İçeriğe Yönlendir

Antalya

Enis Sever

Recommended Posts

Enis Sever

Bu forumdaki herkesin Antalya hakkında az veya çok fikri vardır. Bir Antalyalı (Sideli) olarak aşağıda tavsiye ettiğim şeyler tatilinizin daha keyifli geçmesine yardımcı olur.

1. Manavgat'ta iseniz bir akşam yemeğini BüyükŞelale yerine Küçükşelale'de Münir'in oğullarının işlettiği yerde keçi kavurma yenmesi

2.Köprülü kanyon'da rafting yapılması

3.Irmak'ta tekne turu

4.Alanya Kalesinin görülmesi. Damlataş mağarası tavsiye edilmez. İçerde bunalabilirsiniz. Dimçayı Mağarası görülmeli

5. Kaş'taysanız Aquapark Teknesi ile Kekova Turu tekne dibinden tarihi eserler görülebilir.

6.Çınarlar Pidede pizza veya pide yenmesi

7.Kalkan'daysanız tekne turu

8. Akşam veya öğle yemeğinden birini Kalkan'dan Kaş'a giderken Kuru'nun yerinde yemenizi (Yoğurtlu köfte, Mantısı spesyal diğer yemekleri de süper. Tatlı olarak dondurmalı höşmerim

9.Bir gün Saklıkent Kanyonuna gidilmesi ve Ringo üzerinde grup halinde rafting yapılması

10. Bir akşam yemeğinde İslamlar köyün de Değirmen'e gidilmesi Patlıcan ve biber kızartması süper. Kızartılmış peynir süper. Eti ve tavuğu da güzel.

Başka sorularınız olursa elimden geldiğince yardımcı olurum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Boran
(düzenlendi)

Antalya gerçekten çok güzel bir şehir ama bir şey eklemeden geçemeyeceğim:

11.Disko :D

tarihinde Önder Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Antalya'yı ben de çok merak ediyorum. Hatta bu yaz bir tatil planımız var. Birkaç gündür tatil sitelerinden otellere falan bakıyordum.

Sizin tavsiye edebileceğiniz bir yer veya otel falan var mı? Şöyle mütevazi bir yer.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

4.Alanya Kalesinin görülmesi.

Çok isterdik Ama 5 kişi için 4 sene önce 60 lira çok. Bugün olsa 100 lira demekki. Bizde yandan gördük.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Çakırlarda kahvaltı, Aksu'da Antalya usulü köfte piyaz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

eşim antalyalı, kendisi zamanında iyi bir gezmiş bu bahsettiğiniz yerleri. hatta okurken hepsini sordum burayı gezdin mi diye? hepsine evet dedi, ama beni hiç bir yere götürmedi :( gerçi iki senedir evliyiz, ilk yazımızda düğün telaşı, bu senede bizim ufaklığın doğumu, sıkıntılı bir yaz geçirmemiz sebebiyle hiç bir yeri gezemedik. nasip olursa bu sene iyi bir gezmeyi planlıyorum. 15 tatilde antalyadayım. uçakla gidiyoruz malasef :( kayınpederin torosla gezilir mi buralar?

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Eklenebilecek hususlar:

Antalya merkez'de köfteci topçu'da yemek, Doğu Garajında sabahtan Tevfik'in yerinde börek yemek (Tevfik 12 12.30 gibi dükkanı kapatır, amcamın dediğine göre Aziz Yıldırım her Antalya'ya geldiğinde buraya uğrarmış. Bir de Antalya'dan Manavgat'a giderken Aslıhan Caferya isimde yanılmıyorsam gözleme+ayran Çolaklı'ya yakın.

Ali Bey Antalya'nın neresine gideceksiniz?

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ali Bey Antalya'nın neresine gideceksiniz?

Enis Bey hiçbir fikrimiz yok aslında. Kemer veya Manavgat olabilir.

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Manavgat olursa zaten Manavgat ile Side iç içe oldu Side Cennetler bölgesinde bir sürü apart otel var. Bir tanesi İrem Apart ve onun sırasında birçok apart otel var artı Sideye çok yakın Can Otel ve Neptün otel dede kalabilirsiniz. Eğer şimdiden rezervasyon yaptırırsanız ucuza gelir. Ayrıca bu yaz o bölgede Barut Apart otelide açılacak. Kemer konusunda çok fazla otel bilgim yok ama bundan 5 sene önce merkezde Lukullus Otelde kalmıştım fena değildi.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Manavgat olursa zaten Manavgat ile Side iç içe oldu Side Cennetler bölgesinde bir sürü apart otel var. Bir tanesi İrem Apart ve onun sırasında birçok apart otel var artı Sideye çok yakın Can Otel ve Neptün otel dede kalabilirsiniz. Eğer şimdiden rezervasyon yaptırırsanız ucuza gelir. Ayrıca bu yaz o bölgede Barut Apart otelide açılacak. Kemer konusunda çok fazla otel bilgim yok ama bundan 5 sene önce merkezde Lukullus Otelde kalmıştım fena değildi.

Teşekkürler Enis Bey.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin
(düzenlendi)

tabiki kışın saklıkentte teleferiğe binilip devamında kayak yapılması..

1mpqs.jpg

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Ben yaylaları tercih ediyorum. Geçen yıl Susanoğlunda deniz yaptık. Sıcak çok sıcak sınırlı bütçe tatsız oluyor. Yayla iyidir. :yes:

Yorum bağlantısı
Erdinç Sefer

+1

Yorum bağlantısı
Erdinç Sefer

Enis Bey hiçbir fikrimiz yok aslında. Kemer veya Manavgat olabilir.

Ali bey tatil tarihinizi belirlediğinizde yardımcı olabilirim ama acele etmeyim erken rezervasyonlar başladı ama şubat ayı içerisinde tüm acentaların portföylerine yeni oteller katılacaktır.malum EMİTT fuarı sonucunda bunlar sirküle edilecek.

benim internet sayfam güncellenmekte önümüzdeki ay aradanda takip edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Selçuk Özkan

Kesinlikle

+1

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oğuzcan Yazar

Kesinlikle yapılmalı.

Ayrıca Antalya - Manavgat yolu üzerinde giderken seriği geçinceydi galiba tabelası var zeytintaşı mağarası diye, gittiğimde çok beğenmiştim, zamanı olanlar gezmeli bence.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Antalya gerçekten çok güzel bir şehir ama bir şey eklemeden geçemeyeceğim:

11.Disko :D

vede inferno ve auro :kutlama:

Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

1 günde 4 mevsimi görebileceğiniz; Konyaaltında denize girerken saklıkentte kayak yapabileceğiniz ülkemizin nadide yerlerindendir....

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sercan Eskin

Hava ne olursa olsun ister 4 derece soğukta ister 40 derece sıcakta en güzel en rahatlatıcı mekan Antalya'nın Kaleiçi'dir.. Bu akşam oradaydık ve gerçekten insana huzur veriyor.. Hele ki üniversite öğrencisiysen..

Ama yazın olsa daha bir hoş oluyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...