İçeriğe Yönlendir

Mekke'Nin Fethinin 1381. Yılı Kutlu Olsun

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan

395817_10150435528730895_20253260894_8947957_46123411_n.jpg

Hz. Muhammed (s.a.v) ve ona inanan muminlerden oluşan ordusunun Mekke'ye girişinin (680) 1381. yılı kutlu olsun.

Şehitler peygamber efendimize komşu olsun. Allah rahmet eylesin.

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Amin. Bu Muhteşem görüntüyü görmemize vesile olan tüm ecdatlarımızdan Rabbim razı olsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Rabbim isteyen herkese oralara gitmeyi nasib eylesin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Rabbim isteyen herkese oralara gitmeyi nasib eylesin.

Hocam rabbim bizlere orayı görüp Hac vazifesini yerine getirmeyi nasip etsin.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hocam rabbim bizlere orayı görüp Hac vazifesini yerine getirmeyi nasip etsin.

Saygılarımla.

Amin....

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Ağzına vede eline sağlık Mert Yeldan. Allah gönlünden geçen herkese gitmeyi nasip etsin...

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

amin, hepimize nasip eyler inşallah Rabb'im

Yorum bağlantısı
Güngör Demir

395817_10150435528730895_20253260894_8947957_46123411_n.jpg

Hz. Muhammed (s.a.v) ve ona inanan muminlerden oluşan ordusunun Mekke'ye girişinin (680) 1381. yılı kutlu olsun.

Şehitler peygamber efendimize komşu olsun. Allah rahmet eylesin.

amin allah razı olsun.mekke-i mükerremeye gıdebılmeyı,hacı olarak donebılmeyı allah cumle ummetı muhammede nasip eylesın.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

amin allah razı olsun.mekke-i mükerremeye gıdebılmeyı,hacı olarak donebılmeyı allah cumle ummetı muhammede nasip eylesın.

Amin... :tap2:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Çok etkileyici bir fotoğraf..Allah oraları görmeyi de nasip eder inşallah.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hicri takvimde olan bir olay nasıl oluyor da nedense yılbaşına denk geliyor anlamıyorum ama yine de kutlu olsun.

Yorum bağlantısı
Recep Mura
(düzenlendi)

Hicri takvimde olan bir olay nasıl oluyor da nedense yılbaşına denk geliyor anlamıyorum ama yine de kutlu olsun.

Mehmet Bey, o olayın olduğu gün miladi takvime göre 1 Ocak'a denk geldiği için bugün kutlanıyor. Sonuçta Peygamber Efendimiz de doğum tarihi olarak 20 Nisan 571 olarak geçer halbuki 12 Rebiulevvel'de doğmuştur ancak 12 Rebiulevvel doğumunda 20 Nisan'a denk geldiğinden miladi olarak o gün kabul edilir Mekke'nin fethide 01 Ocak'a denk geldiğinden o gün kabul edilmiştir.

Mekke'nin Fethi, 1 Ocak 630'da Müslümanların, Kureyşlilerin elindeki Mekke'yi fethi olayı. Kaynak (http://tr.wikipedia.org/wiki/Mekke'nin_fethi)

tarihinde Recep Mura tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Herşeyi Hicri takvimde kutlayıp bunu Miladiye çevirmek neden olabilir?

Yahudilerin de nedense noel zamanı Hannukah diye bir kutlamaları çıkmıştı...

Maksatlı olduğunu düşünüyorum. eskiden böyle ikilik yoktu. Taş gibi çocuk bayramı kutlanırdı.

30 Agustosa da belki bedir savaşı denk gelir :)

Şaka bir yana bence bu işler ortamı geriyor sadece, bunu belirtmek lazım.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ortamı geren hiçbir şey göremedim ben, sayfada ortamı gerebilecek tek mesaj sizinki Mehmet bey..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Mura

Herşeyi Hicri takvimde kutlayıp bunu Miladiye çevirmek neden olabilir?

