İçeriğe Yönlendir

V Kayışı Koptu Yolda Kaldım.

Rafet Ural

Recommended Posts

Rafet Ural

merhaba arkadaşlar.bugün 2004 model fusion marka aracımın yolda v kayışı koptu.arabayı mahallede bıraktım geldim.yarın v kayışı sipariş edeceğim.Acaba ölçülerini bilen var mı? Bulunduğum yer küçük olduğu için burada yok.

Birde v kayışı değişirken başka bişey (bilye falan) değiştirmeye gerek var mı? Nasıl koptu anlamadım 1,5 yıl(20 bin km) olmuştu.Normal midir? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Normal değildir demekki çin malı falan üstündeki..

Fordburada.com'dan alın bir günde geliyor genelde.. şasi numarası ile sipariş verirsiniz doğru parça gelir..

Yorum bağlantısı
Rafet Ural

Mehmet Bey teşekkürler.Çin malı ise servise sorarım.Çünkü 90 bin bakımında yetkılı servıste tırger dahıl tum kayışları değiştirdim.kayışın uzerınde bişeyler var ama okunmuyor tam olarak.bulunduğum yerde kargoda yok sorun orda.haftanın belırlı gunlerı gelıyor.Arabasızda olmuyor.İl merkezınden servisten isteyecem.

Yorum bağlantısı
Soner Varol

geçmiş olsun 90bin bakımı yaptırdığınız yetkili servise götürün derim aracınızı cünkü ortada bırsorun var normalinden cok cok önce kopmuş kayış hakkınızı arayın bence.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Anladığım kadarı ile, çok ters bir yerde bulunuluyor, , hak aramaya değil, parça almaya bile servise gidilemiyor şu anda, kaldı ki V kayışı sarf malzemedir, pek bir hak aranamaz,büyük şanssızlık, yoksa alınıp takılması, 5 dak.

Yorum bağlantısı
Mete Çetin

Valla eğer yetkili bir servis ise kesinlikle hakkınızı arayın. yok arada bir usta ise yolunuz düştüğünde dükkanı adamın kafasına geçirin derim.

Ayrıca Emminin dediği gibi fordburada 1 günde kargo gönderiyo ve orjinal parça geliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Buyuk ihtimal kayisin cevirdigi kasnaklardan birisi kitlemistir sizin kayisi. Cin malida olsa 1 sene de kayisin kopmasi normal degil.

Yorum bağlantısı
Rafet Ural

Kayış yetkılı servıste değişti.servısı aradım kayıtlarında varmış.ama servıse goturmek gerek.kasko yok.bakalım cekıcı ıle götürecem.resımlerını falan çekmemiz gerek dedı.bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kayış yetkılı servıste değişti.servısı aradım kayıtlarında varmış.ama servıse goturmek gerek.kasko yok.bakalım cekıcı ıle götürecem.resımlerını falan çekmemiz gerek dedı.bakalım ne olacak.

Bir kayış için çekiciyle araç götürmeye gerek yok, hele ki kaskonuz yoksa hiç değmez. Dünyanın parasını isterler..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kayış olmadan arabayı kullanamazmıyız ?

Akü yeniyse 5- 10 km kullanılır sorun olmaz bence? direksiyon sert olur sadece okadar..

V kayışının başka görevi varmı..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Talihsiz bir olay, sarf malzeme olduğu için garantiye girer mi bilmiyorum, bence girmeli.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fotoğraflarını siz çekin, bir tane kayışı takıp servisin yolunu tutun bence...Takılan parçanın belli bir süre garantisi olması lazım, öyle 300-500 verip çekici ile gidene kadar bu yolu kabul etmeleri lazım..

Yorum bağlantısı
Misafir

Çekici ile gitmeye gerek yok. Çekici parasını ödeyeceklerini söyledilermi? Ödeyeceklerini hiç sanmam.

Bi kayış takıp ,Fotoyu çekip Eski parçayıda götürün...

Kargo ile serviste yollayabilir kayışı Alır taktırırsınız Öyle gidersiniz...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kayış olmadan arabayı kullanamazmıyız ?

Akü yeniyse 5- 10 km kullanılır sorun olmaz bence? direksiyon sert olur sadece okadar..

V kayışının başka görevi varmı..

Su pompası v kayışına bağlı değil mi? hararet yapar.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Emin değilim bir bilen cevaplar.. :unsure2:

Ama bence bağlı değil..

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Bagli. 3-5 dk icinde hararet tavan yapar.

Yorum bağlantısı
Rafet Ural

Arkadşlar tesekkur ederim.Dün yazamadım.Dun servısı aradım durumu anlattım, getirin yardımcı oluruz dedıler ve göze aldım 150 tl cekıcı parası verdım.Aracı yetklı servıse götürdüm.Ne yazıkkı araba v kayışı olmadan 5 dk fazla çalışmıyor çünkü devirdaimde ona bağlıymış.

Serviste baktılar kayışları değişeli 1- 1,5 yıl oluyr.(burada acmıstım konuyu 90 bın bakımı dıye) garanti için bıraz mırın kırın ettiler.

Bende motorun içindeki kayışı ben mi parçaladım falan deyince ikna oldular.resimleri falan çekip genel merkez dedıklerı bır yere bilgisayardan gönderdiler.Onay gelmesi 1 saat kadar sürdü sonunda onay geldi.(bu arada kayışları taktılar.)

Kayışları serviste set olarak değiştiriyorlar.V kayışı + klıma kayışı var arkasında onu bırde küçük bir demir parçası beraber değişrirdiler.( parça fıyatı 211 tl) işcilik nedir bılmıyorum artık.

Ama ustalarda şaşırdı kayışın bu kadar nasıl parçalandığına çünkü kayışta en ufak bir çatlak bile yoktu.Ama yandan yarısı parçalanmış vaziyetteydi.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hadi hocam geçmiş. garantiye girmesi iyi olmuş. Yetkli servise kazıkçı dersek de garantisi var. :)

Yorum bağlantısı
Rafet Ural

Evren hocam teşekkurler.

Kayışları değiştirdiğim tarihi buldum sımdı forumdan.İlk açtığım konuydu. 10 /05/2010 Bazı arkadaslar servıste yaptırmaya gerek yok demıştı.O zmaan 500 tl vermıstım ama işte sonuc parcanın garantısı onemlı.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?/topic/193038-benim-de-sonunda-bir-fordum-oldu/page__fromsearch__1

Yorum bağlantısı
Rafet Ural

Servis çekici işine karışmadı.Halıyle benım kasko olması gerek veya yol yardımı almalıydım.Adamlardan çekıcı parasını da talep etsem bunu derlerdı galıba.aslında zorunlu trafık sıgortası yaparken 30 tl fark ile yol yardımı vardı.Önceden almıştım.Bu sene sıgorta yaptırırken kasko yaptıracağım için almadım.Sonradanda kasko yaptıramadık malum memurıyetten.Velhasıl ALLAH kimseyi yolda koymasın.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...

Arkadaşlar benim aracım 2007 tdci focus ghia

bazı model araclarda devirdaim işlemi trigger kayısıyla  oluyor diye okudum,

yani v kayısı bu durumda direksiyonun yumusak olmasını ve sarj işlemi gerceklesitiriyormus.

Arac v kayısı kopsa da hararet yapmıyormus.

Benim aracta da bu sekil demi acaba bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...