İçeriğe Yönlendir

Kablosuz Ip Kamera

Ersen Tapan

Recommended Posts

Ersen Tapan

Arkadaşlar çin malı kablosuz ip kamera aldım ; gayet kolay bir şekilde kuruldu çalışıyor.. Aynı ağdan kablolu kablosuz her türlü izleyebiliyorum.. Ama farklı bir ağdan ( örneğin kamera evde ben işyerimdeyim ) bağlanmaya çalıştığımda kameranın bağlı olduğu modemin sayfasına yönlendiriliyorum direk..

Ne yapmak lazım bir el atıverin..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bende pek anlamam ama ; abim denedi hepsini başarılı olamadık.. Bir püf noktası vardır bu işinde biz bulamadık..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tam anlayamadım ama Port yönlendirme istiyor olabilir;

Port yönlendirmesi yapman lazım Ersen. Cihazın kullanma kılavuzunda hangi portu kullandığını yazar. Modemin içine girerek NAT veya PORT YONLENDIRME yi bulman gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bozulursa parasını Sani'den alırsınız. :) İyice kurcalayın.

Naylanuna el koyarım :p

Para yok, SSD'yi dehlerim :)

Şaka bi yana, bozarsan, bi reset'lik işi var modemin :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Para yok, SSD'yi dehlerim :)

Şaka bi yana, bozarsan, bi reset'lik işi var modemin :)

İyi de kardeşim bu Çin işi reset attım mı patlar falan :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

İyi de kardeşim bu Çin işi reset attım mı patlar falan :D

Modem çin işi değil modemime laf yok :p

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Modem çin işi değil modemime laf yok :p

Haa doğru.. Gerçi Çin malı olmayan modem 1-2 tane var.Onlarda P.R.C malı.Çin ile uzaktan yakından alakası yok :p:D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Abi, sabit ip lazım öncelikle yoksa bile. Kameranın arayüzünden bir port ayalar misal 110. Bu portu modem ara yuzunden aç.

atıyorum ip'in 82.165.12.101 olsun tarayıcı ekranına genelde ie destekler 82.165.12.101:110 yaptığın da açılması lazım inşallah

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Haa doğru.. Gerçi Çin malı olmayan modem 1-2 tane var.Onlarda P.R.C malı.Çin ile uzaktan yakından alakası yok :p:D

Airties modem ; çindir belki bilemem ama güzel modem ..

Şu kamerada çalışaydı iyi olacaktı ; teeee nerelerden geldi garibim, kendini işeyaramaz hissetmesin :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Port yönlendirmesi yapılacak. Gerekirse kameranın çalıştığı port değişecek. Biraz kurcalayın yaparsınız. Olmadı bizden biri yapar dışardan girer :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Abi, sabit ip lazım öncelikle yoksa bile. Kameranın arayüzünden bir port ayalar misal 110. Bu portu modem ara yuzunden aç.

atıyorum ip'in 82.165.12.101 olsun tarayıcı ekranına genelde ie destekler 82.165.12.101:110 yaptığın da açılması lazım inşallah

Dediklerini aynen yaptık olmadı :(

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Port yönlendirmesi yapılacak. Gerekirse kameranın çalıştığı port değişecek. Biraz kurcalayın yaparsınız. Olmadı bizden biri yapar dışardan girer :)

Birazdaha kurcalayayım ben ; portları farklı deneyeyim ;)

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Merhaba, IP Kameranızın 80. portunun kullanıldığını düşünerek, modeminizin arayüzündeki NAT bölümünde bulunan seçeneklerde NAT Etkin olarak işaretlenmelidir. NAT>Port Yönlendirme bölümünde ise uygulama adı yazan yere IPCAM - Hedef Ip Adresi bölümüne; IP kameranızın ipsini - Protokol Tipine = TCP - WAN Portu : 81 - LAN/Hedef Portu: 80 yazıp etkin dediğinizde, ip kameranıza dışarıdan, x.x.x.x:81 yazdığınızda ulaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kameranın IP sini sabit yapın. 192.168.1.254 gibi yapın. dışardan geleni ona yönlendirin 80 port için.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Arkadaşlar çin malı kablosuz ip kamera aldım ; gayet kolay bir şekilde kuruldu çalışıyor.. Aynı ağdan kablolu kablosuz her türlü izleyebiliyorum.. Ama farklı bir ağdan ( örneğin kamera evde ben işyerimdeyim ) bağlanmaya çalıştığımda kameranın bağlı olduğu modemin sayfasına yönlendiriliyorum direk..