Yahudilerin de nedense noel zamanı Hannukah diye bir kutlamaları çıkmıştı...

Maksatlı olduğunu düşünüyorum. eskiden böyle ikilik yoktu. Taş gibi çocuk bayramı kutlanırdı.

30 Agustosa da belki bedir savaşı denk gelir :)

Şaka bir yana bence bu işler ortamı geriyor sadece, bunu belirtmek lazım.

Elbette haklılık payınız var bu kutlamaları inat olsun diye bu şekilde yapmak bence de takıntı ancak bazı müslüman kardeşlerimiz ailelerine yılbaşına karşı alternatif bir kutlama tertip etmek isteyebilir bunu anlayabiliyorum. Birde biz şuan miladi takvim kullandığımız için bizim dini kültürümüzde mevcut olan bir çok önemli günü farkında olmadan atlayabiliyoruz Hicri yılbaşı gibi mesela daha çoğaltabiliriz biraz bunun için de bilinç oluşturmak amacıyla da miladi olarak da denk gelen zamanlarda insanlar küçük de olsa kutlamalar organize edilebiliyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Ortamı geren hiçbir şey göremedim ben, sayfada ortamı gerebilecek tek mesaj sizinki Mehmet bey..

Mesajı kastetmedim. Olayı kastettim. Konuştuğunuz düşüp kalktığınız insanlar gerilmiyor olabilirler ama gerilen çok bu nedenle. Kaldı ki geçenlerde yılbaşı noel değidir, hıristiyan değiliz diye mesaj attım orada da konu kapandı. Nedense bu konular hep tabu gibi konuşulamıyor.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Dileyen herkesin hacı olma şerefine varmasını niyet ederim cenabı Hak'tan .

Nakitim olsa veririm 8000€ 1 hafta da hacı olurdum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Seneye de bugün mü kutlayacağız? Onu anlamadım :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Mesajı kastetmedim. Olayı kastettim. Konuştuğunuz düşüp kalktığınız insanlar gerilmiyor olabilirler ama gerilen çok bu nedenle. Kaldı ki geçenlerde yılbaşı noel değidir, hıristiyan değiliz diye mesaj attım orada da konu kapandı. Nedense bu konular hep tabu gibi konuşulamıyor.

Bazı noktalarda aynı fikirdeyim.

Konuşamama meselesi her zaman olur en güzeli hiç böyle konulara girmemek bence. Kaldı ki, karşı karşıya iken birbirimize laf yetiştiremiyoruz sanaldan hiç beceremeyiz.

Dileyen herkesin hacı olma şerefine varmasını niyet ederim cenabı Hak'tan .

Nakitim olsa veririm 8000€ 1 hafta da hacı olurdum.

İnşallah beraber..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hocam konu konuşulabilirlik değil. Sizin mesajlarınızı özel şekilde kodlanmış gibi yazmanız. Söylemek istediğinizi daha açık yazın, tek okuyuşta sizin "aslında ne demek istediğinizi" anlayabilelim. Örneğin;

Kastettiğiniz olay nedir? Kim bu gerilenler ve neden geriliyorlar? Yazdığınız mesajın ucu çok açık, neresinden anlamak istersem oradan anlıyorum ben mesela.

Siz mesajlarıınzı daha açık ve direkt olarak yazın, daha kolay anlayalım. Bahsettiğiniz kapanan yılbaşı konusunun kapanması beni de üzmüştü, kapanmasını istemezdim ancak sebebi yine sizin söylemek istediğinizi direkt olarak yazıya dökememenizdi. Yapamıyorsunuz demiyorum, bilerek yapmıyor gibisiniz. Söylemek istediğinizi cümlelerdeki kelimelerde aramayalım, bakalım, okuyalım, anlayalım.

Farzedin ki benim anlayışım zayıf. Böyle kabul edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Seneye de bugün mü kutlayacağız? Onu anlamadım :)

bu hesabı , bazı kutlamalarda, ben de anlamıyorum. hicri/miladi karışık gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...