İçeriğe Yönlendir

Anfi Için Tavsiye...

Oğuzcan Uysal

Recommended Posts

Oğuzcan Uysal
(düzenlendi)

aracımda ses sistemi var daha önce paylaşmıştım.ama bu artık yetmiyor daha fazla istiyorum.bass olarak re audio almayı düşünüyorum.alt frekansı severiim birazda :) şu bassı buldum ama ne ile besyeyeceğimi bulamadım.kabin ölçülerinide söyleyebilirseniz güzel olur. köprüleme olayı duydum onu açıklamanızıda rica etsem :)

http://www.ebay.com/...=item53eaf12a10

tarihinde Oğuzcan Uysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Bunu ancak 2000 RMS veren bir anfi ile besleyebilirsiniz. Bunun dual 2 ohm versiyonundan alın ve 2 tane jbl 1201.1 ile besleyebilirsiniz. Ki bir tane kalite akü ve kapasitor gerekiyor. Daha sonra Subwoofer box calculator programları var. Bununla istediğiniz frekansta tepkimede kutu tasarlatırsınız. 400-500 den aşşa tutmaz kutunun maliyeti...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bunun takılacağı otomobilin izolasyonu nasıl yapıldı?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

fiestanın iç hacmi küçük olduğundan pek tad vermeyeceği kesin. Ne derler ses rönazansı mı ne işte neyse ondan, en iyi SUV' larda oluyor :) Övünmek gibi olmasın :p

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Bu subwooferı çaldırmak için 2000 wrms ampli gerekir,0 awg power kablo gerekir,en az 74A 2 adet akü gerekir,kapasitör gerekir,daha gerekir de gerekir.En önemlisi iyi bir montaj gerekir.Vazgeçin bu sevdadan o subwoofer çalmaz.Re sx15 1000 wrms alın keyfinize bakın.

Yorum bağlantısı
Oğuzcan Uysal

şimdi dedikleriniz mantıklı.izolasyon yaptıracağım fiyat soruyorum 1000 tl le 2000 tl arasında fiyat söylüyorlar bana çok geldi.ve 1000 rms az geliyor ztn L7 almıştım sesinden memnun kalmadım sattım.bana söyle adamın ciğerini oynatacak alt frekansları iyi çalan bi bass lazım.bir kaç kişiye sordum onlarda sizin gibi dediler.pahalıya patlar.ama ne alayım... ?

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

şimdi dedikleriniz mantıklı.izolasyon yaptıracağım fiyat soruyorum 1000 tl le 2000 tl arasında fiyat söylüyorlar bana çok geldi.ve 1000 rms az geliyor ztn L7 almıştım sesinden memnun kalmadım sattım.bana söyle adamın ciğerini oynatacak alt frekansları iyi çalan bi bass lazım.bir kaç kişiye sordum onlarda sizin gibi dediler.pahalıya patlar.ama ne alayım... ?

L7 çalmaz zaten kendi kendine boğuk boğuk öter,iş sadece sub. da bitmez,yapılan kutuda biter,iyi bir şekilde yapılmış ve portu ayarlanmış bir kutu ile 500 wrms subwoofer bile ciğerleri sallamaya yeter.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

İşte bilen adam nasıl da belli oluyor :) 375x2 rms kırıktan sony xplood ile ön cam sallanıyorsa :p oh oh :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Al işte, elektronikçi ya duramadı :D Bizim fordlarda besler abeyyy böğüre böğüre hemi de :p

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Al işte, elektronikçi ya duramadı :D Bizim fordlarda besler abeyyy böğüre böğüre hemi de :p

Hakanım jbleim basım çiğerim :) Ben daha 1 kw ve üzeri amfiyi besleyebilecek orjinal oto alternatörü görmedim duymadım bilmiyorum. Bi ara vaktin olunca ver coşkuyu ve akü üzerindeki gerilimi bi ölç. Eğer 14 volt altına iniyorsa seste % 20 kayıp kaçınılmaz.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Takarız 4 tane 300+ alternatör abi ozaman ayıpsın :) Yer bol nasıl olsa :p Buna da 20 tane akü :) 8 tane de 18" off :( Bir gün yapacam nasıl olsa, bir gün...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Takarız 4 tane 300+ alternatör abi ozaman ayıpsın :) Yer bol nasıl olsa :p Buna da 20 tane akü :) 8 tane de 18" off :( Bir gün yapacam nasıl olsa, bir gün...