Ne yapmak lazım bir el atıverin..

Sorun : Kameraya içerden ulaşıp dışardan ulaşamıyorum

Çözüm: 1) Kameranın ayarlarında eğer 80 port tanımlı ise ona farklı bir port tanımlanacak (ÖR:8001)

2) O port (ÖR:8001) için kameranın IP adresine (aşağıda Oktay Bey anlatmış) modeme NAT yapılacak, NAT'ın portunu (8001) modemin firewall'ında dışardan erişime izin verilecek.

3) Eğer telekomdan statik ip adresiniz var ise dışarıdan o ipyi browser'ın adres kısmına yazdığınızda açılır. Yoksa o anlık IP adresini bilmeniz ya da DDNS sağlayan siteler var. Onlar üzerinden başka bir yönlendirme almanız lazım.

Merhaba, IP Kameranızın 80. portunun kullanıldığını düşünerek, modeminizin arayüzündeki NAT bölümünde bulunan seçeneklerde NAT Etkin olarak işaretlenmelidir. NAT>Port Yönlendirme bölümünde ise uygulama adı yazan yere IPCAM - Hedef Ip Adresi bölümüne; IP kameranızın ipsini - Protokol Tipine = TCP - WAN Portu : 81 - LAN/Hedef Portu: 80 yazıp etkin dediğinizde, ip kameranıza dışarıdan, x.x.x.x:81 yazdığınızda ulaşabilirsiniz.

Airtieslar 80. portu bir yere yönlendirmeye izin vermeyebiliyor. Onu kendilerine ayırıyorlar.

tarihinde Armağan Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Dışardan 8080 yaparsınız. 8080'i içerde 80 e yönlendirirsiniz. dışardan erişirken de myip:8080 yazarsınız.

81 bu sefer de şirketten dışarı çıkamıyor olabilir.

Bu arada DYNDNS servisi ile alan adı kullanarak eve ulaşabilirsiniz. dinamik ip ise. (ki öyledir).

Hadi ama bir bakalım biz de :)

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hallettin mi Ersen?

Dışardaydım yeni geldim en erken yarın akşama bakabilirim .. Duruma göre yardımlaşırız..

Bukadar anlatılanı uygulayabiirsem bence çalışacak ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Sorun : Kameraya içerden ulaşıp dışardan ulaşamıyorum

Çözüm: 1) Kameranın ayarlarında eğer 80 port tanımlı ise ona farklı bir port tanımlanacak (ÖR:8001)

2) O port (ÖR:8001) için kameranın IP adresine (aşağıda Oktay Bey anlatmış) modeme NAT yapılacak, NAT'ın portunu (8001) modemin firewall'ında dışardan erişime izin verilecek.

3) Eğer telekomdan statik ip adresiniz var ise dışarıdan o ipyi browser'ın adres kısmına yazdığınızda açılır. Yoksa o anlık IP adresini bilmeniz ya da DDNS sağlayan siteler var. Onlar üzerinden başka bir yönlendirme almanız lazım.

Airtieslar 80. portu bir yere yönlendirmeye izin vermeyebiliyor. Onu kendilerine ayırıyorlar.

Merhaba Armağan Bey;

Airties Modemler WAN portu 80. yönlendirmeyebilir. Bunun için de tarif de anlattığım gibi dışarıdan gelirken 81. portan gelir ve IPCAM'in 80.portuna yönlendirmeyi yapar. Bunda bir sıkıntı hiçbir modemde bulunmamaktadır.

Bence kameranın portlarında herhangibir değişiklik dediğim gibi gerek bulunmamaktadır. Bu işlemin tamamını modem arayüzlerinden yapabilirsiniz. Kameranın portunda değişiklik yaparsanız şayet, bu sefer iç networkten de illa port yazarak erişme zorunluluğunuz doğar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...