İçeriğe Yönlendir

Vw Passat Suriye Benzini Hakkında?

Ufuk Özkan

Recommended Posts

Ufuk Özkan

vw passat 1.6 triendline 2008 model var arkadaşımda burayada suriye yakın ordan benzin alsak bi sıkıntı olurmu?

geçenlerde 2010 focus a aldık orda kaldı araba çalışmadı.passat'da aynı sıkıntı olurmu ?

Yorum bağlantısı
Varol Güner

benim bir arkadaş hatay reyhanlı da ikamet ediyor. bulundukları yerde türk benzinini kimse almıyor.herkes suriye benzini alıyor. arabası 2007 honda civic.şimdiye kadar bir sorunla karşılaşmadı. sanırım sadece oktan ı düşükmüş.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

CR olmayan dizel araçlarına oradan mazot alıyorlar.. Ne zaman ne sorunu çıkar henüz belli değil. Benzini bilmem.

Yorum bağlantısı
Varol Güner

bence de toyota alın.mardin de kalıyorum ve türkiye üzerinden suriyeye giden 0 arabalar ya toyota ya kia. günde yaklaşık 10 tır dolusu görüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

katalitik risk oksijen sensörü risk korozyon risk yüksek silindir sıcaklığı artarak piston kafası delinebilir (solvent ise). Valfler sorun yapabilir. Daha ne olsun.

Yorum bağlantısı
Ufuk Özkan

çok yakıyor ama şehiriçinde passatta güzel yani vazgeçmek istemiyor.orda 2.5 lira benzin

katalitik risk oksijen sensörü risk korozyon risk yüksek silindir sıcaklığı artarak piston kafası delinebilir (solvent ise). Valfler sorun yapabilir. Daha ne olsun.

çok teşşekkür ederim hani çok zararı yoksa kullanacaktım ama daha çok masraf yapacaksa gerek yok

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Sizin araç 102 beygirlik model olduğu için (91 oktan ordaki en iyi benzin kalitesi) ihtiyaç durumunda yada denemek için kısa süreli kullanımda motor rahatlıkla yürür. Ama uzun vadeli kullanımda sorunlar baş göstermeye başlar.

Mazot ise asla denemeyin ve denettirmeyin. 3 sene önce bir tanıdık dizel mercedes ile Umre için Mekkeye kadar gitti toplamda 4 depo mazot almış. Türkiyeye gelene kadar canı çıktı üstünede 4,000 tl motora para harcadı.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şimdi aklıma geldi, Ahmet abi senle de konuşmuştuk hatırlarsın. sahibinden.com'da Avensis ilanlarına bakın, 2000-2002 arası. Neredeyse %70'i Van ve çevresinde. Özellikle Van. Acaba niye diye araştırdım internette, "Van ve o bölgede kaçak mazot, benzin fazladır, o mazota - benzine en iyi dayanabilen araç Toyota olduğu için" anlamında şeyler görmüştüm. Garip bir durum.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Suriyenin mazotu benzini yarı sumu ki bu araçlar kalıyor :)

Bizimkilerini kimse beğenmiyor ama Euro 5 normlarında olduğu vede bu standartlarda üretildiği bildiriliyor. Hataydan S.arabistan bitimine kadar Euro 1 bazı yerlerde 2 normlarında yakıtlar üretiliyor. Aslında petrol ülkelerinde böyle bir durumun olması çok düşündürücü değilmi? Kalite 20 sene öncede kalmış.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

İlk defa duydum abi,benim anlamadığım ülkeler arası gezenler ne yapıyordu kafa yormamak en güzeli demek ki :)

Bizde bir zamanlar öyleydik :) Toyota senelerce dizel motor ile araba satmadı Türkiyede nedeni çok basitti mazot kalitesi. 1980-2000 yıllarında Almanyadan gelenlerin çoğu Araçları son model ve pahalı ise benzin kalitesi iyi değil sorun çıkıyor diye getirmezlerdi ve kullanılmış opel yada ford alıp gelirledi dönüştede satarlardı.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Araca zararı ne olur bilemiyorum. Ama araca binip yasal olarak sınırı geçip boş depoyu orada doldurup gelmek ile, bir şekilde! yurda sokulmuş kaçak yakıtı almak arasında çok ciddi fark olduğu kanısındayım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Transit Connect'lere borudan çalıp ham petrol koyuyorlarmış. 60 binde bir de motor yeniliyorlarmış. ford dan birisi söyledi içerden. Tabi istihbarat ile öğrenmişler bu motorlar 60 binde niye bozuluyor diye araştırırken.

35 kişi kaçakçılık nedeniyle ölmüşken hala kaçağa prim vermek bilmiyorum nedir. Boşverelim.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Siz alın oralardan benzini mazotu ben sizin ödemediğiniz vergileri ödeyeyim.

Oh ne ala memleket. Haram olsun vergisini vermeden kullanılan herşey.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...