İçeriğe Yönlendir

Eski Model 6000 Cd Rds'Ye Aux Girişi Yapımı

Cengiz Aratemur

Recommended Posts

Gökmen Ceylan

Cengiz abi numarayı yolladım :) o 3 kabloyu lehimleyip teybi yerine takayım geriye kalan şeyler dışardan halledilebilir mi ?

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Şahin bey yardımcı olalım olmasınada bu kadar mesafeden biraz zor.Gelirsiniz Adana ya çay içmek sizden gerisi benden....

Valla söküp gönderecem teybi.Teyp bana bakıyor ben teybe.Ya idam edecem yada aftan yırtacak... :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Valla söküp gönderecem teybi.Teyp bana bakıyor ben teybe.Ya idam edecem yada aftan yırtacak... :unsure2:

dijital cd changer al alacaksan abi. tüm özellikler çalışıyor ister usb ister sd card şarkı ileri geri sarma şarkı atlama vs :p

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

hayır 6006 da cd changer girişi yok ayrıca. 6006 bozulduysa çöp oluyor :) evde 2 adet var hurda şuan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

usb yada sd card a 6 klasör açıp her klasöre 99 şarkı atıyorsun. alet kendini 6lı cd çalar sanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

bu gün 6006 yı dağıttım resimleren bakılıp aux yapılır mı yapılmaz mı ustalar bi yorum yapar :p

teybin cd mekanizması arızalı. 6000 için yapanlar sessiz cd takmış bizde öyle bi durum yok yani cd cihaza takılamıyor

şu teybin kendi kartı

20052012843.jpg

20052012846.jpg

bu da cd changer ın karta geçen kısmı. üzerinde L R vs yazan bir şey heralde aux için bundaki uçları mı kullanacaz

20052012852.jpg

bu arada cihazda cd changer ünitesi takılı iken cd tuşuna basınca no discs yazıyordu galiba changer ünitesini sökünce no cd yazmaya başladı. yani cd tuuşna basınca auxu devreye sokan bi sistem olsa şu hurda 6006 lara aux yapıp işe yarar hale getirebilirim galiba :D

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Cd mekanizması olmadan... :unsure2: . ((tabi ki ustalar daha iyi bilir işin püs noktalarını))

benim 6000 cd ye,aux girişini yaparken,dikkatimi çeken lensin şarkıyı algılamadan,teyp sesini açmadığı.

örnek verecek olursam,sessiz cd de şarkı bitiş ve başlangıç arası 2-3 saniye boşluk olduğu için,şarkıda kesiklik oluyor.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi xcarlink kullanıyorum ben hatta toplantıda da gösterdim ses kalitesi şarkı geçişler falan güzel tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

O silmemiştir, sizin çok bilmiş kurbağanın işidir o :p imgur diyorum, anlatamıyorum :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet resimler kurbağada ama bence silmiştir.. Bugüne kadar benim hiç resmim kaybolmadı orada.. .

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Cengiz bey sessiz cd yi nasıl hazırladınız?

Teyp işini hallettiniz sanırım ?

Audacity 1.3 Beta (Unicode) proğram bu...

1-sürükle bırak yöntemiyle mp3 olan bi şarkıyı (uzun olması daha iyi) içine bırakın..

resim06.png

2-fare yardımıyla soldan sağa doğru şarkının bitimine kadar karartın...

resim07.png

3-oluşturu tıklayıp sessizliği seçin...

resim01.png

4-dosya,dışa aktar...

resim03.png

5-açılan pencereye tamam deyin

resim05.png

6-sessiz mp3 seçtiğiniz bölüme aktarılyor..

resim04.png

kolay gelsin....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Teyp işini Oktay abiyle hallettik.Şu an mükemmel çalışıyor ancak alt planda çok az ses ile cd üzerindeki şarkılar çalıyor.Bu program çok daha işime yarayacak.Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

programın 2.0 sürümünü yüklemişim.Dosya dışa aktar yoktu .Yeniden deneyeceğim :D

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Teyp işini Oktay abiyle hallettik.Şu an mükemmel çalışıyor ancak alt planda çok az ses ile cd üzerindeki şarkılar çalıyor.Bu program çok daha işime yarayacak.Teşekkürler.

Oktay abinin ellerine sağlık :bravo:

hayırlı olsun iyi günlerde kullanın,sessiz cd işini hallettinizmi tamamdır :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Şimdi bir deneme yaptım.Yeni ses dosyasını windows media player da açtığımda şırıltılı bir ses geliyor.Sanki çekmeyen televizyondan gelen ses gibi.Normali böyle midir?Yoksa bir yerlede hatamı yapıyorum?

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Oluştur dediğimizde sessizlik ayarlarında direk otomatik işaretlenmiş olana tamam mı diyoruz ,yoksa farklı bir şey seçiyor muyuz?Ve ses dosyası çıkışını .waw uzantılı olarak mı kabul ediyoruz?

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Resmini eklediğim görüntü için diyorsanız evet (tamam) tıklayın...

(wav) olarak :) örnek 6. resim....

resim00.png

olurya...seste bi sorun yaşarsanız,msn adresinize sessiz 1 mp3 gönderim :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Dalibor Cvetkovic

Serkan Alkan arkadaşımızın açmış olduğu konu,yardımıyla yaptım.bu vesileyle'de ona teşekkürler :flowers:

Beni devamlı cd doldurmaktan kurtardı. :)

6000 cd'yi birkaç defe söküp,içerisinde anfi çıkısı denemesi yapmış olmamdan dolayı,pek bi zorluk çekmedim.

önce basit usul bi şekilde bağlantı yaptım.çünkü hazırda stereo jaklı kablo olmadığından dolayı.

Sessiz cd hazırlayıp araca takmadan telefondan denedim.olur ya seste hışırtı,parazit olur diye,ses gayet güzel çıktı.

Tekrar temiz bi bağlantı yapmak için işime yarayacak 1 ucu erkek,1,5 metre stereo kablo aldım 2,5 tl güzel bi şekilde bağlantıyı yaptım.teyp'ten dışarı uzattım.Araca bağlantısını yaptım,vites konsolu içinden koltuk yanına kadar gizli bi şekilde çektim.

Elimde mevcut olan sony mp3 çaları bağlıyorum.ses süper

Merhaba ... Nerede sarı ve beyaz 3.5mm jak yer ile, kırmızı birleştirebilirsiniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...