Ahanda yazıyorum-copy-paste yap wörde.Yaptığın gün yanındayım bilesin. Kifayetli ses dinlemeyeli yıllaaar oldu

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

2000wrms için bunun üzerinde bir anfi kesinlikle gerekli. THD si bu rakamlarda düşük anfi de bulmak çok zor olduğu için ben olsam 2500wmrs gücü üretebilen bir anfi seçerdim mutlaka. Yıllarca çok farklı niteliklerle anfi üretiminde bulundum, çift bobin bir hoparlörü iki farklı anfi ile beslemenin zaman kaçırması olduğu için uygun görmüyorum.aynı 2 adet smps i birbirine paralel bağlamak gibi olur.

Alacağınız anfi bu olmalıdır.

300Amper lik sigorta kullanıyor alet. 300x14.4= 4320watt :D vay be

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Ahanda yazıyorum-copy-paste yap wörde.Yaptığın gün yanındayım bilesin. Kifayetli ses dinlemeyeli yıllaaar oldu

Piyango falan çıkması lazım :))

2000wrms için bunun üzerinde bir anfi kesinlikle gerekli. THD si bu rakamlarda düşük anfi de bulmak çok zor olduğu için ben olsam 2500wmrs gücü üretebilen bir anfi seçerdim mutlaka. Yıllarca çok farklı niteliklerle anfi üretiminde bulundum, çift bobin bir hoparlörü iki farklı anfi ile beslemenin zaman kaçırması olduğu için uygun görmüyorum.aynı 2 adet smps i birbirine paralel bağlamak gibi olur.

Alacağınız anfi bu olmalıdır.

Öyle deme adaşcım. Bol örnekler mevcut. Hiç distorsiyona girmeden ses bozulmadan yapıyor adamlar. İşçilik mühim... Ama kicker için değer mi? değmez tabiki diyeceğim seni böbrekten vuracağım yine :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Piyango falan çıkması lazım :))

Öyle deme adaşcım. Bol örnekler mevcut. Hiç distorsiyona girmeden ses bozulmadan yapıyor adamlar. İşçilik mühim... Ama kicker için değer mi? değmez tabiki diyeceğim seni böbrekten vuracağım yine :hahahoho:

Tercih ve öngörü meselesi ne diyim. Ben yapacağımı dedim artık yapanbilir gerisini ;)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

300Amper lik sigorta kullanıyor alet. 300x14.4= 4320watt :D vay be

İşte hayalim yukarda yazılı Süha'cım :) Bunun için de 300+ alternatörlerden 3-4 tane lazım :rofl:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

İşte hayalim yukarda yazılı Süha'cım :) Bunun için de 300+ alternatörlerden 3-4 tane lazım :rofl:

300+ derken anlamadım ? 300Amper mi ?

BEnim bir önceki aracımda yokuş aşağı kompresörde giderken araç bas vurduğunda frenleme yapıyordu motor :) o derce yükleniyordu alternatör motora :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Süha 300 amper x 4 alternatör, keban barajı gibi olacak mübarek :biggrin:

Yorum bağlantısı
Oğuzcan Uysal

yorumlar süper :D o bası çalıştırmak için alternatör lazım ama nereye takayım :s motor zaten kapalı kutu.akşam kaba taslak bir hesaplama yaptım işçilik hariç 3000-4000 tl arasında tutuyo bende hiç bulaşmıyım dedim.şimdilik o para kenarda dursun.3 kattaki evimin vitrindeki çay takımları oynuyor DD 300 rms ile nasıl oluyo bende anlamadım :D dün keşfettim. Ve dün şehir içinde gezerken her bass vuruşunda aracın devir saati bi aşağı bir yukarı.alternatördenmi yapıyor acaba ?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Büyük bir ihtimal ama 300 rms lik bir sistemede alternatör yetmemesi olmaz herhalde. Biryerlerden kaçak maçak bir sorun olma ihtimali daha yüksek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
yorumlar süper :D o bası çalıştırmak için alternatör lazım ama nereye takayım :s

Mevcut olan sökülür, marin tip takılır, üretilen akım ile mahalle beslenir :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Süha 300 amper x 4 alternatör, keban barajı gibi olacak mübarek :biggrin:

ya abi bildiğin apaçi işte, bilmeden yazıyor :D haha bu kadar yapamazda yaparsa inanki - voltajı da bagajdaki bir tane vidadan alır :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

ya abi bildiğin apaçi işte, bilmeden yazıyor :D haha bu kadar yapamazda yaparsa inanki - voltajı da bagajdaki bir tane vidadan alır :D

Kalkar hemen seni aracın gibi plastik değil aracım der, çelik şaseli süper iletken der havasını atar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...