İçeriğe Yönlendir

Uçağım Nerede

Misafir

Recommended Posts

Sani Gerşon

Bu siteler çok uzun zamandır yayındalar. FSX oyuncuları kesin biliyordur. Bazı bölgelerdeki uçakların azlığı, o bölgelerdeki şahsi radarların azlığındandır.

amma uçak varmış.Hariteya uzaktan bakınca avruprada karınca sürüsü gibi uçak geziniyor.rusya ve çinde uçak yok denecek kadar az..Tren manyakları :D

Bu arada,

iphone aplikasyonunu yüklerseniz, geçen uçağa telefonu tuttuğunuzda o uçağın bilgilerini direkt size söyleyebiliyor.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

2010 da Fransa'da mahsur kaldığımızda gece gündüz bu site açıktı Sabiha Gökçen den Fransa'ya doğru uçak geliyor mu diye bakıyorduk, hani bir uçak gelirse mutlaka geri gider diye :)

Neyse'ki şirket işi için ordaydık, 4 gün Paris'te kaldık :D

Millete mahsur kaldık diyorduk,

- hadi ya çok kötü nerdesiniz?

- Paris'te

- hadi lan ordan daha ne istiyorsunuz.

:crazy:

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

Bu siteler çok uzun zamandır yayındalar. FSX oyuncuları kesin biliyordur. Bazı bölgelerdeki uçakların azlığı, o bölgelerdeki şahsi radarların azlığındandır.

Bu arada,

iphone aplikasyonunu yüklerseniz, geçen uçağa telefonu tuttuğunuzda o uçağın bilgilerini direkt size söyleyebiliyor.

Sani programin adi ne?

tarihinde Oğuz Altınada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman
(düzenlendi)

Neredeyse her şeyi yabancı dillerde söyleyip neden sadece 'İyi Akşamlar'ı Türkçe söylüyor bu görevli bayan :unsure2::biggrin: takıldım kaldım oraya 'İyi Akşamlar' desin diye bekliyorum :D

tarihinde G&#246khan Yığman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

istanbul-denizli seferini yapan uçağı Uşak-hocalar mevkiinde kaybettik, gören bilen duyan varsa insanlık namına haber versin :rofl:

Takribi 8000 ft. civarı idi son yüksekliği :D

Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman
(düzenlendi)

istanbul-denizli seferini yapan uçağı Uşak-hocalar mevkiinde kaybettik, gören bilen duyan varsa insanlık namına haber versin :rofl:

:D:p

H9129 sefer sayılı Adana-İstanbul uçuşunu gerçekleştiren Pegasus Airlines biraz sonra tam üstümden geçecek sesi duyulmaya başladı :D

Not: Sakarya / Hendek'teyim :biggrin:

tarihinde G&#246khan Yığman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

ankara da bir uçak konuşmasını dinledim yanlış irtifa verdin kule senin yüzünden türbüne girdik dedi fırça attı :D:D

Yorum bağlantısı

abi hiçbirinin konuşması anlaşılmıyor hele bizim türk pilotlar en son iyi akşamlar yada nice yıllar gerisi yok aaauuuuu ok zero onee aaa uuuu left turn fit aaaa :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
:D Gariplerim hiçbirinin haberi yok şuan 20 ford sahibi kendilerini dinliyor :D O bitanesi var, kendini rus sanıyor three derken R yi bastırıyor ama sora türk gibi iyi akşamlar diyor. Türkiş six favf ziro. iyi yıllar :)
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani programin adi ne?

flightradar24'ün sitesinde linki var

her yerde şahsi radar olmadığından bi anda kaybolabiliyorlar.

40 dakikadır açık. Sapık gibi dinliyorum. three zero five zero yankee zulu iyi akşamlar.

FSX oyna, sürekli kule ile irtibatta ol.

Bu arada İlker abi ile hep FSX'i konuşurduk, bana dolmuşçu derdi :)

:) Semih iniş yapan uçakları dinle yol tarifi yapıyorlar şu kapıdan girdim şurdan döndüm :D

Standart prosedür :)

Dikkatli dinlerseniz, kule iyi seneler de demeye başladı :) Hepsi insan nasıl olsa.

Bazen bildiğiniz sohbete başlıyorlar, o zaman yarılıyorsunuz.

Bir de havacılıkla az olsada ilginiz varsa daha anlamlı geliyor konuşmalar.

Mesela, descent ten thousnd qnh 1013 dediklerinde, 10bin feet'e alçal, basınç 1013 mb demek.

Veya direct to toker, dediklerinde, toker dönemecine ilerlemeleri gerekiyor.

turn right heading 120 dediklerinde, 120 derece yönünde sağa dönün diyor.

Yine dikkatli dinlerseniz, her konuşmanın sonunda adlarını belirtmeleri lazım.

Mesela, kule, descend ten thousnd feet, turn right 120 dediğinde, pilot, descending to ten thousnd and turning right 120, Tango Charlie 123 diyebilir :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...