ve arızaları sifirlayarak ışık yeniden yandığında geldediler 2gun sonra yeniden yandı ve gittim ordaki usta fren munsirinden yapıyor dedi ve değiştirdi 20 tl ye hallettik fakat bugün ışık yeniden yandı ve gittim bu seferde ısıtma bujisi diyerek 200 tl fiyattan bahsetti fakat yaptırmadım aracın kullanma kitabına baktığımda yanan.ışığınviteskutusumotor arızası sembolü olduğunu gördüm anlayamadığım bu ışık yandığında ısıtma bujisi ile.alakalimi yanıyor yoksa vites kutusundami sorun var? çözemedim bu konu ile igili ne yapabilirim? ısıtma buji arızaları neler ?e ve başka pendik civarında sizin.yonlendireceginiz güvenilir servis varmı ?

Yorum bağlantısı
Emre Öztan

Çağlar bey teşekkürler ;

Bende aracimi oraya götürdüm ama emin olamadım sizde oraya gitmemi tavsiye ediyorsanız bu sitede yazanlara ve yazilanlara inancım tam sizlere güveniyorum en kısa zamanda bujileri değiştireceğim :) tekrar teşekkürlerler.

Yorum bağlantısı
Emre Öztan

Merhaba çağlar bey az önce aracımı bıraktım mustafa bey ile görüştüm sizden selam ilettim kendisine. Yönlendirmeniz için çok teşekkürler ;)

Yorum bağlantısı
Emre Öztan

Merhaba aracı dün kök otoya.bıraktım arıza ışığı yandığı için ve aracim. 90.000 km yi geçtiği için aynı zamanda triger değişiminide yaptırdım triger değişirken su pompasinda kaçak olduğu söylendi oda degişti ardından mustafa bey arıza isginin kizdirma bujisinden yandığını ve değişmesinin gerektiğini söyledi ve değiştirdik akşam arabamı teslim ederken inşallah olmuştur arıza ışığı yanmaz diyerek arabamı teslim ettiler bende yola çıktım şimdi arabada garip sesler ve hala yolda giderken yanan arıza.ışığı beni çıldırttı birazdan gidecem bakalım ne çıkacak bu arada dün saydığım şeylerin değişimine 819 tl ödedim. söyledi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...